1910-05-29 Cracovia II - Czarni II Lwów 3:3

Pierwszy mecz tego dnia

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas

Ze sportu. Wczoraj odbył się na Błoniach match piłki nożnej pomiędzy „Cracovia” a znanym klubem lwowskim „Czarnych”. Drużyna lwowska zwyczajem nieprzyjętym na placach europejskich, spóźniła się o trzy kwadranse. Mimo to wyrozumiała publiczność powitała gości życzliwym poklaskiem. Gra rozpoczęta dopiero na dziesięć minut przed godziną szóstą, od razu potoczyła się żywym tempem. Zaraz w pierwszej minucie „Cracovia” zdobyła pięknym „strzałem” pierwszą bramkę, po niej po dwudziestu minutach drugą, po pauzie trzecią. Grę przerwano z powodu ulewy o dwadzieścia minut wcześniej przed normalnym terminem, zatem rezultat ostateczny 3:0 na korzyść „Cracovii”. Drużyna lwowska robi korzystne na ogół wrażenie swą kombinacyą, a staranny trening jest widoczny na każdym kroku, to też „Cracovia”, by zdobyć zwycięstwo, musiała rzetelnie pracować. Główną cechą „Czarnych” jest energia i żywość; cecha ta jednak uwidoczniła się także niekorzystnie, w objawach, nieznanych w klubach krakowskich. Boisko przez cały czas gry rozbrzmiewało od krzyków i nawoływań , a z pośród „Czarnych” podnosiły się tu i ówdzie protesty przeciw sędziemu i graczom. Ta nerwowość drużyny lwowskiej udzielała się chwilami całkiem niepotrzebnie i niektórym krakowianom, wbrew tradycyą klubu, mającego i poza Krakowem opinię, że gra jego jest zawsze fair. Zaznaczyć należy, że środkowy napastnik „Cracovii” p. Singer, skutkiem kopnięcia, doznał zwichnięcia ręki. W składzie drużyny „Cracovii” dokonano zmian, mianowicie w linii pomocy, tak niedomagającej na ostatnich matchach. Zmiany te okazały się nader korzystne, gra zyskała na szybkości i oryentacyi. Sędzią był bawiący w Krakowie członek wiedeńskiego kolegium sędziowskiego p. Blitzer. Przed matchem drużyn pierwszych, odbył się match rezerw obu tych klubów, z rezultatem 3:3. Rezerwa „Czarnych” okazała się, mimo młodości uczestników, prawie równie silną co pierwsza. Juniorowie „Cracovii” już dziś pozwalają przewidywać, że wyrobią się na pierwszorzędnych graczy

Źródło: Czas

Gazeta Poniedziałkowa

Relacja z meczu w Gazecie Poniedziałkowej

Sport. Match „Czarni” – „Cracovia”. Wczoraj popłudniu rozegrała zwycięska prawie zawsze w czasie tegorocznego sezonu „Cracovia” match piłki nożnej z lwowską drużyną „Czarnych”. Matche z „Czarnymi” posiadały w Krakowie zawsze dobrą markę, a w ubiegłym roku stanowiły nawet „clou” sezonu wiosennego. W porównaniu z rokiem ubiegłym, klub „Czarnych” rozporządza obecnie drużyną silną, bo dobrze zgraną i szybką, czego najlepszym dowodem jest , że match „Wisły” i „Czarnych” rozegrany z początkiem maja b.r. zakończył się wynikiem 1:1. Prócz pierwszej drużyny „Czarnych” przybyła do Krakowa także ich „Rezerwa” , która rozegrała z „Cracovią Juniores” match o godz. Pół do 4-tej po poł. Ostateczny wynik matchu 0:3 na korzyść „Cracovii”. Publiczność dopisała.

Źródło: Gazeta Poniedziałkowa