41:24 L. Laszkiewicz (Sznotala, D. Laszkiewicz)
48:20 S. Kowalówka (Słaboń, Piotrowski) 5/4
50:46 D. Laszkiewicz (Valčak, Dvořak) 5/4
5:0
6:0
7:0
8:0

2 min. Myjak (Wysoki kij)
2 min. Fojtík (Uderzanie kijem)
2 min. Fojtík (Nadmierna ostrość w grze)
2 min. Dudaš (Zahaczanie)
2 min. Dudaš (Nadmierna ostrość w grze)
2 min. Chamko (Zachacznie)
2 min. Łucznikow (Zahaczanie)
2 min. Wojtarowicz (Uderzanie)
2 min. Adamus (Zahaczanie)
2 min. Połącarz (Zahaczanie)
2 min. Jaros (Zahaczanie)
2 min. Stańczyk (Nadmierna ostrość w grze)

Na oczach selekcjonera

Spotkanie 4. kolejki PLH pomiędzy ComArch Cracovią, a Aksam Unia Oświęcim obserwował na żywo Igor Zacharkin. Na oczach selekcjonera kadry narodowej, podopieczni Rudolfa Rohačka kompletnie rozbili oświęcimian, którzy stracili na dodatek pierwszego bramkarza. Z kolei bramkarz Pasów Rafał Radziszewski kolejny raz potwierdził świetną dyspozycję zaliczając drugi w sezonie „shut out”.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Aron Chmielewski, który dobił krążek po akcji Grzegorza Horowskiego. W 16. minucie było już 2-0. Leszek Laszkiewicz w swoim stylu, przejął krążek w okolicach niebieskiej, objechał bramkę i zawinął po lodzie nie do obrony. Pasy przejęły kontrolę nad wydarzeniami na lodowisku i raz za razem było groźnie pod bramką oświęcimian.

Druga tercja rozpoczęła się bardzo źle dla przyjezdnych. W 22. minucie urazu nabawił się pierwszy bramkarz oświęcimian i musiał zjechać z lodu. Jego zmiennik skapitulował już przy pierwszej sposobności , choć bramka zdobyta przez Nicolasa Bescha obciąża w większym stopniu defensywę. Francuz przejechał z krążkiem całe lodowisko, mijając rywali aż w końcu wypalił pod poprzeczkę. Na 4-0 podwyższył Damian Słaboń który na 3 sekundy przed końcem gry w przewadze wykorzystał idealne podanie od Leszka Laszkiewicza. Po 40. minutach było jednak 5-0, bo w 33. minucie swoja bramkę dołożył duet Valčák - Fojtík.

W trzeciej tercji również nie wydarzyło się nic co mogłoby poprawić humory przyjezdnym. Już na początku tercji Stańczyk „wypluł” przed siebie krążek po uderzeniu Łukasza Sznotali z niebieskiej i Leszek Laszkiewicz dopełnił formalności. Dzieło zniszczenia kontynuowali jeszcze Sebastian Kowalówka (po świetnym dograniu Damiana Słabonia zza bramki) i Daniel Laszkiewicz, który w 51. minucie wykończył zamek rozgrywany w przewadze. 8-0 to najniższy wymiar w jakim Pasy powinny wygrać to spotkanie. Unia była w niedzielę tłem na Cracovii ale prawdziwy sprawdzian formy czeka biało-czerwonych we wtorek 18 września. Od godziny 19, Pasy zagrają wtedy na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie.

Kolejne spotkanie w Krakowie zostanie rozegrane w piątek 21 września. W hali przy ulicy Siedleckiego gościć będziemy GKS Tychy.
Źródło: TerazPasy.pl 16 września 2012 [1]

"PLH: Hokeiści Cracovii rozgromili Unię 8-0" -

PLH: Hokeiści Cracovii rozgromili Unię 8-0

W ciągu zaledwie trzech dni hokejowa drużyna oświęcimskiej Unii straciła aż 16 bramek. W niedzielny wieczór Cracovia rozgromiła unitów 8-0! Czy ktoś się tego spodziewał?

Po piątkowym pogromie unitów na własnej tafli z mistrzem Polski 2-8 wydawało się, że to tylko słabszy dzień podopiecznych Tomasza Piątka. W niedzielę okazało się, że jeden z faworytów do medali mie jest chyba dobrze przygotowany do sezonu, ale na głębszą analizę trzeba jeszcze poczekać.

Cracovia z meczu na mecz gra lepiej, a poszczególne formacje lepiej się rozumieją. Formę odzyskuje Słaboń i zapewne już niedługo wróci na stałe do ataku braci Laszkiewiczów. Gospodarze byli pod każdym względem lepsi i w połowie spotkania mogli już spokojnie kontrolować wydarzenia na lodzie.

Trudno w to uwierzyć, ale dopiero pierwszego gola w nowym sezonie strzelił Leszek Laszkiewicz. I to jakiego - po solowej akcji uczynił to w sposób, który zapewne wzbudził uznanie u obecnego na trybunach rosyjskiego selekcjonera kadry Igora Zacharkina. Także druga bramka reprezentanta Polski była ładna; po strzale Sznotali "Laszka" wykorzystał niepewną interwencję Stańczyka.