2023-10-01 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2

Wersja z dnia 20:36, 1 paź 2023 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:0; 1:0; 0:1; d. 0:1)

Sędzia: Patryk Kasprzyk, Mateusz Bucki (główni) - Wojciech Moszczyński, Igor Dzięciołowski (liniowi)

62:58 Starzyński (Viinikainen) 3/3

17 min. 19 min.

Comarch Cracovia stoczyła wyrównany mecz z JKH Jastrzebie-Zdrój

Comarch Cracovia dopiero po dogrywce przegrała z JKH Jastrzębie-Zdrój 1:2 w kolejnym meczu Tauron Hokej Ligi. Comarch Cracovia miała trochę więcej czasu na odpoczynek od ostatniego meczu, bo w piątek pauzowała.

Krakowianie w tym sezonie grają bardzo wyrównane mecze. Tak było i tym razem. W pierwszej odsłonie nie padła żadna bramka, choć kilka okazji było, wtedy gdy „Pasy” grały w przewadze strzelał Krężelok, ale Miarka obronił. Podobnie jak w ostatniej minucie po strzale Raski.

Ci nie udało się w I tercji, powiodło się gospodarzom w kolejnej – tym razem Raska posłał „bombę” na bramkę jastrzębian z linii niebieskiej i bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Potem miejscowi grali 3 na 5, ale obronili się. Następnie Sawicki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Tak samo było w przypadku Kasperlika. Miejscowi znów grali w podwójnym osłabieniu i znów przetrwali.

Jednak na początku II tercji doświadczony Kolusz doprowadził do remisu. A po chwili słupek uratował krakowian przed stratą drugiego gola po strzale Górnego. W ostatniej minucie przed szansą stanął Lundgren, ale golkiper obronił. A więc dogrywka. A w niej „złotego gola” zdobył Starzyński i zakończył mecz.
Źródło: gazetakrakowska.pl 01 października 2023 [1]