|                            godzina = 17:00
|                            miejsce = Sosnowiec
|                            miejsce = Sosnowiec, Stadion Zimowy
|                        bramki_gosc = 4
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Zbigniew Wolas (Jacek Bernacki, Artut Hyliński)
|                            sedzia = Zbigniew Wolas (główny) - Artut Hyliński, Jacek Bernacki (liniowi)
|                            widzow = 800
|                strzelcy_gospodarz = <br>14:00 Vladimir Luka (Štefanka, Bernat) 5/3<BR>14:29 [[Piotr Sarnik]] (Cychowski, Dołęga) 5/4<br>30:54 Tobiasz Bernat (Luka)
|                strzelcy_gospodarz = <br>14:00 Luka (Štefanka, Bernat) 5/3<br>14:29 [[Piotr Sarnik|Sarnik]] (Cychowski, Dołęga) 5/4<br>30:54 Bernat (Luka)
|                            wyniki = 0:1<br>1:1<br>2:1<br>3:1<br>3:2<br>3:3<br>3:4
|                      strzelcy_gosc = 10:30 [[Patrik Valčák]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Robert Kostecki|Kostecki]])<BR><BR><BR><BR>33:31 [[Robert Kostecki]]<BR>45:28 [[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<BR>60:20 [[Leszek Laszkiewicz]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Jarosław Kłys|Kłys]])
|                      strzelcy_gosc = 10:30 [[Patrik Valčak|Valčak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Robert Kostecki|Kostecki]])<br><br><br><br>33:31 [[Robert Kostecki|Kostecki]]<br>45:28 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br>60:20 [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Jarosław Kłys|Kłys]]) 4/4
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
|                    kary_gospodarz = 16 min
|                    kary_gospodarz = 16 min (w tym Działo 10)
|                          kary_gosc = 8 min
|                  trener_gospodarz =
|                  trener_gospodarz = [[Mariusz Kieca]]
|                        trener_gosc = [[Rudolf Rohaček]]
|   bramkarz_gospodarz = Elżbieciak (Dzwonek)
|                 bramkarz_gospodarz = Elżbieciak
|                I_piatka_gospodarz = Štefanka<br>Kulik<br>Bernat<br>Zachariasz<br>Luka
|                I_piatka_gospodarz = Štefanka<br>[[Łukasz Kulik|Kulik]]<br>Bernat<br>Zachariasz<br>Luka
|                II_piatka_gospodarz = Cychowski<br>Działo<br>[[Piotr Sarnik|Sarnik]]<br>[[Martin Voznik|Voznik]]<br>Dołęga
|              III_piatka_gospodarz = Kuc<br>Duszak<br>M. Kozłowski<br>T. Kozłowski<br>Szewczyk
|              III_piatka_gospodarz = [[Jarosław Kuc|Kuc]]<br>Duszak<br>M. Kozłowski<br>T. Kozłowski<br>Szewczyk
|                IV_piatka_gospodarz = Kurz<br>Jaskólski<br>Białek<br>Twardy<br>Podsiadło
|                IV_piatka_gospodarz = Kurz<br>Jaskólski<br>Białek<br>[[Rafał Twardy|Twardy]]<br>Podsiadło
|   bramkarz_gosc = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                     bramkarz_gosc = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]]
|                 I_piatka_gosc = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|                     I_piatka_gosc = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]]
|               II_piatka_gosc = [[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]
|                     II_piatka_gosc = [[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|               III_piatka_gosc = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Josef Fojtík|Fojtík]]<br>[[Patrik Valčak|Valčak]]<br>[[Robert Kostecki|Kostecki]]
|                   III_piatka_gosc = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Josef Fojtík|Fojtík]]<br>[[Patrik Valčak|Valčak]]<br>[[Robert Kostecki|Kostecki]]
|               IV_piatka_gosc = [[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Grzegorz Myjak|Myjak]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Piotr Kmiecik|Kmiecik]]
|                     IV_piatka_gosc = [[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Grzegorz Myjak|Myjak]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Piotr Kmiecik|Kmiecik]]

| Autor = raf_jedynka
| Tresc = '''Z dwoma punktami wracają do Krakowa podopieczni Rudolfa Rohačka z wyjazdu do Sosnowca. Po trzech tercjach był remis 3:3, a zwycięstwo choć już tylko na wagę dwóch punktów zapewnił w 20 sekundzie dogrywki Leszek Laszkiewicz.'''

| Autor = gst
| Tresc = '''W niedzielę odbyła się siódma kolejka Polskiej Ligi Hokejowej. Cracovia po piątkowej wygranej z GKS Tychy, w niedzielę dopiero po dogrywce okazała się w Sosnowcu lepsza od Zagłębia.'''<br>

Trener Rudolf Rohaček jest konsekwentny - każdy mecz rozpoczyna tym samym składem i dopiero w trakcie potyczki dokonuje roszad. Tak też było dzisiaj w Sosnowcu, bowiem Zagłębie prowadziło już 3-1 wykorzystując grę w przewadze - najpierw podwójną, a następnie pojedynczą. "Pasy" długo się rozkręcały, doprowadziły do remisu i dogrywki. Ta nie trwała długo, bowiem już w 20 sekundzie Damian Słaboń zagrał do niezawodnego Leszka Laszkiewicza, a ten zdobył zwycięskiego gola.}}

| Autor = Daniel Sołtysik
| Tresc = '''W ostatnim meczu pierwszej rundy hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali po dogrywce z Cracovią 3:4.'''

Od pierwszych minut ambitnie grający sosnowiczanie starali się szybko otworzyć wynik tego pojedynku, lecz dobra postawa Rafała Radziszewskiego sprawiła, że krążek po strzałach Jarosława Dołęgi i Piotra Sarnika nie przekroczył linii bramkowej. Dużo więcej precyzji zachował w 11 minucie Patrik Valcak, który z bliska pokonał Michała Elżbieciaka.

- Mecz źle się dla nas ułożył mimo, że graliśmy blisko Cracovii od samego początku. Kary, które łapał przeciwnik pozwoliły nam jednak na tworzenie sytuacji bramkowych – mówił po meczu trener Zagłębia, Mariusz Kieca.

W 14 minucie podczas gry z przewagą dwóch zawodników hokeiści z Sosnowca doprowadzili do wyrównania, a krążek do siatki skierował Vladimir Luka. 29 sekund później było już 2:1 dla podopiecznych Mariusza Kiecy, gdyż kolejną przewagę liczebną na bramkę zamienił Piotr Sarnik.

Po bramce Tobiasza Bernata w 34 minucie spotkania nadzieje na kolejne punkty w Sosnowcu stawały się coraz bardziej realne, lecz jak się później okazało była to dodatkowa motywacja dla podopiecznych Rudolfa Rohacka.

- Po wyjściu na prowadzenie w pierwszej tercji zaczęliśmy łapać kary, a to nas zgubiło. Ciężko nam się dzisiaj grało, lecz jestem zadowolony za zawodników, że zagrali do końca – komentował przebieg spotkania trener gości.

Sosnowiczanie mimo dobrej postawy nie zdołali zachować wypracowanej przewagi do samego końca, gdyż w 33 minucie do bramki trafił były zawodnik Zagłębia – Robert Kostecki, a 12 minut później do remisu doprowadził Sebastian Kowalówka.

Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka, a w niej trójkową akcję przeprowadzili hokeiści z Krakowa, którzy rozpracowali defensywę rywala i już w 20 sekundzie zapewnili sobie zwycięstwo.

- W dogrywce kolejne fatalne zagrania obrońców spowodowały, że przeciwnik szybko strzelił bramkę. Myślę, że moja drużyna zasłużyła dzisiaj na dwa lub nawet trzy punkty – zakończył Kieca.}}

(2:1; 1:1; 0:1; d. 0:1)

Sędzia: Zbigniew Wolas (główny) - Artut Hyliński, Jacek Bernacki (liniowi)

60:20 L. Laszkiewicz (Słaboń, Kłys) 4/4

16 min (w tym Działo 10) 8 min