Kostecki

Gawlik

"Hokej: Cracovia miała problemy z pokonaniem Orlika. Trzeba podziękować Svitanie" -

Hokej: Cracovia miała problemy z pokonaniem Orlika. Trzeba podziękować Svitanie

Ekstraklasa hokeja. Cracovia miała problemy z pokonaniem Orlika. Zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w trzeciej tercji.

W 76. sekundzie Fin Rasmus Kulmala zaskoczył Rafała Radziszewskiego strzałem w tzw. krótki róg. Goście sprawiali korzystne wrażenie i w połowie tercji Michael Cichy precyzyjnie uderzył krążek z okolic bulika. Dopiero ta bramka obudziła „Pasy” i ruszyły do ataku. Strzelał z dystansu Rafał Dutka, krążek odbił się od bandy, doskoczył do niego Damian Kapica i pokonał bramkarza.

Na początku drugiej tercji po błędzie Filipa Drzewieckiego swoją drugą bramkę zdobył Cichy. „Pasy” grały w tym okresie chaotycznie, ale gospodarzom pomógł Murray, który po dobitce Drzewieckiego przepuścił krążek do siatki pod ręką.

„Pasy” dobrze rozpoczęły ostatnią tercję, Patrik Svitana efektownym strzałem w „okienko” doprowadził do remisu. Decydujący gol padł na 7 minut przed końcem, po wygraniu bulika uderzył Svitana i Murray skapitulował. Tym samym słowacki napastnik został bohaterem meczu. Pod koniec spotkania goście wycofali bramkarza i Maciej Urbanowicz strzałem do pustej bramki ustalił wynik.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 4 grudnia 2016 [1]

"Comarch Cracovia miała spore problemy z pokonaniem PGE Orlika Opole. „Pasy” zwycięstwo zapewniły sobie dopiero w trzeciej tercji." -

Opolanie rozpoczęli odważnie i prowadzenie objęli już po 66 sekundach gry. Worek z bramkami rozwiązał Rasmus Kulmala, który zaskoczył Rafała Radziszewskiego uderzeniem w krótki róg. W 10. minucie było już 2:0 dla gości, a zasłużone gratulacje od swoich kolegów odebrał Michael Cichy.

Podopieczni Rudolfa Roháčka jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola. Rafał Dutka uderzył z linii niebieskiej, krążek odbił się od bandy za bramką, a następnie trafił na łopatkę kija Damiana Kapicy.

Ale goście na początku drugiej odsłony ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie, bo sposób na Rafała Radziszewskiego ponownie znalazł Michel Cichy.

Cracovia z minuty na minutę prezentowała się coraz lepiej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 32. minucie straty zmniejszył Filip Drzewiecki, któremu w zdobyciu gola pomógł Richard Jenčik. Słowacki napastnik doskonale zasłonił pole widzenia Johnowi Murray'owi.

Najwięcej emocji przyniosła ostatnia odsłona. W niej gospodarze całkowicie odwrócili losy spotkania. Ważną rolę odegrał Patrik Svitana, który najpierw precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania, a potem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W końcówce trener Doug McKay postawił wszystko na jedną kartę i zdjął bramkarza. Ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu, lecz przyczynił się do straty piątego gola. W sporym zamieszaniu krążek odzyskał Krystian Dziubiński i dograł do Macieja Urbanowicz, który umieścił gumę w pustej bramce.