|                            miesiac = 10
|                                rok = 2012
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|                  bramki_gospodarz = 11
|                        bramki_gosc = 2
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Włodzimierz Marczuk oraz Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz
|                            sedzia = Włodzimierz Marczuk (główny) - Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi)
|                            widzow = 1000
|                            widzow = 800
|                strzelcy_gospodarz = 03:16 [[Leszek Laszkiewicz]] ([[Nicolas Besch|Besch]])<br>05:18 [[Jarosław Kłys]] ([[Aron Chmielewski|Chmielewski]]) 5/4<br>19:46 [[Patrik Valčak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Aron Chmielewski|Chmielewski]])<br><br>38:15 [[Sebastian Kowalówka]]<br><br>45:08 [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]] ([[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]], [[Damian Słaboń|Słaboń]])<br>50:16 [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]] ([[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]])<br>51:33 [[Michał Piotrowski]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]])<br>52:59 [[Patrik Valčak]]<br>54:56 [[Nicolas Besch|Besch]] ([[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]], [[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]])<br>57:39 [[Damian Słaboń]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br>59:56 [[Josef Fojtík]] ([[Patrik Valčak|Valčák]], [[Martin Dudaš|Dudaš]])
|                strzelcy_gospodarz = 3:16 [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Nicolas Besch|Besch]])<br>5:18 [[Jarosław Kłys|Kłys]] ([[Aron Chmielewski|Chmielewski]], [[Patrik Valčak]]) 5/4<br>19:46 [[Patrik Valčak|Valčak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Aron Chmielewski|Chmielewski]])<br><br>38:50 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br><br>45:08 [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]] ([[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]], [[Damian Słaboń|Słaboń]])<br>50:15 [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]] ([[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]])<br>51:33 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]])<br>52:59 [[Patrik Valčak|Valčak]]<br>54:56 [[Nicolas Besch|Besch]] ([[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]], [[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]])<br>57:39 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br>59:56 [[Josef Fojtík|Fojtík]] ([[Patrik Valčak|Valčák]], [[Martin Dudaš|Dudaš]])
|                            wyniki = 1:0<br>2:0<br>3:0<br>3:1<br>4:1<br>4:2<br>5:2<br>6:2<br>7:2<br>8:2<br>9:2<br>10:2<br>11:2
|                      strzelcy_gosc = <br><br><br>20:45 Kamil Duszak (Kozłowski)<br><br>39:57 Marcin Kozłowski (Dołęga)|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                      strzelcy_gosc = <br><br><br>20:46 Duszak (T. Kozłowski)<br><br>39:57 M. Kozłowski (Dołęga, T. Kozłowski)
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
Linia 36: Linia 37:
|                          kary_gosc = 10 min.
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc =
|                        trener_gosc = [[Krzysztof Podsiadło]]
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]]
|               II_piatka_gospodarz = [[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Josef Fojtík|Fojtík]]<br>[[Patrik Valčak|Valčak]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]
|               III_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Robert Kostecki|Kostecki]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]
|               III_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br>[[Robert Kostecki|Kostecki]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Piotr Kmiecik|Kmiecik]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Piotr Ziętara|Ziętara]]
|                 bramkarz_gosc = Dzwonek (51:33 Elżbieciak)
|                     bramkarz_gosc = Dzwonek (51:33 Elżbieciak)
|                 I_piatka_gosc = [[Łukasz Kulik|Kulik]]<br>Działo<br>Bernat<br>[[Martin Voznik|Voznik]]<br>Szewczyk
|                     I_piatka_gosc = [[Łukasz Kulik|Kulik]]<br>Działo<br>Bernat<br>[[Martin Voznik|Voznik]]<br>Szewczyk
|               II_piatka_gosc = [[Jarosław Kuc|Kuc]]<br>Duszak<br>M. Kozłowski<br>T. Kozłowski<br>Dołęga
|                     II_piatka_gosc = [[Jarosław Kuc|Kuc]]<br>Duszak<br>M. Kozłowski<br>T. Kozłowski<br>Dołęga
|               III_piatka_gosc = Jaskólski<br>Kurz<br>Białek<br>Zachariasz<br>[[Rafał Twardy|Twardy]]
|                   III_piatka_gosc = Jaskólski<br>Kurz<br>Białek<br>Zachariasz<br>[[Rafał Twardy|Twardy]]

| Autor = raf_jedynka
| Tresc = '''Niezbyt gościnni okazali się hokeiści Cracovii dla przyjezdnych z Sosnowca. Choć po dwóch tercjach Pasy prowadziły jedynie 4:2, to festiwal strzelecki w trzeciej części gry zaowocował pierwszym dwucyfrowym zwycięstwem Pasów w tym sezonie.'''

Na jedenaście trafień Cracovii złożył się między innymi hat-trick Leszka Laszkiewicza. Dzięki tym bramkom „Laszka” – obok pewnego prowadzenia w klasyfikacji kanadyjskiej - został też współliderem klasyfikacji strzelców. Dodajmy jeszcze że najlepszym asystentem ligi pozostaje Patrik Valčák.

We wtorek 15 października zaplanowano w Krakowie mecz z drużyną Nesta Toruń. Jednak nie jest pewne czy torunianie przystąpią do meczu. W piątek podopiecznych Rudolfa Rohačka czeka natomiast wyjazd do Sanoka na mecz z liderem tabeli.}}

| Tresc =
| Tresc = '''Ten kto liczył, że po dobrym meczu z mistrzem Polski sosnowiczanie postawią się w Krakowie, srodze się zawiódł. Pasy po dobrym spotkaniu łatwo ograły gości i gonią trzeci w tabeli GKS Tychy.'''
Polska Liga Hokejowa rozegrała w niedzielny wieczór 14. kolejkę, a więc dobiegła końca druga runda. W Oświęcimiu Unia wysoko uległa GKS Tychy 1-5, natomiast Cracovia rozgromiła Zagłębie Sosnowiec 11-2.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 11-2 (3-0, 1-2, 7-0)

1-0 L. Laszkiewicz - Słaboń 3:17

2-0 Kłys - Chmielewski 5:18 w przewadze
Wynik meczu mógł otworzyć już w pierwszej minucie Jarosław Dołęga, ale przegrał pojedynek sam na sam z Rafałem Radziszewskim. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było już dwie minuty później, kiedy Leszek Laszkiewicz dobił krążek po strzale Damiana Słabonia. Chwilę potem na ławkę kar trafił Rafał Twardy, a Jarosław Kłys huknął z niebieskiej linii i było już 2:0 dla gospodarzy. Tuż przed syreną kończącą pierwszą tercję Patrik Valčak wstrzelił gumę do bramki Tomasza Dzwonka po raz trzeci.

3-0 Valčák - Chmielewski - Fojtik 19:46
Drugą tercję lepiej zaczęli goście z Sosnowca. W 21 minucie Kamil Duszak pokonał Radziszewskiego i przez moment wydawało się, że zawodnicy Krzysztofa Podsiadły pójdą za ciosem. Ich zapędy jednak ostudził tuż przed przerwą Sebastian Kowalówka. Gospodarze po tym trafieniu myślami chyba byli już w szatni bo zupełnie zapomnieli o grze w defensywie. Wykorzystał to Marcin Kozłowski pokonując krakowskiego bramkarza strzałem z bliska.

3-1 Duszak - T. Kozłowski 20:45
W szatni gospodarzy musiało być gorąco bo w trzeciej tercji Pasy zupełnie rozmontowały przeciwników. Katem okazał się dwukrotnie niezastąpiony Leszek Laszkiewicz. Jedno trafienie dołożył Michał Piotrowski i załamany Dzwonek zjechał do boksu. Jeszcze dobrze nie zdołał rozgrzać się jego zmiennik Michał Elżbieciak, a już musiał wyjmować gumę z sieci po indywidualnej akcji Valčaka. Od tego momentu kibice w Krakowie zastanawiali się już tylko czy padnie dwucyfrowy wynik. Pierwszy krok ku temu zrobił Nicolas Besch, drugi zaś Damian Słaboń. Gości ostatecznie pogrążył w ostatniej minucie Josef Fojtik i zjeżdżających z lodu gospodarzy żegnała owacja na stojąco.}}

4-1 S. Kowalówka 38:50
=== Film ===
{{#ev:youtube|NDbr1M0oQ8A}}

4-2 M. Kozłowski - Dołęga 39:57
=== Trenerzy po meczu ===
====[[Rudolf Rohaček]], trener Cracovii====
Mieliśmy dobre pierwszą i trzecią tercję. W drugiej lepsza była drużyna z Sosnowca. Ogólnie mogę być zadowolony z meczu, strzeliliśmy sporo bramek. Czy było gorąco w szatni po drugiej tercji? Coś było. Czasami chcemy zagrać wszystkie podania z kija na kij, a to jest w hokeju niemożliwe. Jest lepiej, bo łapiemy mniej kar niż we wcześniejszych spotkaniach. Nie wiadomo, kiedy do gry wróci Petr Dvořak, który wciąż ma kłopoty z kręgami. Myślę, że nie będzie gotowy na piątkowy mecz w Sanoku.

5-2 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz - Słaboń 45:08
====[[Krzysztof Podsiadło]], trener [[Zagłębie Sosnowiec - hokej mężczyzn|Zagłębia]]====
Co można powiedzieć po takim meczu. Ponieśliśmy wysoką porażkę, a  jeżeli chodzi o zaangażowanie to wystarczyło go nam na dwadzieścia minut drugiej tercji. Trzecia tercja w wykonaniu naszego zespołu to prawdziwa katastrofa. Nie umiem wytłumaczyć, czym to było spowodowane, może tym, że mamy problemy organizacyjne w klubie, a może okrojony skład, kontuzje, choroby? Niestety to jest sport, podobno profesjonalny. Ale przecież w sporcie daje się z siebie wszystko przez 60 minut, a nie tylko 20. I o to mam największy żal do moich zawodników.

6-2 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 50:16

7-2 Piotrowski - Rutkowski 51:34

8-2 Valčak 52:59

9-2 Besch - L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 54:56

10-2 Słaboń - Piotrowski 57:39

11-2 Fojtik - Valčak - Dudaš 59:56

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (wszyscy Toruń). Kary: 4 – 10 min. Widzów 800.

CRACOVIA: Radziszewski – Sznotała, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Kłys, Dudaš; Fojtik, Valčak, Chmielewski – A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski, S. Kowalówka, Kostecki – Witowski, Zieliński; Kmiecik, Rutkowski, Ziętara.

ZAGŁĘBIE: Dzwonek (51:33 M. Elżbieciak) – Kulik, Działo; Bernat, Voznik, Szewczyk – Kuc, Duszak; M. Kozłowski, T. Kozłowski, Dołęga – Jaskólski, Kurz; Białek, Zachariasz, Twardy – Baca.

(3:0; 1:2; 7:0)

Sędzia: Włodzimierz Marczuk (główny) - Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi)

38:50 S. Kowalówka (Piotrowski)

45:08 L. Laszkiewicz (D. Laszkiewicz, Słaboń)
50:15 L. Laszkiewicz (D. Laszkiewicz)
51:33 Piotrowski (Rutkowski)
52:59 Valčak
54:56 Besch (L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz)

20:46 Duszak (T. Kozłowski)

39:57 M. Kozłowski (Dołęga, T. Kozłowski)

4 min. 10 min.

Krzysztof Podsiadło, trener Zagłębia

Co można powiedzieć po takim meczu. Ponieśliśmy wysoką porażkę, a jeżeli chodzi o zaangażowanie to wystarczyło go nam na dwadzieścia minut drugiej tercji. Trzecia tercja w wykonaniu naszego zespołu to prawdziwa katastrofa. Nie umiem wytłumaczyć, czym to było spowodowane, może tym, że mamy problemy organizacyjne w klubie, a może okrojony skład, kontuzje, choroby? Niestety to jest sport, podobno profesjonalny. Ale przecież w sporcie daje się z siebie wszystko przez 60 minut, a nie tylko 20. I o to mam największy żal do moich zawodników.

Źródło: cracovia-hokej.pl [3]