Kossok
Góra
Mecz poprzedniego dnia:

1937-05-16 Wisła II - Cracovia II 6:1

W poniedziałek rozegrano w Zakopanem na boisku piłkarskim K.S. Wysokie Tatry mecz piłki nożnej między ligową drużyna Cracovii, a KS Wysokie Tatry. Mecz zakończył się, jak było zresztą do przewidzenia, wysokim zwycięstwem Cracovii w stosunku 6:2 (4:1). W pierwszym kwadransie gra była jeszcze wyrównana, potem jednak Strzelce zakopiański opadł na siłach.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]

"Cracovia zwycięża „Wysokie Tatry “ 6:2." -

Cracovia zwycięża „Wysokie Tatry “ 6:2.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W drugi dzień Zielonych świąt odbyły się ta zawody w piłce nożnej, stanowiące sensację sportową w miejscowym świecie piłkarskim. Do Zakopanego zawitała drużyna ligową Cracovii, i rozegrała mecz z wieloletnim mistrzem Podhala K. S. „Wysokie Tatry”. Goście krakowscy przybyli w pełnym ligowym składzie jedynie z dwoma rezerwowymi tak, że naogół liczono się o wiele wyższa porażką gospodarzy, niż wypadła ona w rzeczywistości.

Cracovia wygrała 6:2 (4:1). Gra nie mogła być jednak prowadzona w tym tempie, ani też z taką planowością akcji, jak się to dzieje na innych meczach, wskutek znacznie mniejszych rozmiarów boiska piłkarskiego w Zakopanem, oraz jego nawierzchni z wystającemi kamieniami. Brak boiska piłki nożnej zezwalającego na rozgrywanie w normalnych warunkach meczu jest najbardziej palącą sprawą dla rozwoju sportu piłki nożnej pod Giewontem, wskutek czego też dopiero budowa boiska sportowego przy ul. Orkana, która ma zostać rozpoczęta niebawem, ma dopiero rozwiązać te sprawę.
Anormalne też warunki terenowo me zezwoliły na rozwinięcie żywej i kombinacyjnej gry ze strony Cracovii, Pierwsza połową meczu stała pod znakiem dużej przewagi Cracovii, która strzeliła 4 bramki, jednakże gospodarze starali się również wykazać największą ruchliwość i uzyskali jedną bramkę.
Pierwszego gonią strzela Szeliga, wyrównuje w kilka minut prawy łącznik Mruk. Dodaje to bodźca miejscowym, którzy wzmagają tempo. Po pewnym czarno Szeliga uzyskuje drugą bramkę, w kilkanaście minut później Korbas głową zdobywa trzecią i wreszcie Kossok z podania lewoskrzydłowego czwartą.
W drugiej połowie Cracovia przypuszcza brawurowe ataki, likwidowane jednak przez bramkarza „Wysokich Tatr” Mielniczka, będącego najlepszym z graczy zakopiańskich. Świetnego robinsonadami ratował on często sytuacje.
W połowie drugiej części meczu Korbas z podania Zębaczyńskiego uzyskuje piątą bramkę, a wreszcie po kilkakrotnych kornerach następuje rzut karny dla Cracovii, z którego pada 6-ta bramka. Na 10 min. przód końcem atak „Wysokich Tatr” przebija się przez znakomitą obrono Cracovii i lewoskrzydlowy Niemczyk zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy. Sędziował p. Rosenfeld.

W Cracovii najlepsi byli Korbas, Szeliga i Zembaczyński, w „Wysokich Tatrach” Mielniczek, Szatkowski II i Gałek I. Skład Cracovii: Pawłowski, Doniec, Pająk, Żiżka, Grűnberg, Żuwała, Zembaczyńaki, Szeliga, Korbas, Kossok, Góra. Wysokie Tatry: Mielniczek. Szatkowski II, Pawlik. Gałek i Szatkowski I. Wojdyła, Niemczyk, Gątko, Gałek II, Mruk i Rychlik.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 137 z 19 maja 1937

Krakowski Kurier Wieczorny

Relacja z meczu w dzienniku Krakowski Kurier Wieczorny
Cracovia wykorzystała dzień świąteczny dla rozegrania przyjacielskich zawodów w Zakopanem. Pobiła tamtejszy klub „Wysokie Tatry“ nie wysilając się zbytnio. Dla drużyny miejscowej wynik ten jest wcale zaszczytny.
Źródło: Krakowski Kurier Wieczorny nr 60 z 18 maja 1937

"CRACOVIA .WYGRYWA W ZAKOPANEM." -
Nowy Dziennik

CRACOVIA .WYGRYWA W ZAKOPANEM.

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
W dniu dzisiejszym rozegrano w Zakopanem na boisku piłkarskim Strzeleckiego KI. Sport. „Wysokie Tatry" mecz piłki nożnej między ligową drużyną Cracovii a klubem „Wysokie Tatry". Mecz ten zakończył się, jak było do przewidzenia, zwycięstwem Cracovii w stosunku 6:2 (4:1). W pierwszym kwadransie gra mniej więcej wyrównaną, potem jednak Strzelec zakopiański opada znacznie na siłach. W drugiej połowie gry przy samym końcu parę ciekawych kombinacyj pozwala gospodarzom utrzymać stosunek niemal remisowy, gdyż druga w tej połowie bramka dla Cracovii padła z rzutu karnego.
Źródło: Nowy Dziennik nr 136 z 18 maja 1937

Mecze sezonu 1937

Zwierzyniecki Kraków 1937-02-14 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 5:1  Wawel Kraków 1937-02-21 Cracovia - Wawel Kraków 4:4  Naprzód Katowice 1937-02-28 Cracovia - Naprzód Katowice 6:2  Policyjny Katowice 1937-03-07 Cracovia - Policyjny Katowice 8:0  FC Wien 1937-03-28 Cracovia - FC Wien 1:2  FC Wien 1937-03-29 Cracovia - FC Wien 1:3  ŁKS Łódź 1937-04-04 ŁKS Łódź - Cracovia 1:1  Warszawianka Warszawa 1937-04-11 Warszawianka Warszawa - Cracovia 2:2  ŁKS Łódź 1937-04-18 Cracovia - ŁKS Łódź 5:0  AKS Chorzów 1937-04-25 AKS Chorzów - Cracovia 2:1  Pogoń Lwów 1937-05-02 Cracovia - Pogoń Lwów 5:1  Floridsdorfer Wiedeń 1937-05-03 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 4:1  Warszawianka Warszawa 1937-05-09 Cracovia - Warszawianka Warszawa 5:0  Wysokie Tatry Zakopane 1937-05-17 Wysokie Tatry Zakopane - Cracovia 2:6  Warta Poznań 1937-05-23 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Wisła Kraków 1937-05-27 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 1937-05-30 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 1:1  Bocskay Debreczyn 1937-06-04 Cracovia - Bocskay Debreczyn 4:2  Admira Wiedeń 1937-06-06 Cracovia - Admira Wiedeń 0:1  Szegedi AC 1937-06-15 Cracovia - Szegedi AC 2:3  Garbarnia Kraków 1937-06-29 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:0  AKS Chorzów 1937-07-11 Cracovia - AKS Chorzów 1:1  Plik:KS Wolbrom herb.png 1937-07-25 KS Wolbrom - Cracovia 3:7  Hasmonea Lwów 1937-08-08 Hasmonea Lwów - Cracovia 1:4  Lublinianka Lublin 1937-08-09 WKS Lublin - Cracovia 0:6  Wawel Wirek 1937-08-15 Wawel Nowa Wieś - Cracovia 4:2  Flota Gdynia 1937-08-22 Cracovia - Flota Gdynia 9:0  Warta Poznań 1937-08-29 Warta Poznań - Cracovia 3:3  Wisła Kraków 1937-09-05 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Wawel Wirek 1937-09-19 Cracovia - Wawel Nowa Wieś 3:1  Garbarnia Kraków 1937-10-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:1  Pogoń Lwów 1937-10-17 Pogoń Lwów - Cracovia 2:0  Ruch Chorzów 1937-10-24 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 4:2  Unia Sosnowiec 1937-11-11 Unia Sosnowiec - Cracovia 2:4  AKS Chorzów 1937-11-21 Cracovia - AKS Chorzów 0:7  AKS Chorzów 1937-11-28 AKS Chorzów - Cracovia 5:1
Dąb Katowice 1937 Cracovia - Dąb Katowice 3:0  Dąb Katowice 1937 Dąb Katowice - Cracovia 0:3