Fraszko
Kisielewski

"Próba generalna dla Pasów" -

Próba generalna dla Pasów

Gracze Cracovii potrzebowali dziesięciu minut w pierwszej tercji, aby uciszyć publikę w miejskiej hali w Nowym Targu. Ostatecznie po bramkach: Spady’ego, Słabonia i McCauleya, Pasy pewnie zwyciężyły w generalnej próbie przed spotkaniami pierwszej rundy play-off.

Jak wiadomo w pierwszej rundzie play-off Cracovia zmierzy się z Podhalem. Pytany przed spotkaniem 44. kolejki, jakie znaczenie dla przyszłej rywalizacji będzie miało to ligowe spotkanie - trener Rohacek odpowiedział, że nie będzie miało żadnego znaczenia.

Jeśli jednak z piątkowego meczu w Nowym Targu, któraś z drużyn ma wyciągnąć pozytywy, to wszystkie śmiało można zapisać po stronie biało-czerwonych. W pierwszej tercji Pasy po prostu zdemolowały gospodarzy. Choć bramki Erika Spady’ego i Dennisa MaCaulaya zostały zdobyte w przewagach, to obaj strzelcy wyraźnie pokazali Raszce, że powinien się obawiać ich uderzeń. Spady pięknie i mocno trafił z klepy prosto w okienko, a „Big Mac” po prostu przestrzelił nowotarskiemu bramkarzowi parkany. Bramka na 0:2 to świetne dogranie zza bramki od Sebastiana Kowalówki do Damiana Słabonia.

Cracovia porządziła w ataku, po czym udowodniła, że spokojnie może rozbijać ofensywne zapędy gospodarzy. Co ważne biało-czerwoni nawet podczas gry w osłabieniu byli w wstanie stwarzać groźne sytuacje pod bramką Raszki. Ostatecznie więcej bramek w Nowym Targu już nie było. I także w tym aspekcie, jeśli komuś ma być z tym lepiej, to jest to bramkarz Pasów Rafał Radziszewski, dla którego to drugi shut-out w sezonie. Ważne że przeciwko rywalowi w pierwszej rundzie play-off.

W niedzielę 22 lutego, ostatni mecz sezonu zasadniczego w Krakowie. Od godziny 18,00 zagramy przy Siedleckiego z GKS Tychy.