2013-02-17 Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9:4

Kraków, ul. Siedleckiego 7, niedziela, 17 lutego 2013, 17:00

9
:
4

(4:1; 2:1; 3:2)

Sędzia: Zbigniew Wolas (główny) - Mariusz Smura, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

5:23 Dvořak (Fojtík, Valčak)
6:01 Chmielewski (Piotrowski, S. Kowalówka)
16:14 Dvořak (Valčak, Witowski) 4/5

19:40 Chmielewski (Piotrowski, S. Kowalówka)

52:06 Cychowski (Podsiadło)

4 min. 6 min.

Radosny hokej

Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego zagwarantowało Cracovii czwarte miejsce przed play-off, a więc przewagę lodowiska w ćwierćfinałowym starciu z HC GKS Katowice. Pierwsze dwa spotkania już we wtorek i środę w Krakowie (odpowiednio o 18,30 i 18,00).

Ostatni mecz sezonu zasadniczego tylko dla Cracovii miał realną stawkę. Podopiecznym Rudolfa Rohačka brakowało punktu do zapewnienia sobie czwartego miejsca w tabeli i od pierwszego wznowienia widać było, że gracze Pasów chcą szybko rozstrzygnąć losy spotkania. Szybko zrobiło się 2:0, a kiedy w 17. minucie, podczas gry w osłabieniu Petr Dvořak trafił na 3:0 cel został osiągnięty. Sosnowiczanie – zdecydowany outsider w stawce PLH walczyli ambitnie, jednak ani przez chwilę nie zagrozili supremacji biało-czerwonych, którzy długimi fragmentami wozili się po lodzie, a mimo to powiększali zdobycz bramkową. W końcówce trzeciej tercji trener Rohaček dał kilka minut rezerwowemu bramkarzowi i Mateusz Kulig wybronił kilka uderzeń przyjezdnych. Do kadry meczowej powrócił Nicolas Besch i wygląda na to że do fazy pucharowej drużyna przystąpi z 7 obrońcami i 13 napastnikami.

Rywalizacja z HC GKS Katowice w ćwierćfinale toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania zostaną rozegrane w Krakowie we wtorek i środę (19 i 20 lutego). Natomiast trzeci i ewentualnie czwarty mecz w Katowicach zaplanowano na sobotę i niedzielę (23 i 24 lutego). Jeśli konieczny będzie piąty mecz to drużyny spotkają się ponownie w Krakowie w środę 27 lutego.

Zwycięzca tej rywalizacji spotka się w półfinale z Ciarko PBS Bank Sanok.

Drugą część drabinki play-off tworzą: JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec oraz GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim.
Źródło: TerazPasy.pl 17 lutego 2013 [1]

Chcieliśmy ten mecz wygrać. Ważna była pierwsza tercja, w której strzeliliśmy kilka bramek. Możemy być zadowoleni z gry, przeprowadziliśmy kombinacyjne akcje. To był dobry mecz przed rozpoczęciem play offów.

Krzysztof Podsiadło, trener Zagłębia

To był fatalny występ w naszym wykonaniu. Popełniliśmy mnóstwo błędów, spokojnie moglibyśmy je rozdzielić na kilka spotkań. Cały czas uczulam zawodników, by ich nie popełniali, a i tak był ich przesyt. Nie mogę znaleźć słów, by to opisać. Nie mam żadnego usprawiedliwienia.

Źródło: cracovia-hokej.pl [2]