2016-09-13 Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:4: Różnice pomiędzy wersjami

m (Costamagica przeniósł stronę 2016-09-13 Cracovia – GKS Tychy 1:4 do 2016-09-13 Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:4: ujednolicenie)
(wikizacja)

Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2016
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków ul. Siedleckiego 7
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]

(0:1; 1:2; 0:1)

Sędzia: Paweł Meszyński (główny) - Marcin Polak, Wiktor Zień (liniowi)

50:41 Komorski (Jeziorski)

6 min. 10 min.

GKS Tychy udanie zrewanżowały się Cracovii

Źle rozpoczęła Cracovia rozgrywki ligowe, po czterech meczach w Lidze Mistrzów była faworytem w meczu z GKS, a jednak punkty pojechały do Tych.

Zanosiło się, że trener Rudolf Rohaczek będzie miał do dyspozycji tylko czterech nominalnych obrońców, ale w ostatniej chwili lekarze postawili na nogi Macieja Kruczka i Petera Novajovskyego. Mecz zaczął się fatalnie dla gospodarzy, już w 47 sekundzie straciły gola, choć grali w przewadze. Potem „Pasy” zamykały nieustannie rywala na jego połowie, wypracowały pięć „setek”, ale strzelały mało precyzyjnie, a w bramce goście świetnie spisywał się Stefan Żigardy.

Druga tercja to falowe ataki gospodarzy, znowu mieli trzy „patelnie”. Tymczasem goście w 24 min wykorzystali złą zmianę w Cracovii, poszli z szybką kontrą i Josef Vitek podwyższył na 2:0. Potem Miroslav Zatko trafił z dystansu, ale „Pasy” nadal atakowały i w 35 min Adam Domogała odczarował bramkę gości.

W trzeciej tercji „Pasy” ambitnie atakowały, miały kilka bardzo dobrych okazji, ale raz po raz nadziewały się na kontry gości, po takiej akcji Filip Komorski podwyższył na 4:1.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 13 września 2016 [1]

"Udany rewanż tyszan" -

Udany rewanż tyszan

GKS Tychy zrewanżował się Comarch Cracovii za porażkę z finału poprzednich rozgrywek i pewnie zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu 4:1. Meczu nie dokończył tyski bramkarz Stefan Žigárdy, a jego miejsce między słupkami na początku drugiej tercji zajął Kamil Kosowski.

Trenerowi Comarch Cracovii Rudolfowi Roháčkowi w niemal ostatniej chwili udało się ugasić "pożar" w defensywie, bowiem do gry został awizowany Maciej Kruczek. Reprezentant Polski przez miesiąc odpoczywał od hokeja ze względu na uraz dłoni. Do składu powrócił również Peter Novajovský, który ucierpiał w spotkaniu Ligi Mistrzów w Karlstadt.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy, gdyż już w 15. sekundzie na ławkę kar powędrował Josef Vítek. Jak się jednak okazało to tyszanie grający w osłabieniu otworzyli wynik - Miroslav Zaťko ośmieszył krakowską defensywę, dograł do Mateusza Bepierszcza, a ten nie miał problemów z pokonaniem Rafała Radziszewskiego. Po straconym golu krakowianie ruszyli do ataku, jednak albo dobrze w tyskiej bramce spisywał się Stefan Žigárdy, albo w sukurs gościom przychodziły słupki i poprzeczki. W 7. minucie w kapitalnej sytuacji znalazł się Patrik Svitana, ale krążek po jego strzale z przestrzeni międzybulikowej uderzył wprost w tyskiego golkipera.

Na początku drugiej tercji doszło do roszady w bramce przyjezdnych - Žigárdy'ego zastąpił Kamil Kosowski, który również pokazał się z dobrej strony. Czeski golkiper doznał urazu tylnego odcinka szyi, jednak na następne mecze powinien być już gotowy do gry. W 23. minucie fatalny błąd popełnili gracze Cracovii: Podczas zmiany pozostawili osamotnionych Josefa Vítka i Filipa Komorskiego i tyski duet po serii fantastycznych podań podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Kilka minut później przypomniał o sobie Zaťko, a jego celny strzał tuż przy prawym słupku był ozdobą meczu.

Na niespełna pięć minut do końca drugiej odsłony krakowianie w końcu dopięli swego i strzelili honorowego - jak się później okazało - gola. Adam Domogała cudownym podaniem uruchomił Novajovskýego, a ten z bliska wpakował krążek do siatki. Wynik w 51. minucie po ładnej drużynowej akcji ustalił Komorski i trzy punkty powędrowały na konto tyszan.
Łukasz Sikora
Źródło: Hokej.net 14 września 2016 [2]

Przeciwnik wykorzystał nasze błędy. Oddaliśmy więcej strzałów na bramkę, jednak wszystkie gole straciliśmy po błędach. Nie chcemy w ogóle brać po uwagę tego, czy zawodnicy byli zmęczeni podróżą ze Szwecji. Czas pokaże, czy będą potrzebne wzmocnienia i na jakich pozycjach.

Jiří Šejba, trener GKS-u

Wiedzieliśmy, że Comarch Cracovia na pewno nauczyła się dużo grając w Hokejowej Lidze Mistrzów. Po pierwszej tercji poprawiliśmy się trochę, a w ostatniej czekaliśmy już na błędy przeciwnika. Myślę, że w następnych meczach Cracovia będzie grała lepiej.

Źródło: Hokej.net [3]