1962-05-01 Cracovia - Kraków 1:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, stadion Cracovii, wtorek, 1 maja 1962, 16:30

Cracovia - reprezentacja Krakowa

1
:
3

(1:1)Herb_Kraków


Skład:
Stroniarz (Michno)
Durniok
Rewilak
Szymczyk
Buda
Mikołajczyk
Nowak (Poprawski)
Jarczyk
Pietrasiński
Antczak
Frasek (Marciniak)

Sędzia: Igwarzewski z Krakowa
Widzów: 4000

bramki Bramki
Antczak(29') Śmiałek (15') (86')
Kmiecik (75')
Skład:
Cygan
Rodak (Burmer)
Konopka
Kucharczyk
Warmus
Zalman
Lach
Śmiałek
Kmiecik
Jagielczuk
Szmatloch (Stadnicki)
Mecz następnego dnia:

1962-05-02 Hutnik Trzebinia - Cracovia II 1:0Opis meczu

"Reprezentacja Krakowa wygrywa 3:1 z Cracovią" -
Dziennik Polski

Reprezentacja Krakowa wygrywa 3:1 z Cracovią

Dość nieoczekiwanie piłkarska reprezentacja Krakowa, złożona z graczy Wisły, Wawelu i Garbarni pokonała wczoraj w towarzyskim meczu I-ligową Cracovię 3:1- (1:1), zdobywając bramki ze strzałów Śmiałka w 15 i 86 min. oraz Kmiecika w 75 min. Bramkę dla Cracovii uzyskał Antczak w 29 min.

Kraków: Cygan, Rodak (Burner), Konopka, Kucharczyk, Warmus, Zelman, Lich, Śmiałek, Kmiecik, Jagielczuk, Szmatloch (Studnicki). Cracovia: Stroniarz (Michno), Durnlok, Rewilak, Szymczyk, Buda, Mikołajczyk. Nowak (Poprawski), Jarczyk, Petrasiński, Antczak, Frasek (Marciniak). To nie był najgorszy mocz. Pomimo iż przeciwko ligowemu, zgranemu zespołowi Cracovii stanęła drużyna złożona z zawodników kilku zespołów, bardzo rzadko z sobą grających, spotkanie było żywe, prowadzone w szybkim tempie, nie brakło ciekawych akcji i mocnych strzałów. Zespól Krakowa dość dobrze radził sobie we wszystkich formacjach, atak szybko zdobywał teren, nie zawsze natomiast znalazł się strzelec, który potrafiłby zamienić wypracowana piłkę — w bramkę. Nie inaczej zresztą było w drużynie biało-czerwonych, gdzie zawiódł przede wszystkim napad; solowe w nim poczynania Pietrasińskiego, nie wieńczone najmniejszym rezultatem były mocno denerwujące. Cracovia grała osłabiona brakiem Kowalika i Hausnera, którzy występowali niedawno w Rumunii. Pewne jest jednak, że w takim zestawieniu jak wczoraj, wiele się w meczach ligowych nic zwojuje.

Warta odnotowania jest czwarta bramka meczu zdobyta przez Śmiałka. Uzyskał ją na cztery minuty przed końcem meczu, w pełnym biegu, z kilkunastu metrów.
Źródło: Dziennik Polski nr 103 z 2 maja 1962 [1]


"Reprezentacja młodzieżowa pokonała Cracovię" -
Gazeta Krakowska

Reprezentacja młodzieżowa pokonała Cracovię

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Rozegrany wczoraj w Krakowie mecz piłkarski pomiędzy drużyną Cracovii i młodzieżową reprezentacją Krakowa zakończył się zwycięstwem kadry młodzieżowej w stosunku 3:1 (1:1). Bramki zdobyli dla reprezentacji młodzieżowej Śmiałek w 15 i 86 min. oraz Kmiecik w 75 min. gry. Dla Cracovii Antczak w 29 min. Widzów około 4.000.

CRACOVIA: Stroniarz (Michno), Durniok, Rewilak, Szymczyk, Buda, Mikołajczyk, Nowak, (Poprawski), Jarczyk, Pietrasiński, Antczak, Frasek (Marciniak).
REPREZENTACJA MŁODZIEŻOWA: Cygan, Rodak (Burmer), Konopka, Kucharczyk, Warmus, Zalman, Lach, Śmiałek, Kmiecik, Jagielczuk, Szmatloch (Stadnicki).
Szkoda, że tak niewiele widzów oglądało ten mecz, który był widowiskiem raczej interesującym. Gra była żywa i piłkarze obu zespołów przeprowadzili wiele składnych udanych akcji. Trzeba jednak podkreślić, iż ten dobry poziom gry jest raczej zasługą stosunkowo składnie i szybko grającej reprezentacji młodzieżowej Krakowa złożonej z zawodników Wisły, Wawelu i Garbarni. Biorąc pod uwagę, iż zespół ten powinien być mniej zgrany aniżeli drużyna Cracovii „młodzieżowcy” za¬prezentowali się jako dobra drużyna. Na najlepsze noty zasłużyli: Konopka, Zalman, Lach, Śmiałek. Zwłaszcza ten ostatni miał duże szczęście, jeśli idzie o wykańczanie akcji napadu, a druga bramka zdobyta przez niego była naprawdę wysokiej marki. Bardzo silny strzał w okienko Mi¬chno próbował wprawdzie bronić, ale piłka wygięła mu ręce i ugrzęzła w siatce.

Na wyróżnienie w Cracovii zasłużyli natomiast Stroniarz (obronił bardzo groźny strzał Śmiałka), Rewilak, Buda i Antczak. Najlepszym za¬wodnikiem na boisku był chyba jednak włączający się często do akcji ofensywnych Szymczyk.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 103 z 2 maja 1962