2013-02-23 HC GKS Katowice - Comarch Cracovia 1:2

1
:
2

(1:1; 0:0; 0:0; d.0:0; k.0:2)

Sędzia: Sebastian Molenda i Zbigniew Wolas oraz Artur Hyliński i Mariusz Pilarski

Nicolas Besch

10 min. 16 min.

Jest półfinał!

W trzecim starciu ćwierćfinału rozgrywanym w katowickim „Satelicie”, znów rzuty karne decydowały o wyniku. Świetny „Radzik” oraz skuteczność Leszka Laszkiewicz i Nicolasa Bescha dały Cracovii trzecie zwycięstwo i awans do półfinału. Pierwszy mecz półfinału 2 marca w Sanoku.

Trzeci mecz ćwierćfinału wzbudził w Katowicach spore emocje i do walki o pozostanie w grze gospodarze przystąpili wspierani przez głośny doping szczelnie wypełnionego „Satelity”. Wobec absencji Valčaka, trener Rohaček zdecydował się na zmiany w zestawieniu formacji i trzeba przyznać, pierwsza piątka z Fojtíkiem w składzie odzyskała wigor.

W pierwszej tercji to właśnie akcja pierwszego ataku dała Cracovii prowadzenie. Josef Fojtík niesygnalizowanym strzałem ominął Kalembę, jednak krążek odbił się od słupka. Z dobitką pospieszył Leszek Laszkiewicz i otworzył wynik spotkania. Od 16. minuty przez prawie 90 sekund Pasy grały w podwójnym osłabieniu, jednak ofiarna postawa defensorów i wspaniałe interwencje Rafała Radziszewskiego zapobiegły utracie bramki. Gospodarze postawili jednak na swoim w samej końcówce tercji. Strzał Mahboda „Radzik” obronił niesamowitym szpagatem, jednak wobec szybkiej dobitki Luke’a Popko był bezradny.

W pierwszej tercji na tafli dominował hokej, jednak w drugich dwudziestu minutach do głosu doszły też emocje. W 27. minucie „Radzik” zamroził krążek i już po gwizdku sędziego został zaatakowany przez Mahboda. W obronie bramkarza Cracovii stanął Josef Fojtík i znów w ruch poszły pięści. Kary 2+2 dla Mahboda i Fojtíka pokazały, że z wydarzeń w poprzednich meczach wnioski wyciągnęli także sędziowie.

Na początku trzeciej części gry na lodzie zaczęła się zarysowywać przewaga biało-czerwonych. Pierwszy atak zamknął katowiczan w ich tercji i Jarosław Kłys oraz dwukrotnie Leszek Laszkiewicz byli o włos od pokonania Kalemby. Pasy dążyły do rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie, jednak od połowy tercji w grze obu drużyn zaczęło dominować wyrachowanie. Obie ekipy w pierwszej kolejności starały się nie popełniać błędów w grze defensywnej co doprowadziło do dogrywki.

Dodatkowe pięć minut zdominowały dwa wykluczenia dla zawodników Cracovii. W efekcie przez ponad trzy minuty Pasy grały 3 na 4. Katowiczanie bezskutecznie oblegali bramkę Radziszewskiego, a cały plan biało-czerwonych sprowadził się w tej sytuacji do dotrwania do rzutów karnych. Udało się.

Serię po mistrzowsku rozpoczął Leszek Laszkiewicz i już po chwili, po skutecznej interwencji „Radzika”, który zatrzymał Chwedoruka, Pasy były na prowadzeniu. Jako drugi ruszył Nicolas Besh i Francuz znów pokazał klasę pakując krążek do bramki. W tej sytuacji już w drugiej serii katowiczanie byli pod ścianą. Nick Sucharski nie wytrzymał presji i drugi raz „Radzik” był górą! Cracovia zwyciężyła i zakończyła ćwierćfinałową rywalizację do trzech zwycięstw w trzech spotkaniach. Teraz przed ekipą Rudolfa Rohačka półfinał z drużyną Ciarko PBS Bank Sanok. Seria do czterech zwycięstw rozpocznie się w sobotę 2 marca w Sanoku, a dwa kolejne spotkania zostaną rozegrane w Krakowie, 5 i 6 marca.
Źródło: TerazPasy.pl 23 lutego 2013 [1]

"Hokeiści Cracovii już w półfinale play-off!" -

Hokeiści Cracovii już w półfinale play-off!

HC GKS Katowice - Cracovia 1-2 (1-1, 0-0, 0-0 - 0-0), karne 0-2

0-1 L. Laszkiewicz - Fojtik 8:20

1-1 Popko - Mahbod - Bigos 19:42

1-2 Besch 65:00 (decydujący karny)

Rzuty karne wykorzystali L. Laszkiewicz i Besch, ze strony GKS nie strzelili Chwedoruk i Sucharski

Sędziowali: Sebastian Molenda (Tychy), Zbigniew Wolas - Artur Hyliński, Mariusz Pilarski (wszyscy Oświęcim). Kary: 10 - 16 min. Widzów 1700.

Stan play-off (do 3 zwycięstw): 3-0 dla Cracovii i jej awans do półfinałów.

KATOWICE: Kalemba - Galant (2), Bychawski; Sucharski (2), Mahbod (4), Popko (2) - Urbańczyk, Bigos; Drzewiecki, K. Kalinowski, Campbell - Krokosz, Śmiełowski; Valušiak, Komorski, Bepierszcz - M. Kalinowski, Szymański; Chwedoruk, Frączek, Grobarczyk.

CRACOVIA: Radziszewski - Kłys (2), Besch (2); L. Laszkiewicz (2), Słaboń, Fojtik (6) - Dudaš (2), Witowski; D. Laszkiewicz, Dvořak, Kostecki - A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski (2), S. Kowalówka, Chmielewski - Zieliński, Myjak; Cieślicki, Rutkowski, Kmiecik.

Wyrównany i pasjonujący mecz, a sytuacje na strzelenie zwycięskiej bramki miały obie drużyny. W dogrywce na ławkę kar wędrowali Kłys i Fojtik, ale grający w przewadze 4 na 3 gospodarze nie potrafili tego wykorzystać!

O wszystkim decydowały więc rzuty karne i w kolejnym meczu w tym elemencie gry lepsi okazali się hokeiści Cracovii! "Pasy" są więc w czwórce najlepszych drużyn sezonu i w półfinale zmierzą się z KH Sanok.
Źródło: Sportowe Tempo 23 lutego 2013 [2]