Guzik
Sowa

"Seria tyszan trwa" -

Seria tyszan trwa

Comarch Cracovia po występie w ćwierćfinale Pucharu Kontynentalnego w węgierskim Dunaujvaros wróciła na krajowe lodowiska by zmierzyć się z tyskim GKS-em. Po emocjonującym spotkaniu krakowianie ulegli na własnej tafli hokeistom z Tychów 3:4. Tyszanie odnieśli tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po pięciu minutach gry prowadzili 1:0. Wynik spotkania otworzył Milan Baranyk. Dobra gra tyszan w defensywie zaowocowała kolejnym trafieniem. Niespełna pięć minut później sposób na Rafała Radziszewskiego znalazł Jarosław Rzeszutko. Na dwa gole tyszan gospodarze odpowiedzieli trafieniem Dvorzaka, jednak było to zdecydowanie za mało, aby nawiązać walkę w tej tercji, gdyż po chwili GKS znowu odskoczył na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem krążek do bramki Radziszewskiego wpakował Adam Bagiński.

W drugiej odsłonie meczu statystyki strzałów na bramkę odwróciły się na korzyść tyszan (7:15) co udokumentowali już w 24. minucie czwartym golem strzelonym przez Jana Stebera, który od powrotu do kadry GKS-u prezentuje bardzo dobrą formę. Pod koniec tercji gospodarzom udało się strzelić drugą bramkę, a zdobywcą gola w liczebnym osłabieniu był Damian Słaboń.

Mimo wyraźnej przewagi gości krakowianie nie zamierzali łatwo oddać trzech punktów. W ostatniej tercji mistrzom Polski brakowało sił na nawiązanie walki z tyskim zespołem co wykorzystywali goście kontrolując przebieg gry. Niespełna minutę przed końcem meczu nadzieję na korzystny wynik dla Cracovii dał Sebastian Kowalówka, zdobywając kontaktowego gola, jednak było już za późno przez co trzy punkty powędrowały do Tychów.

Warto dodać, że w zespole gospodarzy zagrali wracający po kontuzji Josef Fojtik oraz Bartosz Dąbkowski.
Jacek Kopciński
Źródło: Hokej.net 23 października 2013 [1]

Skrót

Ułatwiliśmy Tychom grę i wszystkie bramki padły po naszych głupich błędach.. Nie był to ani szybki mecz, ani ciekawy dla kibicow. Kluczowe w tym meczu były nasze błędy indywidualne.

Krzysztof Majkowski, II trener GKS-u

Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Dobrze ułożył nam się ten mecz i po pierwszej tercji prowadziliśmy 3:1. Łapalismy jednak w tym meczu głupie kary. Potem mecz sie wyrównał. Trzecia tercja, zwłaszcza jej końcówka, była nerwowa, ale na szczęście dowieźliśmy zwycięstwo do końca.

Źródło: cracovia-hokej.pl [2]