1962-03-08 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 1:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Hutnik Kraków


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, stadion Hutnika, czwartek, 8 marca 1962, 16:00

Hutnik Nowa Huta - Cracovia

1
:
0

(0:0)Herb_Cracovia


Skład:
Pajor
Król
Czepczyk
Kot
Pest
Baran
Wach
Krupa
Rusinek
Pudrzyński
Szydło.

Sędzia: inż. Prącik

bramki Bramki
Krupa 1:0
Skład:
Stroniarz (Michno)
Mikołajczyk (Wołoch, Konopelski)
Konopelski (Rewilak)
Szymczyk
Malarz
Jarczyk
Hausner
Ankus (Zuśka)
Marciniak
Kowalik
FrasekZapowiedź meczu

Opis meczu

"Hutnik pokonał Cracovię 1:0" -
Dziennik Polski

Hutnik pokonał Cracovię 1:0

Rozegrane wczoraj spotkanie sparingowe pomiędzy piłkarskimi zespołami Cracovii i Hutnika Nowa Huta zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Hutnika l:0 (0:0). Hutnik zagrał mecz poprawnie, a jego atak z Rusinkiem na czele często i groźnie egzaminował bramkarzy Cracovii. Biało-czerwoni potraktowali spotkanie jako ostatnią próbę przed meczem z Górnikiem i w trakcie meczu dokonali kilku zmian, próbując aktualnych możliwości poszczególnych zawodników. Z kondycją piłkarzy Cracovii nie jest najgorzej, nie wszyscy jednak zawodnicy włożyli w grę maksimum wysiłku. Mamy tu na myśli m. in. Marciniaka, Fraska czy Konopelskiego, który grał zbyt chaotycznie na pozycji stopera natomiast poprawnie na skrajnej obronie. Pozostałym zawodnikom obydwu zespołów trudno w chwili obecnej wystawić "cenzurki” — na to jeszcze czas. Strzelcem jedynej bramki był Krupa.
Polska
Źródło: Dziennik Polski nr 58 z 9 marca 1962 [1]


"W sparringowym meczu Hutnik-Cracovia 1:0" -
Echo Krakowa

W sparringowym meczu Hutnik-Cracovia 1:0

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
PONAD 2 tysiące widzów oglądało na bocznym boisku Hutnika spotkanie towarzyskie tamtejszej jedenastki z drużyną Cracovii. Mecz wygrali gospodarze 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył Krupa w 55 mm. Sędziował inż. Prącik.

HUTNIK: Pajor — Król, Czepczyk, Kot — Pest. Baran — wach, Krupa, Rusinek, Pudrzyński, Szydło. CKACOCIA: Stroniarz (Michno) — Mikołajczyk (Wołoch, Konopelski) Konopelski (Rewllak), Szymczyk — Malarz, Jarczyk — Hausner, Ankus (Zuśka), Marciniak, Kowalik, Frasek.

Spotkanie stało na przeciętnym poziomie, Hutnik wypadł zupełnie poprawnie na tle renomowanego przeciwnika. Zwycięską bramkę uzyskał Krupa, ale współautorem jej był Michno, który wypuścił śliską piłkę z rak i polem dopiero wtoczyła się ona do siatki. Gospodarze mieli więcej pozycji na zdobycie bramek w pierwszej części gry, ale Stroniarz wykazał w tym okresie dobrą formę, przy czym raz po strzale Rusinka przyszła mu w sukurs poprzeczka.

Cracovia potraktowała spotkanie bardzo ulgowo i trener M. Tobik „szukał” najlepszej koncepcji u-stawienia obrony i ataku przed meczem z Górnikiem, w Hutniku wyróżnili się: Pajor w bramce. Czepczyk na stoperze i Rusinek w ataku.
Źródło: Echo Krakowa nr 58 z 9 marca 1962