Koło Sympatyków KS Cracovia

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
logo koła

Koło Sympatyków KS Cracovia to organizacja, która zapisała się w historii Cracovii już w latach 50-tych, kiedy to organizowała wyjazdy kibiców na mecze[1]. Wielokrotnie w wyniku różnego rodzaju sytuacji działalność tej organizacji kilkakrotnie zamierała, po czym ożywiała się dzięki kolejnym pokoleniom szczególnie aktywnych kibiców, działo się tak przykładowo w 1970 i 1978 roku.

W latach 90-tych Koło Sympatyków nie istniało. Nazwa przetrwała jedynie w kibicowskim slangu. Późną wiosną 2000 roku w jeden z grup szczególnie aktywnych kibiców narodził się pomysł wznowienia dzielności Koła Sympatyków. Nieprzypadkowo na jako datę utworzenia ponownie wybrano rocznicę powstania Cracovii mianowicie 13 czerwca 2000 roku. Pierwszym prezesem odnowionego stowarzyszenia został Kazimierz Telefin.

Koło Sympatyków kierowało swoją działalność w kierunku kibiców organizując różnego rodzaju imprezy, które jednoczyły ich. Jedną z nich był międzynarodowy turniej piłkarski Cracovia Cup.

Działalność koła zamarła w połowie pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, do tego stopnia, że powstała konieczność powołania nowej organizacji Stowarzyszenia "Tylko Cracovia". 15 grudnia 2009 złożono dokumenty likwidujące Koło.


Działalność

Przypisy

  1. Zobacz np ogłoszenie w Dzienniku Polskim nr 130 z 3 czerwca 1958 [1] o zapisach na wyjazd na mecz z Polonią Bytom

Zobacz też