|                            godzina = 17:00
|        bramki_w_karnych_gospodarz = k.2
|              bramki_w_karnych_gosc = 1
|                            sedzia = Zbigniew Wolas (Patryk Kasprzyk, Rafał Noworyta)
|                            sedzia = Zbigniew Wolas (główny) - Patryk Kasprzyk, Rafał Noworyta (liniowi)
|                            widzow = 680
|                strzelcy_gospodarz =  0:57 Meidl (Rantanen ) 5/4<br>11:19 Cichy ( F. Stopiński) <br><br><br><br>25:28 F. Stopiński (Kulmala, Cichy) 5/4<br>65:00 Cichy (DRZK
|                strzelcy_gospodarz =  0:57 Meidl (Rantanen) 5/4<br>11:19 Cichy (F. Stopiński)<br><br><br><br>25:28 F. Stopiński (Kulmala, Cichy) 5/4<br>65:00 Cichy (DRZK)
|                            wyniki = 1:0<br>2:0<br>2:1<br>2:2<br>2:3<br>3:3<br>4:3
|                      strzelcy_gosc = <br><br>12:44 [[Maciej Urbanowicz| Urbanowicz]] ([[Mateusz Rompkowski |Rompkowski]]) 5/4<br>14:54 [[Maciej Urbanowicz| Urbanowicz]] ([[Krystian Dziubiński |Dziubiński]], [[Petr Šinágl |Šinágl]]) <br>17:40 [[Matúš Chovan |Chovan]] ( [[Patryk Wajda |Wajda]], [[Petr Kalus |Kalus]] )
|                      strzelcy_gosc = <br><br>12:44 [[Maciej Urbanowicz| Urbanowicz]] ([[Mateusz Rompkowski |Rompkowski]]) 5/4<br>14:54 [[Maciej Urbanowicz|Urbanowicz]] ([[Krystian Dziubiński|Dziubiński]], [[Petr Šinágl|Šinágl]])<br>17:40 [[Matúš Chovan|Chovan]] ([[Patryk Wajda |Wajda]], [[Petr Kalus |Kalus]])
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz = Kulmala<br><br>Cichy<br><br>Meidl
|                  wyniki_w_karnych = (+)<br>(-)<br>(+)<br>(+)<br>(-)<br>(-)
|            strzelcy_w_karnych_gosc = <br>[[Petr Šinagl|Šinagl]]<br> <br> [[Krystian Dziubiński |Dziubiński]] <br><br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]
|            strzelcy_w_karnych_gosc = <br>[[Petr Šinagl|Šinagl]]<br><br>[[Krystian Dziubiński |Dziubiński]]<br><br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]
|                    kary_gospodarz = 18
|                    kary_gospodarz = 18 min.
|                          kary_gosc = 8
|                          kary_gosc = 8 min.
|                  trener_gospodarz =
|                  trener_gospodarz = Doug McKay
|                        trener_gosc = [[Rudolf Rohaček]]
|                bramkarz_gospodarz = Murray (Nobis)
|                I_piatka_gospodarz = Sordon<br>Bychawski<br>Cichy<br>Kulmala<br>Paryzek
|                II_piatka_gospodarz = Rantanen<br>Demjaniuk<br>Meidl <br>Luczyk<br>Kostek
|              III_piatka_gospodarz = [[Łukasz Sznotala| Sznotala]] <br>F. Stopiński<br>Gorzycki<br>Ceslik<br>M. Stopiński
|              III_piatka_gospodarz = [[Łukasz Sznotala| Sznotala]]<br>F. Stopiński<br>Gorzycki<br>Ceslik<br>M. Stopiński
|                IV_piatka_gospodarz = Maciej Gawlik<br> [[Robert Kostecki| Kostecki]]
|                      bramkarz_gosc = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Michael Łuba|Łuba]])
Linia 47: Linia 47:
|                    II_piatka_gosc = [[Maciej Kruczek |Kruczek]] <br>[[Patryk Wajda|Wajda]]<br>[[Petr Novajovský | Novajovský]]<br> [[Adam Domogała | Domogała]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]
|                    III_piatka_gosc = [[Lukáš Zíb| Zíb]]<br>[[Rafał Dutka|Dutka]]<br>[[Petr Šinagl|Šinagl]] <br>[[Andrew McPherson |McPherson]] <br>[[Petr Kalus|Kalus]]
|                    IV_piatka_gosc = [[Tomáš Sýkora|Sýkora]]<br>[[Karol Kisielewski| Kisielewski]]<br> [[Matus Chovan| Chovan]]
|                    IV_piatka_gosc = [[Tomáš Sýkora|Sýkora]]<br>[[Karol Kisielewski| Kisielewski]]<br> [[Matúš Chovan|Chovan]]
|              Autor = Patryk Dobrowolski, Owidiusz Nicieja
|              Tresc = '''W wyrównanym spotkaniu na Toropolu 65 minut nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, dzięki temu wygrywali z Comarch Cracovią 4:3.'''
Cracovia z początku miała problemy z dyscypliną. Już w pierwszej minucie na ławkę kar został odesłany Lukáš Zíb, a przewagę dla Orlika wykorzystał Radek Meidl. Chwilę później na ławce wylądował Urbanowicz, ale mimo kilku niezłych okazji, Opolanom nie udało się podwyższyć prowadzenia. Zrobili to natomiast w 13 minucie, kiedy Cichy przymierzył pod poprzeczkę. Gdy drużyna z Opola została ukarana za nadmierną liczbę graczy na lodzie, gola kontaktowego zdobył Urbanowicz, trafiając do odsłoniętej bramki. Cracovia wyrównała w 16 minucie, kiedy po złym wyjściu Murraya z bramki sprytem wykazali się Šinágl, Dziubiński i Urbanowicz. Trener McKay chwilę później zdecydował się na wzięcie czasu. Krakowianie po słabym wejściu w mecz otrząsnęli się i Orlik w końcówce tercji miał niewiele do powiedzenia. W 18 minucie po dynamicznej szarży Kalusa Matuš Chovan dał swojej drużynie prowadzenie.
Tempo gry w drugiej tercji nie było już tak wysokie jak w pierwszej. Było w niej natomiast więcej kar i brzydkich zachowań po obu stronach. W 25 minucie Filip Stopiński pokonał Radziszewskiego z ostrego kąta i znowu był remis. Pod koniec tercji Opolanie bronili kary jedna po drugiej, ale mimo zagrożenia wyszli z tego obronną ręką.
W trzeciej odsłonie bramek już nie zobaczyliśmy. Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry drużyna gospodarzy spędziła w liczebnej przewadze, ale nie wykorzystali tej dobrej okazji. Tym samym aby poznać zwycięzcę tego meczu potrzebny był dodatkowy czas.  Pod koniec dogrywki Orlik wybronił okres gry w osłabieniu, a kiedy do końca zostało 30 sek, udało im się zmontować świetną sytuację, ale Michael Cichy mocno naciskany przez obrońców Cracovii, nie trafił na praktycznie pustą bramkę.
W rzutach karnych drużyna z Opola zaprezentowała się naprawdę dobrze, bowiem tylko raz nie udało im się pokonać Radziszewskiego. Zwycięska bramka powędrowała na konto Michaela Cichego, który brał udział we wszystkich trafieniach Orlika w tym meczu.}}
=== Filmy ===
{{#ev:youtube|zaimzkj8cSM}}
*[https://www.youtube.com/watch?v=zaimzkj8cSM KONFERENCJA PRASOWA PGE ORLIK OPOLE vs COMARCH CRACOVIA 05.02.2017 (Obiektyw Sportowy - YouTube)]
{{#ev:youtube|ITC0EeljRtc}}
*[https://www.youtube.com/watch?v=ITC0EeljRtc PGE ORLIK OPOLE vs COMARCH CRACOVIA 05.02.2017 (skrót) (Obiektyw Sportowy - YouTube)]

(2:3; 1:0; 0:0; d.0:0; k.2:1)

Sędzia: Zbigniew Wolas (główny) - Patryk Kasprzyk, Rafał Noworyta (liniowi)

Šinagl

18 min. 8 min.