47:49 L. Laszkiewicz (D. Laszkiewicz, Słaboń)

4:2
5:2
0:40 Danieluk (Král)

57:20 Kulas (Zat’ko, Král)

20 min. (w tym 10 Fojtík) 4 min.

PLH: Cracovia wróciła na trzecie miejsce

W niedzielnym meczu 12. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej spotkały się w Krakowie czołowe drużyny - Cracovia i JKH GKS Jastrzębie-Zdrój. Wygrały "Pasy" 5-2, co pozwoliło wrócić na 3. miejsce w tabeli.
Jastrzębianie wysoko zawiesili poprzeczkę, a że krakowianie nie pozostawali dłużni, stąd na lodowisku przy ul. Siedleckiego kibice oglądali zacięte widowisko. "Pasy" zapewniły sobie wygraną dopiero w końcówce. W 56 minucie Chmielewski najechał z prawej strony i przymierzył w górny róg. 125 sekund przed syreną z linii niebieskiej strzelał Zatko, a po drodze tracił krążek Kulas i zrobiło się tylko 4-2. Goście wzięli czas i ściągnęli z lodu bramkarza. Ten manewr taktyczny się nie udał, a po kontrze Besch umieścił "gumę" w pustej bramce. W tym momencie losy potyczki zostały rozstrzygnięte.
gst
Źródło: Sportowe Tempo 7 października 2012 [1]

"Cracovia wróciła na trzecie miejsce" -

Cracovia wróciła na trzecie miejsce

W niedzielnym meczu 12. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej spotkały się w Krakowie czołowe drużyny - Cracovia i JKH GKS Jastrzębie. Wygrały "Pasy" 5:2, co pozwoliło wrócić na trzecie miejsce w tabeli.

Jastrzębianie wysoko zawiesili poprzeczkę, a że krakowianie nie pozostawali dłużni, stąd na lodowisku przy ul. Siedleckiego kibice oglądali zacięte widowisko.

"Pasy" zapewniły sobie wygraną dopiero w końcówce. W 56. minucie Chmielewski najechał z prawej strony i przymierzył w górny róg. 125 sekund przed syreną z linii niebieskiej strzelał Zatko, a po drodze tracił krążek Kulas i zrobiło się tylko 4:2.

Goście wzięli czas i ściągnęli z lodu bramkarza. Ten manewr taktyczny się nie udał, a po kontrze Besch umieścił "gumę" w pustej bramce. W tym momencie losy potyczki zostały rozstrzygnięte.
rak
Źródło: Hokej.net 07 października 2012 [2]

Film

W pierwszej tercji Jastrzębie grało dobrze, my z kolei źle, wręcz fatalnie. Rozkręcaliśmy się wolno. W szatni, po pierwszej tercji, padło trochę mocnych słów. Mecze są ciężkie i zawodnicy są świadomi tego, że muszą dużo jeździć. Na stojąco nie da się grać. Łapiemy dużo kar, za dużo. Musimy zdyscyplinować naszych hokeistów, już wprowadziliśmy kary finansowe za głupie faule, czy niepotrzebną dyskusję z sędzią, kończącą się na przykład karą za niesportowe zachowanie.

Jiří Režnar, trener JKH

Były gorsze momenty w naszej grze, ale były i te lepsze. Prowadziliśmy po pierwszej tercji, mieliśmy szansę, ale Cracovia przebudziła się i w drugiej tercji na lód wyszła już zupełnie inna drużyna. W trzeciej części chcieliśmy zagrać va bank, ale nie udało się odrobić strat. Przegraliśmy ten mecz swoimi błędami.

Źródło: cracovia-hokej.pl [3]