1962-04-11 SKA Lwów - Cracovia 2:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

pierwszy mecz Cracovii we Lwowie od 1939


Herb_SKA Lwów


pilka_ico
mecz towarzyski
Lwów, środa, 11 kwietnia 1962

SKA Lwów - Cracovia

2
:
2

(1:1)Herb_Cracovia
bramki Bramki
Puziacz (16')
Kabanow (90')
Szymczyk (7') (82')
Skład:
Stroniarz
Durniok
Rewilak
Konopelski
Malarz
Buda
Hausner
Zuśka
Szymczyk
Jarczyk
Mikołajczyk


Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Remis piłkarzy Cracovii we Lwowie" -
Dziennik Polski

Remis piłkarzy Cracovii we Lwowie

SKA Lwowo (sic! - przyp.red.) - Cracovia 2:2 (1:1) Drużyna piłkarska Cracovii, która przebywa na tournée w ZSRR, rozegrała tam drugie spotkanie. Przeciwnikiem biało-czerwonych byli piłkarze II-ligowego SKA Lwowo (sic!). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1). Krakowianie byli zespołem lepszym i przez większą część spotkania mieli przewagę. Przy stanie 1:1 w 70 min. Hausner uzyskał bramkę dla swych barw, nie została ona jednak uznana przez sędziego. Bramki dla Cracovii zdobył Szymczyk, dla gospodarzy Kabanow i Puziacz.
Źródło: Dziennik Polski nr 87 z 12 kwietnia 1962 [1]


"Cracovia remisuje we Lwowie" -
Gazeta Krakowska

Cracovia remisuje we Lwowie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Lwów (tel. wł) Drugie spotkanie piłkarze Cracovii podczas tournće po ZSRR rozegrali wczoraj we Lwowie. Przeciwnikiem Cracovii był tamtejszy zespół SKA-drużyna zajmująca aktualnie 4 miejsce w lI lidze.

Krakowianie występowali wczoraj w eksperymentalnym zestawieniu bez kontuzjowanych w pierwszym meczu Pietrasińskiego, Marciniaka i Antczaka.
Cracovia: Stroniarz, Durniok, Rewilak, Konopelski, Malarz, Buda, Hausner, Zuska, Szymczyk, Jarczyk, Mikołajczyk.
„Biało-czerwoni” przez większą część meczu posiadali przewagę i stale prowadzali różnicy i bramki. W 70 min Hausner uzyskał bramkę, która dałaby Cracovii zwycięstwo, lecz niestety sędzia nie uznał jej.
Najlepszym zawodnikiem Cracovii był ponownie bramkarz Stroniarz, obok niego wyróżnił się: Hausner, Mikołajczyk, Szymczyk.

Bramki dla Cracovii zdobył Szymczyk w 7 i 82 min, dla gospodarzy: Puziacz w 16 min oraz Kabanow w 90 min.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 87 z 12 kwietnia 1962


"MIĘDZYNARODOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ" -
Lwowskaja Prawda

MIĘDZYNARODOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Relacja z meczu w dzienniku Lwowskaja Prawda
Wczoraj we Lwowie na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego odbył się międzynarodowy towarzyski mecz piłki nożnej. Gośćmi drużyny SKA Lwów była polska drużyna Cracovia. W Polsce Cracovia już dwa lata gra w pierwszej lidze mistrzostw kraju (klasa “A”). Jak wiadomo, przed przybyciem do nas, polscy piłkarze w Kijowie zmierzyli się z mistrzem kraju Dynamo Kyiv.

...Tysiące widzów kibicuje zawodnikom wychodzącym na boisko. Od pierwszych minut zaczęła się zacięta walka. W 9. minucie środkowy napastnik gości S.Szymczyk otwiera wynik spotkania. Po pięciu minutach V.Ivanyuk wrzucił piłkę w pole karne, a A.Pukacz świetnie uderzył pod poprzeczkę, wyrównując wynik. W drugiej połowie S.Szymczyk znowu dał swojej drużynie prowadzenie. Stało się to w 37. minucie (*prawdopodobnie błąd w druku - przypis redakcji). Gospodarzom groziła porażka. Dopiero w samej końcówce meczu obrońca I. Kabanov potrafił doprowadzić do remisu. Końcowy rezultat 2-2.

Mecz rozegrano w towarzyskiej atmosferze. Obie drużyny pokazały dobrze zgrany, przemyślany występ.
Źródło: Lwowskaja Prawda 12 kwietnia 1962