1921-07-17 Soła Oświęcim - Cracovia II 0:7: Różnice pomiędzy wersjami

(New page: <center>''' mecze rewanżowy 17 lipca 1921'''<br> '''Soła Oświęcim - Cracovia II 0:7 (0:1) '''</center><br> Bramki: <BR> Sędziował: Seidner<BR> Widzów: <BR><BR> '''Cracovia II:''' <...)

(Nie pokazano 22 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
[[Kategoria: 1921 baraż o udział w Mistrzostwach Polski klasy B (Cracovia II)]]
|                          rozgrywki = baraż o udział w Mistrzostwach Polski klasy B (Cracovia II)
|          serie_rzutow_karnych_gosc =
|                            sedzia = [[Sędziowie piłkarscy|Jakub Seidner]] z Krakowa

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Tygodnik Sportowy 1921-07-22 foto 4.jpg|thumb|Relacja z meczu w ''Tygodniku Sportowym'']]
|      Tytul_artykulu =
|              Autor =
|              Tresc = Rozstrzygająca walka o tytuł mistrza II. kl. K. Z. O. P. N., przyniosła Cracovii, przy lekkiej i pięknej grze napadu zasłużone zwycięstwo.<BR>

| Dodatkowe_informacje =
|                Tresc = Match ten zgromadził kilkaset osób, przeważnie niepłacących. Boisko 110 m długie i 75 m szerokie, idealne co do równości, znajduje się na pastwisku, dzierżawionem przez gminę pp. radcom i ich protegowanym, którzy czasem kijami i widłami starają się przeszkodzić zdrowej zabawie młodzieży. Podziwiać należy ten klub, że mimo tylu trudności, pędząc żywot koczowniczy, nie mając znikąd poparcia, jednak nie opuszcza rąk i wszelkiemi siłami stara się utrzymać swą egzystencję.

Obie drużyny wystąpiły w komplecie. Gra żywa, interesująca. Krakowska drużyna nie mogła do przerwy przyzwyczaić się do niezwykłych dla niej rozmiarów boiska; toteż mimo przewagi zdołała zdobyć tylko jeden punkt. Dopiero po przerwie linja ataku Cracovii, zwłaszcza środkowa trójka, podając sobie krótko i więcej dokładnie, coraz częściej wyłania się pod bramką Soły, coraz groźniej naciera, wspomagana dzielnie przez Strycharza. Soła broni się rozpaczliwie i z poświęceniem; dopiero gdy piłka po raz drugi i trzeci znalazła się w jej bramce, opuszcza ręce i przyjmuje z rezygnacją utratę dalszych 4 punktów. Kilka bramek zawinił bramkarz Soły przez swoje stałe, często zupełnie niepotrzebne wybieganie z bramki. Soła nie wytrzymała tempa, gdyż połowa drużyny poprzedniej nocy brała udział w miejscowej zabawie. Może ta porażka otrzeźwi nieco tamtejszych piłkarzy, którym do prawdziwej kultury sportowej wiele jeszcze brakuje. Sędziował p. Seidner z Krakowa.

Oba matche ze Sołą przyniosły Cracovii II dwa zwycięstwa (3:2 i 7:0) i 4 punkty; wskutek tego Cracovia II zdobyła ostatecznie po raz drugi z rzędu mistrzostwo klasy B całego okręgu krakowskiego.
}}

{{Mecze z sezonu|1921|Cracovia II|baraż o udział w Mistrzostwach Polski klasy B (Cracovia II)}}
[[Kategoria:1921 baraż o udział w Mistrzostwach Polski klasy B (Cracovia II)]]

Aktualna wersja na dzień 20:26, 11 kwi 2023