2013-08-08 GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:1: Różnice pomiędzy wersjami

m (Costamagica przeniósł stronę 2013-08-08 GKS Tychy - Cracovia 5:1 do 2013-08-08 GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:1: ujednolicenie)
(+składy, +opis meczu, drobne redakcyjne)
|                strzelcy_gospodarz =
|                strzelcy_gospodarz = 16:39 Rzeszutko ([[Teddy Da Costa|Da Costa]])<br>24:37 Baranyk (Galant)<br>30:20 Baranyk (Witecki)<br>33:09 Galant (Woźnica)<br>41:55 Piorun (Witecki)
|                            wyniki =
|                            wyniki = 1:0<br>2:0<br>3:0<br>4:0<br>5:0<br>5:1
|                      strzelcy_gosc =
|                      strzelcy_gosc = <br><br><br><br><br>46:53 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])
|                bramkarz_gospodarz =
|                bramkarz_gospodarz = Sobecki (30:21 Žigardy)
|                I_piatka_gospodarz =
|                I_piatka_gospodarz = Sulka<br>Gwiżdż<br>Woźnica<br>Parzyszek<br>Vítek
|                II_piatka_gospodarz =
|                II_piatka_gospodarz = Mojžiš<br>Dupuis<br>Witecki<br>Galant<br>Baranyk
|              III_piatka_gospodarz =
|              III_piatka_gospodarz = Durak<br>Wanacki<br>Rzeszutko<br>[[Teddy Da Costa|Da Costa]]<br>Šteber
|                IV_piatka_gospodarz =
|                IV_piatka_gospodarz = [[David Hoďa|Hoďa]]<br>Sowa<br>Piorun<br>Różycki<br>Chromicz
|                      bramkarz_gosc =
|                      bramkarz_gosc = [[Mateusz Kulig|Kulig]]
|                      I_piatka_gosc =
|                      I_piatka_gosc = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                    II_piatka_gosc =
|                    II_piatka_gosc = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]]
|                    III_piatka_gosc =
|                    III_piatka_gosc = [[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Bartosz Dąbkowski|Dąbkowski]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>Baca <small>''(testowany)''</small><br>[[Sebastian Witowski|Witowski]]
|                    IV_piatka_gosc =
|                    IV_piatka_gosc = Jaskólski <small>''(testowany)''</small><br>[[Oskar Lehmann|Lehmann]]<br>[[Filip Pesta|Pesta]]<br>[[Marek Kalus|Kalus]] <small>''(testowany)''</small><br>Przygodzki <small>''(testowany)''</small>
| Autor =
| Tresc = Mistrzowie Polski po raz drugi przegrali sparingowy mecz z GKS-em Tychy. Tym razem porażka była jeszcze większa niż przed dwoma dniami.
Linia 75: Linia 77:
5:1 Aron Chmielewski - Sebastian Kowalówka (46:53)

Comarch Cracovia: Kulig (R.Kowalówka) - A.Kowalówka, Noworyta; Chmielewski, Słaboń, S.Kowalówka - Sznotala, Kłys; Piotrowski, Dvorak, D.Laszkiewicz - Zieliński, Dąbkowski; Cieślicki, Baca, Witowski - Jaskólski, Lehmann; Pesta, Kaluss, Przygodzki.}}

|              Autor = Jacek Kopciński
|              Tresc = '''Tyszanie w swoim kolejnym sparingu ponownie nie dali szans mistrzom Polski, pokonując ich aż 5:1. Honorowego gola dla gości strzelił Aron Chmielewski. Do kadry GKS-u wrócił Miroslav Durak, który wrócił do pełni zdrowia po urazie żeber.'''

'''Bez kontuzjowanych'''

Wielu, nawet najbardziej zagorzałych kibiców GKS-u na pewno nie spodziewało się, że bez kontuzjowanego Łukasza Sokoła i wracającego do zdrowia Adama Bagińskiego tyszanie zdołają zaaplikować aktualnym mistrzom Polski aż 5 bramek. Tak się właśnie stało!

Strzelecką kanonadę rozpoczął w 17. minucie Jarosław Rzeszutko, a osiem minut później w jego ślady poszedł doświadczony Milan Baranyk, który strzelił dwa kolejne gole dla trójkolorowych.

Co ciekawe jedną z bramek dla tyszan zdobył junior - Adam Piorun. Wcześniej ta sama sztuka udała się jeszcze Radosławowi Galantowi.

'''Honor uratowany'''

Po zmianie bramkarza w 30 minucie, kiedy to Arkadiusza Sobeckiego zastąpił Stefan Żigardy, krakowianom jeszcze trudniej przychodziło stworzenie groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy. Goście dwoili się i troili, jednak na honorowe trafienie musieli czekać aż do 47. minuty, wtedy to Aron Chmielewski przeniósł krążek tuż nad leżącym na lodzie Zigardym.

- Zrobiliśmy wszystko by zagrać lepiej niż Cracovia. To tylko mecz treningowy, ale od rana bardzo ciężko ćwiczyliśmy na treningu. Musimy być zadowoleni z wyniku oraz z dwóch wygranych przeciwko mistrzowi kraju - powiedział po spotkaniu Nick Dupuis, 28-letni obrońca testowany przez GKS. - Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i na pewno będziemy w pełni gotowi do zbliżającego się sezonu.

Dla tyszan był to ostatni sparing przed zbliżającym się turniejem im. Pavla Zabójnika rozgrywanego w słowackim Zvoleniu od 15-18 sierpnia.}}

Przegrana 1:5 Comarch Cracovii

Kontuzji kolana w pierwszej tercji doznał Łukasz Sznotala. Jutro zawodnik przejdzie szczegółowe badania.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

1:0 Jarosław Rzeszutko - Teddy Da Costa (16:39) 2:0 Milan Baranyk - Radosław Galant (24:37) 3:0 Milan Baranyk - Jakub Witecki (30:20) 4:0 Radosław Galant - Michał Woźnica (33:09) 5:0 Adam Piorun - Jakub Witecki (41:55) 5:1 Aron Chmielewski - Sebastian Kowalówka (46:53)

Źródło: cracovia.pl 8 sierpnia 2013 [1]