Nowak (59' Milewski)

Bilet meczowy

Informacje prasowe przed meczem

Sport

Czy zagra Javi Hernandez? W tygodniu Hiszpan więcej czasu spędził na treningach indywidualnych. - Mamy jeszcze dwa dni i wtedy za padnie decyzja - mówi trener Cracovii Michał Probierz. Dla mnie najważniejsze jest to, że widzę w drużynie chęć rehabilitacji za porazkę w Płocku. Po jednej przegranej nie możemy przecież zwariować i wszystkiego zmieniać. Gdybyśmy przegrali w Płocku 0:3, 0:4, a tak się to mogło ułożyć, to mówiłoby się, że spotkanie nam po prostu nie wyszło. My jednak doprowadziliśmy do remisu 2:2 i wtedy zabrakło moim piłkarzom spokoju, bo za wszelką cenę chcieli wygrać. I to nas zgubiło.

Życie uczy pokory

W obozie ,Pasów" nie stawialiby za wszelką cenę Hernandeza na nogi, gdyby nie kontuzja Marcina Budzińskiego. W ten sposób Probierz traci dwie najważniejsze dziesiątki. Na ,,Budzika" poczeka jeszcze dłużej, bo ten przeszedł niedawno zabieg. Marcin biega już indywidualnie i pracuje z naszym fizjoterapeutą. W przyszłym tygodniu powinien praw dopodobnie podjąć treningi z zespołem, a na sto procent będzie gotowy do gry po przerwie na reprezentację - tłumaczy trener ,,Pasów". A więc wróci po derbach Krakowa, które już na horyzoncie. Probierz lubi kalkulować, ale zapewnia, że tym razem nie będzie tego robić. O co chodzi? Otóż kartkę od pauzy są trzej jego ważni piłkarze Airam Cabrera, Janusz Gol i Mateusz Wdowiak. Mnie interesuje tylko mecz z Zagłębiem. Nie będziemy w żaden sposób kalkulować. Możesz odsunąć kogoś od składu, by nie złapał kartki, a potem w tygodniu może złapać kontuzję. Przerabiałem już takie rzeczy. Życie uczy nas pokory, a niedawno przekonał się o tym Sergio Ramos z Realu. Też kalkulowat, a potem wyszło jak wyszło. Ze względu na słaby start mamy niewielki margines błędu, bo tylko trzy punkty dzieli nas od dziewiątego zespołu w tabeli. Musimy zdobywać swoje punkty, aby zapewnić sobie awans do ,,ósemki". Będą grali ci, którzy wygrywają rywalizację o miejsce w składzie - kontynuuje Probierz. Trudne zadanie

Przeciwko Zagłębiu Sosnowiec na pewno nie będzie mógł wystąpić lewy obrońca Michal Siplak, który uzbierał już cztery żółte kartki i musi pauzować. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Diego Ferraresso. Naturalnym Naturalnym kandydatem do gry na lewej obronie byłby Kamil Pestka, ale został wypożyczony do 1-ligowego Chrobrego Głogów, aby nie marnować czasu siedząc na ławce i dobrze przygotować się do czerwcowych młodzieżowych mistrzostw Europy. Zdanie Probierza na temat najbliższego rywala? - Zimą w Sosnowcu poszli va banque i zatrudnili wielu doświadczonych piłkrzy, aby ratować ligę mówi trener krakowian. Już dwa zespoły mogły ich dobić i sprawa jednego spadkowicza byłaby rozstrzygnięta, ale oni nie dali się. Ostatnio pokonali Koronę Kielce 4:1, a mało kto potrafi wygrać z tym zespołem, mającym ale oni nie dail się. Ostatnio pokonali Koronę Kielce 4:1, a mało kto potrafi wygrać z tym zespołem, mającym solidną defensywę, aż tak wysoko. Zagłębie nabrało pewności siebie, potrafi świetnie przechodzić do ofensywy po odbiorze piłki. W świetnej formie jest Szymon Pawłowski. Czeka nas trudne zadanie.

Bedzie drugi plan

W Cracovii pracują też nad innymi sprawami niż tylko pierwsza drużyna. Krakowski klub chce reaktywować drugą drużynę. Małopolski Związek Piłki Nożnej wie już o tym zamiarze i drugi zespół ,,Pasów" ma otrzymać na starcie miejsce w IV lidze. Probierz uznał, że musi mieć miejsce, gdzie będzie ogrywał zawodników z drugiego planu.
Mateusz Miga/ PAP
Źródło: Sport

"Cracovia gra z Zagłębiem Sosnowiec. Musi wrócić na zwycięski szlak" -

Cracovia gra z Zagłębiem Sosnowiec. Musi wrócić na zwycięski szlak

Cracovia podejmuje w sobotę o godz. 15.30 ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Ma od niego dwa razy więcej punktów. Jeszcze przed tygodniem byłaby uznana za murowanego faworyta tego spotkania, jednak porażka z Wisłą Płock (2:3) po serii siedmiu kolejnych zwycięstw mogła nadszarpnąć morale drużyny Michała Probierza.

Nie ma mowy o załamaniu

- Gdybyśmy przegrali 0:3, 0:4, to moglibyśmy powiedzieć, że ten mecz nam nie wyszedł – analizuje Probierz. - Skoro jednak odrobiliśmy stratę dwóch bramek, mając dwóch zawodników więcej na boisku, to nie powinniśmy tak skończyć. Zabrakło nam spokoju. Chcieliśmy za wszelką cenę podtrzymać serię, wygrać mecz i to nas zgubiło, straciliśmy decydującą bramkę z karnego. Probierz nie uważa jednak, by ta przegrana załamała jego zespół. Nie wraca już do tego co było, myśli tylko o meczu z Zagłębiem. - Po jednej porażce nie może u nas zabraknąć pewności siebie, po jednej przegranej nie możemy zwariować – mówi. Outsider ostatnio pokazał się z mocnej strony, pokonując Koronę Kielce aż 4:1. Skazywany na pożarcie zespół najwyraźniej nie pogodził się ze spadkiem.

- Zagrało va banque – uważa Probierz. - Nie mieli już nic do stracenia. To bardzo doświadczony zespół, jeden z bardziej doświadczonych w naszej lidze. Zagłębie wiosną wygrało dwa spotkania, pokazało się z dobrej strony w ostatnim meczu. Wygrać 4:1 z Koroną to cenny wynik, mało kto potrafi tak się rozprawić z solidną defensywą kielczan. Zawodnicy z Sosnowca bardzo płynnie przechodzą do ofensywy po odzyskaniu piłki. Ale my znamy swoją wartość. Niektórym się wydaje, że mecz się sam wygra, ale tak nie jest. Zawsze powtarzam, że wiele zespołów przed meczem już przegrało, ale jeszcze nikt nie wygrał. Raczej bez Javiego, na pewno bez Siplaka

Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Javiego Hernandeza, który opuścił ostatni mecz z powodu urazu. Probierz twierdzi, że o jego występie zadecyduje przed samym meczem. Na pewno nie zagra Michal Siplak, który musi pauzować za kartki. Kartkowe zagrożenie

Zagrożonych absencją z tego powodu w kolejnym meczu jest aż czterech piłkarzy „Pasów”: Airam Cabrera, Mateusz Wdowiak, Filip Piszczek i Janusz Gol. Probierz nie zamierza jednak kalkulować i oszczędzać któregokolwiek z nich. - Mnie interesuje tylko mecz z Zagłębiem – mówi. - Nie będziemy próbowali kombinować. Można kogoś odsunąć od meczu, by nie dostał kartki, a potem w tygodniu dozna kontuzji. Miałem już taką sytuację. Nie mam zamiaru kalkulować, trzeba zrobić swoje. Będzie "dycha"?

Marketing Cracovii nakręca akcję, by na trybunach znowu zjawiło się przynajmniej 10 tys. kibiców. Ostatnio było ich nieco powyżej 11 tys.

Nie spodziewam się takiej frekwencji jak ostatnio, ale jeszcze większej – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Mam nadzieję, że kibice nie zrażą się tym, że ostatnio przegraliśmy i będą przychodzili na nasz stadion. Chciałbym, by była walka o bilety, by stadion się zapełniał. Jest cel sportowy, ale drugi to marketingowy, chciałbym, byśmy tworzyli klub, który będzie silny na lata.
Źródło: gazetakrakowska.pl 8 marca 2019 [1]

Trener Cracovii przed meczem

Michał Probierz, trener Cracovii:

Na chwilę obecną ciężko powiedzieć czy Javi będzie zdolny do gry w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Zawodnik zaczął już indywidualne treningi, ale ostateczną decyzję podejmiemy w sobotę. Jest grupa zawodników, którzy rywalizują o miejsce i robią wszystko, by załapać się do osiemnastki meczowej i składu. Jak wiadomo na każdego trenera porażka czeka „tuż za rogiem", ale jak pokazały ostatnie mecze w Lidze Mistrzów wszystko może się zdarzyć dlatego piłka to piękny sport. W spotkaniu z Wisłą Płock zabrakło nam spokoju, a piłkarze za wszelką cenę chcieli wygrać i podtrzymać zwycięską serię. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że kiedyś ta porażka musi przyjść, a rywale będą chcieli za wszelką cenę zwyciężyć.

Zagłębie z kolei w przerwie zimowej postawiło wszystko na jedną kartę czego efektem były dwa zwycięstwa w ostatnich meczach, dlatego czeka nas ciężka potyczka. W sobotę nie zagra z powodu kartek Michal Siplak, a Kamil Pestka został wypożyczony, więc może być to szansa dla Diego Ferraresso. Po pierwszych ośmiu kolejkach mamy niewielki margines błędu, a dodatkowo sytuację skomplikowała nam ostatnia porażka. Naszym celem jest gra w pierwszej „ósemce", jednak wciąż mamy tylko trzy punkty nad grupą spadkową. Liczę na naszych Kibiców i chciałbym, by frekwencja była jeszcze wyższa niż na poprzednim meczu. Chcemy stworzyć silny zespół i Klub na lata.

Źródło: Cracovia.pl [2]

"Cracovia wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec i wraca na zwycięski szlak" -

Cracovia wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec i wraca na zwycięski szlak

Do składu „Pasów” wrócił Javi Hernandez, który był ostatnio kontuzjowany. To była dobra wiadomość dla trenera Michała Probierza. Cracovia mogła zagrać ofensywnie, mając reżysera gry.

Zagłębie nie zamierzało się bronić. Pierwszy strzał na bramkę oddał Mateusz Możdżeń, ale niecelny. Zrewanżował się Sergiu Hanca – uderzając nad bramką.

W 21 min krakowianie popisali się ładną akcją, którą finalizował Mateusz Wdowiak. Strzelił mocno z kąta, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Sosnowiczanie nie bali się atakować, w 24 min z dystansu strzelał Georgios Mygas, ale dobrze ustawiony Michal Pesković pewnie obronił.

Kapitalną okazję na zmianę wyniku miał Hanca, strzelał z bliska, ale piłkę wypiąstkował Lukas Hrossso i po tej akcji był tylko rzut rożny. Goście też byli nieskuteczni, w 36 min z wolnego strzelał Patrik Mraz – niecelnie. Dąbrowski był aktywny, znalazł się w dobrej sytuacji, ale też nie trafił w bramkę.

Po chwili jednak stadion eksplodował. Strzałem z dystansu popisał się Airam Cabrera. Uderzenie było niezwykle precyzyjne i piłka wylądowała w dolnym rogu bramki Hrosso. To siódmy gol Hiszpana w tym sezonie. Jego rodak Hernandez, z którym zrównał się w klasyfikacji strzelców, pozazdrościł mu i po chwili strzelał równie ładnie, ale obok słupka.

Niewiele brakowało, a „Pasy” nie schodziłyby na przerwę prowadząc. Potężnym strzałem z dystansu popisał się Szymon Pawłowski i piłka odbiła się od poprzeczki.

5 min po wznowieniu gry w drugiej połowie w polu karnym rywali padł Cabrera po faulu Martina Totha. Sędzia zagwizdał „jedenastkę”, ale po chwili sprawdzał sytuację w systemie VAR. Jednak podtrzymał swą decyzję. Do piłki podszedł sam poszkodowany i wykorzystał karnego. Tak jak w ostatnim meczu. Chyba już zapomniał, że nie strzelił „jedenastki” w spotkaniu z Legią. Dzięki tej bramce wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców Cracovii z ośmioma golami.

Goście zerwali się do ataków – Pawłowski był blisko zdobycia kontaktowego gola, ale chybił. Goście dopięli swego w 73 min. Wtedy to prostopadłe podanie od Zarko Udovicica wykorzystał Tomasz Nawotka i strzałem z bliska pokonał Peskovicia.

Niewiele brakowało, a „Pasy” nie schodziłyby na przerwę prowadząc. Potężnym strzałem z dystansu popisał się Szymon Pawłowski i piłka odbiła się od poprzeczki. 5 min po wznowieniu gry w drugiej połowie w polu karnym rywali padł Cabrera po faulu Martina Totha. Sędzia zagwizdał „jedenastkę”, ale po chwili sprawdzał sytuację w systemie VAR. Jednak podtrzymał swą decyzję.

Do piłki podszedł sam poszkodowany i wykorzystał karnego. Tak jak w ostatnim meczu. Chyba już zapomniał, że nie strzelił „jedenastki” w spotkaniu z Legią. Dzięki tej bramce wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców Cracovii z ośmioma golami.
Źródło: Gazeta Krakowska

"Cabrera wykonał zlecenie" -
Sport

Cabrera wykonał zlecenie

Artykuł
Beniaminek nie skruszył krakowskiej twierdzy i wciąż pozostaje jedyną ekipą bez wyjazdowego triumfu. ,,Pasy" wygrały przed własną publicznością piąte spotkanie z rzędu.

Niewiele pomógł beniaminkowi powrót do wyjściowej jedenastki Mateusza Możdżenia, który w spotkaniu przeciwko Koronie Kielce nie mógł zagrać z powodu zapisów kontraktowych. Sosnowiczanie nie zdominowali środka pola i znów pozwolili sobie na momenty dekoncentracji w defensywie. Po raz kolejny srogo za to zapłacili.

Bez ceregieli

Do przerwy goście oddali tylko jeden celny. Nie był on jednak dziełem ani napastnika, ani pomocnika. W swoim stylu szarżę przeprowadził prawy obrońca Georgios Mygas i zakończył ją uderzeniem z ponad 20 metrów. Próba nie zaskoczyła jednak dobrze ustawionego Michala Peskovicia. W odpowiedzi w światło bramki trafił Sergiu Hanca, ale Lukasz Hroszszo zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Przy kolejnym strzale gospodarzy słowacki golkiper okazał się już jednak bezradny. Do futbolówki przed polem karnym doszedł Airam Cabrera, bez zbędnych ceregieli huknął lewą nogą przy słupku i było 1:0. Błąd zaniechania popełnił w tej sytuacji przede wszystkim Tomasz Nawotka, który nie zastopował w odpowiednim momencie nacierającego z formacji obronnej Diego Ferraresso.

Znowu monitor

Niewiele brakowało, a przyjezdni zdołaliby wyrównać jeszcze przed zmianą stron. ,,Sprzed szesnastki" przymierzył wówczas kapitan Zagłębia, Szymon Pawłowski. Od szczęścía dzielily go tylko centymetry, bowiem piłka trafiła w poprzeczkę. Decydująca dla losów spotkania była sytuacja, jaka wydarzyła się pięć minut po wznowieniu gry. W polu karnym Zagłębia doszło do starcia Martina Totha z Cabrerą. Arbiter początkowo bez wahania podyktował ,,jedenastkę", ale po komunikacie z wozu VAR udał się obeirzeć incydent na monitorze. Po długim namyśle podtrzymał werdykt, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okaza się sam poszkodowany.

Odwet bez satysfakciji

Sosnowiczanie prze grupowali niebawem szyki i zostawili z tyłu tylko trzech defensorów, choć nie był to efekt zamysłu taktycznego. Po starciu z Javim Hernandezem gry nie był w stanie kontynuować Toth. Wcześniej boisko opuścił jedyny nominalny napastnik Olaf Nowak. Ciężar gry ofensywnej przejęli na siebie w głównej mierze Pawłowski i Nawotka. Ten drugi wpisał się na listę strzelców, rehabilitując sie za wcześniejsze brak skuteczności w destrukcji, ale było to jedynie trafienie honorowe. Zagłębie pozostaje jedyną drużyną ekstraklasy, która w tym sezonie z gościny nie przywiozła jeszcze kompletu punktów. Co gorsza - zaliczyła czwartą z rzędu wyjazdową porażkę. Tymczasem już w następnej kolejce na Stadion Ludowy wybiera się lider z Gdańska...

2-1 Tomasz Nawotka 73

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Dąbrowski, Hernandez - Toth, Nawotka, Polczak. Widzów 9413.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Dytiatiev, Ferraresso - Gol - Wdowiak (76 Pik), Dąbrowski (79 Dimun), Hernandez, Hanca - Cabrera (89 Piszczek).

ZAGŁĘBIE: Hrosso - Mygas (90+1 Heinloth), Polczak, Toth (74 Ivanishvili), Mraz - Gressak - Nawotka, Możdżeń, Pawłowski, Udoviczic - Nowak (59 Milewski).

W I połowie dominowali gospodarze, ale sytuacji bramkowych mieli niewiele. Dokładnie dwie. W 26. minucie Hanca dostał po lewej stronie podanie od Cabrery, ale jego strzał z 7 m obronił bramkarz. W 39. minucie Słowak Hrosso skapitulował. Cabrera uderzył mocno i precyzyjnie z prawie 30 m w lewy, dolny róg. Strzał został poprzedzony bardzo ładną akcją zespołową.

Goście mogli wyrównać przed zejściem do szatni. W doliczonym czasie Pawłowski huknął z ok. 25 m w poprzeczkę. Szansa powstała w wyniku kontry, po stracie piłki w środku boiska przez Rapę.

W 50. minucie Cabrera został sfaulowany w polu karnym przez Totha. Cztery minuty później potwierdził to VAR, a w 55. minucie Hiszpan wykonał jedenastkę. Uderzył w środek bramki, a golkiper pofrunął w lewą stronę... W 59. minucie Cabrera mógł zanotować hat-trick, lecz z 10 m przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Ostatnie pół godziny to ataki sosnowiczan. Najaktywniejszy w ich szeregach Pawłowski w 61. minucie uderzył z 12 m tuż obok słupka. W 73. minucie padł gol kontaktowy. Lewym skrzydłem pociągnął Udoviczic, zagrał w pole karne, a Nawotka z 8 m sprytnie kopnął w pierwszym kontakcie w prawy, dolny róg. Goście mogli wyrównać w 86. minucie, gdy po dośrodkowaniu Udoviczica z lewej strony piłkę odbił Helik, a ta omal nie wpadła do siatki.

Krakowianie obronili wygraną, a w 90+4. minucie Pik po solowej akcji mógł podwyższyć wynik, ale strzelił nad poprzeczką.

st
Źródło: Sportowe Tempo 10 marca 2019 [3]

Zagłębie Sosnowiec potrafi grać dobrą piłkę i to się dzisiaj potwierdziło. Szkoda, że nie zamknęliśmy meczu trzecią bramką - brakowało wykończenia. W pierwszej fazie kontrolowaliśmy jednak spotkanie i do przerwy mogliśmy prowadzić nawet 2:0 mimo niebezpiecznego uderzenia Pawłowskiego. Pod koniec pojawiła się niepotrzebna nerwówka, lecz zespół też musi się takich momentów uczyć - utrzymywać wynik, grać do końca. Nasza gra ma coraz lepsze momenty, potrafimy dobrze utrzymać się przy piłce, zmienić obraz gry. Teraz chcemy się przygotować do następnego meczu z Wisłą, a podczas przerwy reprezentacyjnej prawdopodobnie wyjechać i rozegrać sparing.

Robertas Poszkus, trener Zagłębia Sosnowiec:

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Cracovia grała szybciej od nas, lecz mogliśmy zmienić rezultat, mieliśmy inicjatywę. Mogliśmy przycisnąć gospodarzy. W drugiej części rywale zdobyli kolejną bramkę i przeszliśmy na grę z trzema obrońcami. Nie było jednak źle - zawodnicy chcieli, walczyli, brakowało być może tylko troszkę agresji.

Źródło: Cracovia.pl [4]

Felieton

Raf_jedynka: 90 słów o meczu (plus to co doliczy sędzia): Kurs na zwycięstwo

To nie był żart kiedy Michał Probierz zapowiadał mecz z Sosnowcem jako bardzo ważne spotkanie. W końcu trzy punkty zdobyte z outsiderem, w ostatecznym rozrachunku, ważą tyle co te zdobyte na boisku mistrza Polski. To właśnie zwycięstwo w takim meczu nadaje wartość tamtemu triumfowi i osładza stratę punktów w Płocku.

Błysnął Cabrera, ale cała drużyna zasłużyła na pochwały. Ósme zwycięstwo w dziewięciu spotkaniach to wciąż jednak za mało, aby trybuny dziękowały trenerowi...

Wydaje się że kibice czekają na to co wydarzy się w najbliższą niedzielę. Wszyscy wiedzą, że chodzi o coś więcej niż tylko trzy punkty.

Źródło: terazpasy.pl [[5]]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2018/19

Górnik Wieliczka 2018-06-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 0:4  MFK Karviná 2018-06-23 MFK Karviná - Cracovia 2:4  Partizan Belgrad 2018-06-27 Cracovia - Partizan Belgrad 0:1  NK Maribor 2018-06-30 NK Maribor - Cracovia 4:0  Gabala FK 2018-07-04 Cracovia - Gabala FK 1:0  Dinamo Zagrzeb 2018-07-07 Cracovia - Dinamo Zagrzeb 0:1  Puszcza Niepołomice 2018-07-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 0:3  Śląsk Wrocław 2018-07-21 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1  Lech Poznań 2018-07-29 Lech Poznań - Cracovia 2:0  Arka Gdynia 2018-08-06 Cracovia - Arka Gdynia 0:0  Pogoń Szczecin 2018-08-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2018-08-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:1  Piast Gliwice 2018-08-24 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2018-09-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2018-09-07 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2018-09-14 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1  Wisła Płock 2018-09-22 Cracovia - Wisła Płock 3:1  ROW Rybnik 2018-09-26 ROW 1964 Rybnik - Cracovia 1:3  Zagłębie Sosnowiec 2018-09-30 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1  Wisła Kraków 2018-10-07 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Piast Gliwice 2018-10-13 Cracovia - Piast Gliwice 0:0  Górnik Zabrze 2018-10-22 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2018-10-28 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2018-10-31 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2018-11-03 Cracovia - Miedź Legnica 0:0  Lechia Gdańsk 2018-11-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2018-11-17 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:1  Śląsk Wrocław 2018-11-24 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Lech Poznań 2018-12-02 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Arka Gdynia 2018-12-10 Arka Gdynia - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2018-12-15 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Zagłębie Lubin 2018-12-22 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2019 Trening Noworoczny  Stal Mielec 2019-01-18 Stal Mielec - Cracovia 1:1  Vejle BK 2019-01-23 Cracovia - Vejle BK 1:1  Terek Grozny 2019-01-26 Cracovia - Achmat Grozny 3:3  Partizan Belgrad 2019-01-31 Cracovia - Partizan Belgrad 1:0  Proleter Nowy Sad 2019-02-01 Cracovia - Proleter Nowy Sad 0:1  Piast Gliwice 2019-02-09 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Garbarnia Kraków 2019-02-10 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:4  Legia Warszawa 2019-02-17 Legia Warszawa - Cracovia 0:2  Gwarek Tarnowskie Góry 2019-02-18 Gwarek Tarnowskie Góry - Cracovia 3:2  Jagiellonia Białystok 2019-02-24 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Wisła Płock 2019-03-02 Wisła Płock - Cracovia 3:2  Zagłębie Sosnowiec 2019-03-09 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:1  Wisła Kraków 2019-03-17 Wisła Kraków - Cracovia 3:2  Stal Mielec 2019-03-22 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Małopolski ZPN 2019-03-26 Małopolski ZPN - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2019-03-29 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2019-04-02 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Miedź Legnica 2019-04-05 Miedź Legnica - Cracovia 2:1  Lechia Gdańsk 2019-04-13 Cracovia - Lechia Gdańsk 4:2  Legia Warszawa 2019-04-20 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2019-04-23 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Piast Gliwice 2019-04-26 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Lechia Gdańsk 2019-05-05 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0  Lech Poznań 2019-05-11 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Zagłębie Lubin 2019-05-15 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Pogoń Szczecin 2019-05-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3