3-2-5

1960-10-16 Cracovia II - Okocimski Brzesko 3:0

"Remis w Tarnowie" -

Remis w Tarnowie

Więcej dogodnych sytuacji zdobycie bramek miała w meczu Unia, jednak napastnicy nie potrafili należycie wykorzy­stać świetnych okazji. Raz bliski strzał Rusinka przytomnie obro­nił Michno, innym razem w groź­nym zamieszaniu podbramkowym Konopelski wybił piłkę w pole a na kilka minut przed końcem za­wodów prawoskrzydłowy Witek nie trafił do pustej bramki. Wprawdzie w tym ostatnim wypadku piłkę przejął lewoskrzydłowy i ostro strzelił, lecz nadbiega­jący Durniok ofiarnie ciałem osłonił „piekielną bombę”, ratując przed niechybną utratą bramki. Uderzenie piłką było tak silne, że obrońca Cracovii przez dłuższą chwilę leżał na boisku oszołomio­ny.

Tak więc wynik 1:1 do końca zawodów nie uległ zmianie. Pierw­szą bramkę uzyskała Cracovia. Po strzale Sudera piłkę odbił Czekanowski a nadbiegający Ko­walik skierował ją głową do bramki. Tam obrońca próbuje ją wybić głową, ale piłka odbija się od poprzeczki i spada na ziemię. Stojący w pobliżu sędzia Buczek odgwizduje gola, ponieważ (jak oświadczył) piłka znalazła się cał­kowicie za linią bramkową. Mimo protestów zawodników Unii gra zostaje wznowiona ze środka boi­ska. Kilka minut później Rusinek mimo usilnych wysiłków Mich­ny i Durnioka uzyskuje wyrów­nanie.
Gra była bardzo zacięta lecz spotkanie stało na przeciętnym poziomie. Piłkarze Unii mieli więcej z gry w pierwszej połowie meczu oraz pod koniec spotkania. Cracovia przeważała natomiast przez 20 minut po przerwie i w tym czasie notujemy dwa bardzo ładnie bite przez Durnioka rzuty wolne.

Jaśniejsze punkty w zbyt ner­wowo grającej drużynie Cracovii stanowili Frasek, Jarczyk i Dur­niok. Z dużym szczęściem bronił Michno. W zespole Unii na wyróżnienie zasługuje linia obrony oraz Rusinek i Witek w ataku.
(AS)
Źródło: Echo Krakowa nr 243 z 17 października 1960

"Unia i Cracovia dzielą się punktami" -

Unia i Cracovia dzielą się punktami

Bramki zdobyli: dla Unii w 35 min. gry Rusinek a dla Cracovii w 26 Kowalik. Sędziował p. Bu¬czek Kielce. Widzów 3.000.

Cracovię wybiegającą na boisko (Jak się później okazało już pierwszoligowca) powitano w Tarnowie gwizdami. Gdyby działo się to po meczu, to można by w pewnym sensie rozgrzeszyć tarnowską publiczność. Krakowianie zagrali bowiem bardzo słaby mecz. Zbytnia nerwowość i chaos Jakie wkradały się raz po raz w ich szeregi uniemożliwiały absolutnie przeprowadzanie składnych akcji. Dość powiedzieć, że bramkarz Unii Czekanowski tylko w nielicznych wypadkach musiał interweniować. Atak Cracovii gubił się jeszcze daleko przed polem karnym gospodarzy. Bardzo słabo z atakiem współpracowała pomoc choć była ona w pewnym sensie wzmacniana Suderem, który uporczywie cofał się do tylu.
Unia zagrała bardzo ambitnie. Szybkimi przerzutami zdobywała boisko. Skrzydłowi posyłali idealne centry na środek boiska a Rusinek, Dubiel i Kotwa siali istne zamieszanie na przedpolu biało- czerwonych. Okazji do zdobycia bramek mieli gospodarze niezliczone ilości. Zawodzili jednak strzelecko. Kiedy umiejętności dopisywały im interweniował skutecznie Michno lub Durniok, który znajdował się zawsze w najgorętszych sytuacjach. Prowadzenie zdobyła Cracovia.
Kowalik przytomnie strzelił głową, piłka odbiła się o wewnętrzną stronę poprzeczki i spadła na ziemię. Któryś z obrońców Unii wybił ją w pole, ale sędzia wskazał wznowienie gry od środka boiska. Na nic zdały się interwencje piłkarzy Unii. Sędzia, z którym rozmawialiśmy po meczu oświadczył: stałem bardzo blisko 1 widziałem Jak piłka przeszła linię bramki.
Zdobycie bramki przez Cracovię nie wpłynęło deprymująco na Unię. Gospodarze atakowali w dalszym ciągu bardzo niebezpiecznie a w 35 min. Rusinek ostrym strzałem zdobył wyrównanie.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Unia była w ciągłym natarciu. Strzały sypały się Jak z rogu obfitości. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania entuzjaści biało-czerwonych, których zjawiło się bardzo wielu w Tarnowie, przeżyli moment grozy. Witek strzelił bardzo ostro w słupek. Piłka wyszła w pole, przechwycił Ją Gosek i skierował w stronę bramki, w której nie było Michny. Ostry strzał napotkał jednak przeszkodę w osobie Durnioka, ratując w ten sposób Cracovię od nieuchronnej jak się wydawało bramki.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 247 z 17 października 1960

Mecze sezonu 1960

Cracovia_herb 1960 Trening Noworoczny  Dunajec Nowy Sącz 1960-02-23 Dunajec Nowy Sącz - Cracovia 1:3  Dąbski Kraków 1960-02-28 Cracovia - Dąbski Kraków 1:1  Hutnik Kraków 1960-03-05 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 1:2  Polska (juniorzy) 1960-03-06 Cracovia - Polska (juniorzy) 1:0  Kabel Kraków 1960-03-09 Cracovia - Kabel Kraków 1:0  Korona Kraków 1960-03-10 Korona Kraków - Cracovia 3:4  Stal Mielec 1960-03-13 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Hutnik Trzebinia 1960-03-16 Hutnik Trzebinia - Cracovia 1:3  Wawel Kraków 1960-03-20 Cracovia - Wawel Kraków 2:0  Piast Gliwice 1960-03-27 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Hutnik Trzebinia 1960-03-30 Hutnik Trzebinia - Cracovia 3:2  Wawel Wirek 1960-04-03 Wawel Wirek - Cracovia 0:0  Polonia Bytom 1960-04-09 Cracovia - Polonia Bytom 2:3  Wisła Kraków 1960-04-18 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Warta Poznań 1960-04-24 Warta Poznań - Cracovia 3:0  Spartak Płowdiw 1960-04-27 Cracovia - Spartak Płowdiw 0:2  Górnik Radlin 1960-05-08 Cracovia - Górnik Radlin 3:0  Stal Rzeszów 1960-05-14 Stal Rzeszów - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1960-05-22 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:0  Karpaty Krosno 1960-05-28 Cracovia - Legia Krosno 4:1  Concordia Knurów 1960-06-01 Concordia Knurów - Cracovia 1:1  Unia Tarnów 1960-06-04 Cracovia - Unia Tarnów 3:2  Naprzód Lipiny 1960-06-12 Naprzód Lipiny - Cracovia 1:2  Stal Mielec 1960-06-19 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Zawisza Bydgoszcz 1960-06-25 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:1  Odra Opole 1960-07-09 Odra Opole - Cracovia 0:2  Unia Racibórz 1960-07-10 Cracovia - Unia Racibórz 4:2  Ruch Chorzów 1960-07-22 Cracovia - Ruch Chorzów 3:3  Piast Gliwice 1960-07-31 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Wawel Kraków 1960-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 2:4  Start Bielsko-Biała 1960-08-15 Start Bielsko-Biała - Cracovia 2:4  Spartak Warna 1960-08-17 Cracovia - Spartak Warna 2:0  Kmita Zabierzów 1960-08-21 Kmita Zabierzów - Cracovia 3:4  Górnik Radlin 1960-08-27 Górnik Radlin - Cracovia 0:0  Stal Rzeszów 1960-09-03 Cracovia - Stal Rzeszów 2:0  Wawel Wirek 1960-09-10 Cracovia - Wawel Wirek 4:1  Karpaty Krosno 1960-09-18 Legia Krosno - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1960-09-24 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:1  Concordia Knurów 1960-10-02 Cracovia - Concordia Knurów 9:2  Krakowska liga okręgowa 1960-10-05 Cracovia - krakowska liga okręgowa 4:3  Unia Tarnów 1960-10-16 Unia Tarnów - Cracovia 1:1  Naprzód Lipiny 1960-10-30 Cracovia - Naprzód Lipiny 1:2  Wisła Kraków 1960-11-06 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Polska (juniorzy) 1960-11-10 Cracovia - Reprezentacja młodzieżowa 2:2  Ruch Chorzów 1960-11-20 Cracovia - Ruch Chorzów 3:5  Lublinianka Lublin 1960-11-27 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:3  Cracovia_herb 1960-12-04 Cracovia - Cracovia II 5:0  Hutnik Kraków 1960-12-11 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:4