1962-06-13 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 3:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, środa, 13 czerwca 1962, 18:00

Cracovia - Hutnik Nowa Huta

3
:
2

(0:1)Herb_Hutnik Kraków


Skład:
Michno (Tabor)
Rewilak (Malarz)
Szymczyk
Mikołajczyk (Antczak)
Jarczyk
Buda
Frasek
Hausner
Marciniak
Pietrasiński
Kowalik (Nowak)

Sędzia: Felkel (Kraków)
Widzów: 2000

bramki Bramki
Hausner (55')
Szymczyk(60')
Pietrasiński (83')
Pudrzyński
Rusinek (89')
Skład:
W. Pajor (Z. Pajor)
Król
Czepczyk
Świerkosz
Baran
Pest
Bernat
Krupa
Rusinek
Pudrzyński
Szydło (Kowalczyk)Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Obawa przed kontuzje paraliżowała akcje" -
Gazeta Krakowska

Obawa przed kontuzje paraliżowała akcje

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W towarzyskim spotkaniu piłki nożnej Cracovia pokonała mistrza okręgu Hutnika N. Huta 3:2 (0:1). Obie drużyny grały bardzo ostrożnie mając na uwadze ważne spotkania sobotnie i niedzielne. Pierwsza połowa należała do „hutników”, którzy mogli prowadzić 3:0. Jedyna bramka padła po „kiksie” Szymczyka. Bramkę zdobył Pudrzyński. Po zmianie stron stroną atakującą byli pierwszoligowcy. W 55 min. Hausner „wymanewrował” Swierkosza i wyrównał na 1:1. W 60 min. Pest na polu karnym zatrzymał rękami Nowaka. Rzut karny pewnie egzekwował Szymczyk. Najpiękniejsza bramka padła w 83 min. Akcja Nowak— Hausner—Pietrasiński i ten ostatni z paru metrów strzela nieuchronnie. Na minutę przed końcem po rzucie wolnym dobitka Rusinka ustala wynik meczu 3:2 dla Cracovii. Trudno ocenić wartość obu drużyn na meczu sparringowym, bardzo dobre wrażenie sprawili „hutnicy”, nie odbijając poziomem od „biało- czerwonych”. Rozumiemy taryfę ulgową Cracovii, chcieliśmy jednak zobaczyć choć kilka ładnych akcji — na próżno.

CRACOVIA:Michno (Tabor),Rewilak (Malarz), Szymczyk, Mikołajczyk (Antczak), Jarczyk, Buda, Frasek, Hausner, Marciniak, Pietraslński, Kowalik (Nowak).
HUTNIK: W. Pajor (Z. Pajor), Król, Czepczyk, Świerkosz, Baran, Pest, Bernat, Krupa, Rusinek, Pudrzyński, Szydło (Kowalczyk).

Sędziował p. Felkel (Kraków), widzów około 2 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 140 z 14 czerwca 1962


"Zwycięstwo Cracovii w sparringowym spotkaniu" -
Echo Krakowa

Zwycięstwo Cracovii w sparringowym spotkaniu

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
PIŁKARZE Cracovii rozegrali sparringowy mecz z drużyną Hutnika Nowa Huta. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cracovii 3:2 (0:1). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Hausner, Pietrusiński i Szymczyk (z karnego), a dla Hutnika — Pudrzyński i Rusinek.
Źródło: Echo Krakowa nr 139 z 14 czerwca 1962


"W MECZU SPARINGOWYM" -
Dziennik Polski

W MECZU SPARINGOWYM

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Cracovia—Hutnik 3:2 (0:1)

Jedynym momentem wczorajszego-meczu sparingowego Cracovia—Hutnik, który rozgrzał ok. 2000 widzów było zdobycie trzeciej bramki przez Cracovię w 85 min. gry. Nowak uciekł po prawej linii autowej, podał idealnie piłkę wysuniętemu do przodu Hausnerowi, a ten skierował ją w tył pod nogi Pietrasińskiego, który z kilku kroków strzelił nie do obrony. Poza tym gra mimo dużej bieganiny nie była ciekawa. Do przerwy drużyną bezwzględnie lepszą był Hutnik, przewyższając gospodarzy szybkością, startem do piłki i celnością strzałów. Po przerwie Cracovia zagrała z większym sercem, Hutnikowi natomiast brakło kondycji. Dwie pozostałe bramki zdobyli dla Cracovii Hausner w 31 min. i Szymczyk (z karnego) w 61 mm. Dla Hutnika strzelcem pierwszej bramki był Krupa w 11 min., druga podła z zamieszania podbramkowego w 89 min.

Sędziował p. Fajkiel, który zbyt pochopnie podyktował rzut karny przeciwko Hutnikowi, (zm)
Źródło: Dziennik Polski nr 140 z 14 czerwca 1962