1962-05-01 Cracovia - Kraków 1:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
stadion Cracovii, wtorek, 1 maja 1962, 16:30

Cracovia - reprezentacja Krakowa

1
:
3

(1:1)Herb_KrakówSędzia: Igwarzewski z KrakowaOpis meczu

"Reprezentacja Krakowa wygrywa 3:1 z Cracovią" -
Dziennik Polski

Reprezentacja Krakowa wygrywa 3:1 z Cracovią

Dość nieoczekiwanie piłkarska reprezentacja Krakowa, złożona z graczy Wisły, Wawelu i Garbarni pokonała wczoraj w towarzyskim meczu I-ligową Cracovię 3:1- (1:1), zdobywając bramki ze strzałów Śmiałka w 15 i 86 min. oraz Kmiecika w 75 min. Bramkę dla Cracovii uzyskał Antczak w 29 min.

Kraków: Cygan, Rodak (Burner), Konopka, Kucharczyk, Warmus, Zelman, Lich, Śmiałek, Kmiecik, Jagielczuk, Szmatloch (Studnicki). Cracovia: Stroniarz (Michno), Durnlok, Rewilak, Szymczyk, Buda, Mikołajczyk. Nowak (Poprawski), Jarczyk, Petrasiński, Antczak, Frasek (Marciniak). To nie był najgorszy mocz. Pomimo iż przeciwko ligowemu, zgranemu zespołowi Cracovii stanęła drużyna złożona z zawodników kilku zespołów, bardzo rzadko z sobą grających, spotkanie było żywe, prowadzone w szybkim tempie, nie brakło ciekawych akcji i mocnych strzałów. Zespól Krakowa dość dobrze radził sobie we wszystkich formacjach, atak szybko zdobywał teren, nie zawsze natomiast znalazł się strzelec, który potrafiłby zamienić wypracowana piłkę — w bramkę. Nie inaczej zresztą było w drużynie biało-czerwonych, gdzie zawiódł przede wszystkim napad; solowe w nim poczynania Pietrasińskiego, nie wieńczone najmniejszym rezultatem były mocno denerwujące. Cracovia grała osłabiona brakiem Kowalika i Hausnera, którzy występowali niedawno w Rumunii. Pewne jest jednak, że w takim zestawieniu jak wczoraj, wiele się w meczach ligowych nic zwojuje.

Warta odnotowania jest czwarta bramka meczu zdobyta przez Śmiałka. Uzyskał ją na cztery minuty przed końcem meczu, w pełnym biegu, z kilkunastu metrów.
Pasikonik
Źródło: Dziennik Polski nr 103 z 2 maja 1962 [1]