Pudrzyński
Szydło (Kowalczyk)

"Obawa przed kontuzje paraliżowała akcje" -

Obawa przed kontuzje paraliżowała akcje

W towarzyskim spotkaniu piłki nożnej Cracovia pokonała mistrza okręgu Hutnika N. Huta 3:2 (0:1). Obie drużyny grały bardzo ostrożnie mając na uwadze ważne spotkania sobotnie i niedzielne. Pierwsza połowa należała do „hutników”, którzy mogli prowadzić 3:0. Jedyna bramka padła po „kiksie” Szymczyka. Bramkę zdobył Pudrzyński. Po zmianie stron stroną atakującą byli pierwszoligowcy. W 55 min. Hausner „wymanewrował” Swierkosza i wyrównał na 1:1. W 60 min. Pest na polu karnym zatrzymał rękami Nowaka. Rzut karny pewnie egzekwował Szymczyk. Najpiękniejsza bramka padła w 83 min. Akcja Nowak— Hausner—Pietrasiński i ten ostatni z paru metrów strzela nieuchronnie. Na minutę przed końcem po rzucie wolnym dobitka Rusinka ustala wynik meczu 3:2 dla Cracovii. Trudno ocenić wartość obu drużyn na meczu sparringowym, bardzo dobre wrażenie sprawili „hutnicy”, nie odbijając poziomem od „biało- czerwonych”. Rozumiemy taryfę ulgową Cracovii, chcieliśmy jednak zobaczyć choć kilka ładnych akcji — na próżno.

CRACOVIA:Michno (Tabor),Rewilak (Malarz), Szymczyk, Mikołajczyk (Antczak), Jarczyk, Buda, Frasek, Hausner, Marciniak, Pietraslński, Kowalik (Nowak).
HUTNIK: W. Pajor (Z. Pajor), Król, Czepczyk, Świerkosz, Baran, Pest, Bernat, Krupa, Rusinek, Pudrzyński, Szydło (Kowalczyk).

Sędziował p. Felkel (Kraków), widzów około 2 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 140 z 14 czerwca 1962

"Zwycięstwo Cracovii w sparringowym spotkaniu" -

Zwycięstwo Cracovii w sparringowym spotkaniu

PIŁKARZE Cracovii rozegrali sparringowy mecz z drużyną Hutnika Nowa Huta. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cracovii 3:2 (0:1). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Hausner, Pietrusiński i Szymczyk (z karnego), a dla Hutnika — Pudrzyński i Rusinek.
Źródło: Echo Krakowa nr 139 z 14 czerwca 1962