W spotkaniu towarzyskim Hutnik Nowa Huta pokonał Cracowię* 4:2.
tak w oryginale - przyp.FA
Źródło: Dziennik Polski nr 296 z 13 grudnia 1960 [1]

Głos Nowej Huty

Przyjemną niespodziankę sprawili piłkarze Hutnika, zwyciężając na zakończenie sezonu I-ligowego z zespołem Cracovii. Bramki da zwycięzców zdobyli: Krupa, Kowalczyk. Bombka i Szydło. Dla Cracovii: Skrzyński i Durniok (z rzutu karnego}.
Źródło: Głos Nowej Huty nr 51 z 17 grudnia 1960 [2]

"Hutnik zwycięża Cracovię" -

Hutnik zwycięża Cracovię

Rozegrane wczoraj towarzyskie spotkanie piłkarskie Cracovia—Hutnik zakończyło się dość sensacyjnie. Cracovia występująca w eksperymentalnym składzie z kilku nowymi zawodnikami przegrała 2:4 (1:3). Trzeba od razu powiedzieć, że Hutnik zagrał dobrze we wszystkich liniach i jego zwycięstwo było zasłużone.

Drużyny grały w składach:
CRACOVIA: Górka (Tynor), Durniok, Rewilak (Śliwa), Śliwa (Wołoch), Malarz, Jarczyk, Banasik (Skrzyński), Suder, Skrzyński (Nowak), Pietrasiński, Kowalik.
HUTNIK: Pajor (Bębenek), Mielniczek, Czepczyk, Król (Świerkosz), Piech (Szatański), Baran, Bąbka, Krupa, Kowalczyk (Wąchał), Pudrzyński, Szydło.
W Cracovii dobrze zagrali Durniok, Malarz, Jarczyk w linii pomocy oraz Pietrasiński i Kowalik w ataku. Po przerwie dobrze spisywał się również bramkarz Tynor. W Hutniku na wyróżnienie zasługuje Pajor w bramce, Baran w pomocy i Bąbka w ataku.
Mecz rozgrywany był na grząskim i bardzo śliskim boisku. W pierwszych minutach Hutnik za-skoczył Cracovię, szybkimi i składnymi atakami, i już w trzeciej minucie Krupa z centry Bąbka pięknym strzałem pod poprzeczkę lokuje piłkę w siatce Górki. W szóstej minucie Bąbka zdołał wymanewrować Śliwę i Rewilaka, strzela z ostrego kąta, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. W dziesiątej minucie wynik brzmiał już 3:0 dla Hutnika! Stało się tak na skutek błędu Rewilaka, który tak nieszczęśliwie podał piłkę do Górnego, że przejął ją Ko¬walczyk 1 z najbliższej odległości posłał do siatki. Od tego momentu obrona Cracovii zaczyna grać bardziej uważnie, nie dopuszczając napastników Hutnika do dogodnych pozycji strzałowych. Wreszcie w 35 minucie Cracovia ze strzału Skrzyńskiego zdobywa pierwszą bramkę. Dalsze okazje do zdobycia bramek mieli jeszcze Pietrasiński i Suder.

Po przerwie zmiany w składzie Cracovii spowodowały, że zaczęła ona grać składniej. W min. 60 faul na Suderze sędzia dyktuje rzut karny, który Durniok pewnie zamienia w bramkę. Wynik spotkania na 2:4 ustala Szydło w 60 min. gry. Sędziował Stolarski Kraków — słabo. Widzów ok. 5 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 285 z 12 grudnia 1960

"Niespodziewane zwycięstwo Hutnika nad Cracovią" -

Niespodziewane zwycięstwo Hutnika nad Cracovią

Wykorzystując „wiosenną" pogodę, którą tak hojnie darzył nas tegoroczny grudzień piłkarze Cracovii i Hutnika Nowa Huta rozegrali wczoraj towarzyski mecz. Zakończył się on niespodziewanym zwycięstwem ,,hutników” 4:2 (3:1). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Skrzyński w 35 i Durniok z rzutu karnego w SI minucie, a dla Hutnika — Krupa w 3, Rąbka w 6, Kowalczyk w 14 i Szydło w 80 minucie. Sędziował p. Stolarski z Krakowa. Widzów około 5 tysięcy.

CRACOVIA — Górka (Tabor), Durniok, Rewii a k (Śliwa), Śliwa (Wołoch), Malarz, Jarczyk. Banasik (Skrzyński), Suder. Skrzyński (Nowak). Pietrasiński, Kowalik. HUTNIK — Pajor (Bębenek). Mielniczek, Czepcryk, Król (Świerkosz), Piech (Szarański), Baran, Bąbka, Krupa, Kowalczyk (Wąchał). Pudrzyński, Szydło.

Piłkarze Hutnika od pierwszych minut spotkania narzucili ostre tempo gry w wyniku czego biało-czerwoni w dziesięciu minutach stracili aż trzy bramki, z których przynajmniej dwie obciążają zdecydowanie konto defensywy. Fakt ten nie umniejsza jednak absolutnie wartości napadu Hutnika, który po rewelacyjnym początku równie dobrze grał przez pozostały czas trwania meczu. Podobnie zaprezentowały się linie defensywne i w sumie zespół nowohucki wykazał, że może być dobrym partnerem naszych drugoligowców.

Cracovia, która miała długą przerwę w treningach nie mogła w takiej sytuacji sprostać swemu przeciwnikowi. Na przykład w ataku mogli zadowolić tylko dwaj zawodnicy, a to Kowalik i debiutujący Pietrasiński, którzy przeprowadzili kilka ładnych akcji, ale brak umiejętności i zrozumienia u pozostałych kolegów nie mógł przynieść efektów bramkowych.
Źródło: Echo Krakowa nr 290 z 12 grudnia 1960

Mecze sezonu 1960

Cracovia_herb 1960 Trening Noworoczny  Dunajec Nowy Sącz 1960-02-23 Dunajec Nowy Sącz - Cracovia 1:3  Dąbski Kraków 1960-02-28 Cracovia - Dąbski Kraków 1:1  Hutnik Kraków 1960-03-05 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 1:2  Polska (juniorzy) 1960-03-06 Cracovia - Polska (juniorzy) 1:0  Kabel Kraków 1960-03-09 Cracovia - Kabel Kraków 1:0  Korona Kraków 1960-03-10 Korona Kraków - Cracovia 3:4  Stal Mielec 1960-03-13 Cracovia - Stal Mielec 3:2  Hutnik Trzebinia 1960-03-16 Hutnik Trzebinia - Cracovia 1:3  Wawel Kraków 1960-03-20 Cracovia - Wawel Kraków 2:0  Piast Gliwice 1960-03-27 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Hutnik Trzebinia 1960-03-30 Hutnik Trzebinia - Cracovia 3:2  Wawel Wirek 1960-04-03 Wawel Wirek - Cracovia 0:0  Polonia Bytom 1960-04-09 Cracovia - Polonia Bytom 2:3  Wisła Kraków 1960-04-18 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Warta Poznań 1960-04-24 Warta Poznań - Cracovia 3:0  Spartak Płowdiw 1960-04-27 Cracovia - Spartak Płowdiw 0:2  Górnik Radlin 1960-05-08 Cracovia - Górnik Radlin 3:0  Stal Rzeszów 1960-05-14 Stal Rzeszów - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1960-05-22 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:0  Karpaty Krosno 1960-05-28 Cracovia - Legia Krosno 4:1  Concordia Knurów 1960-06-01 Concordia Knurów - Cracovia 1:1  Unia Tarnów 1960-06-04 Cracovia - Unia Tarnów 3:2  Naprzód Lipiny 1960-06-12 Naprzód Lipiny - Cracovia 1:2  Stal Mielec 1960-06-19 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Zawisza Bydgoszcz 1960-06-25 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 2:1  Odra Opole 1960-07-09 Odra Opole - Cracovia 0:2  Unia Racibórz 1960-07-10 Cracovia - Unia Racibórz 4:2  Ruch Chorzów 1960-07-22 Cracovia - Ruch Chorzów 3:3  Piast Gliwice 1960-07-31 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Wawel Kraków 1960-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 2:4  Start Bielsko-Biała 1960-08-15 Start Bielsko-Biała - Cracovia 2:4  Spartak Warna 1960-08-17 Cracovia - Spartak Warna 2:0  Kmita Zabierzów 1960-08-21 Kmita Zabierzów - Cracovia 3:4  Górnik Radlin 1960-08-27 Górnik Radlin - Cracovia 0:0  Stal Rzeszów 1960-09-03 Cracovia - Stal Rzeszów 2:0  Wawel Wirek 1960-09-10 Cracovia - Wawel Wirek 4:1  Karpaty Krosno 1960-09-18 Legia Krosno - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1960-09-24 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:1  Concordia Knurów 1960-10-02 Cracovia - Concordia Knurów 9:2  Krakowska liga okręgowa 1960-10-05 Cracovia - krakowska liga okręgowa 4:3  Unia Tarnów 1960-10-16 Unia Tarnów - Cracovia 1:1  Naprzód Lipiny 1960-10-30 Cracovia - Naprzód Lipiny 1:2  Wisła Kraków 1960-11-06 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Polska (juniorzy) 1960-11-10 Cracovia - Reprezentacja młodzieżowa 2:2  Ruch Chorzów 1960-11-20 Cracovia - Ruch Chorzów 3:5  Lublinianka Lublin 1960-11-27 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:3  Cracovia_herb 1960-12-04 Cracovia - Cracovia II 5:0  Hutnik Kraków 1960-12-11 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:4