|          gospodarz_owczesna_nazwa = Comarch Cracovia
Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2013
|                            godzina = 17:00
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|                  bramki_gospodarz = 9
|                        bramki_gosc = 4
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Zbigniew Wolas oraz Mariusz Smura i Sławomir Szachniewicz
|                            sedzia = Zbigniew Wolas (główny) - Mariusz Smura, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
|                            widzow = 1300
|                            widzow = 1500
|                strzelcy_gospodarz = 05:23 [[Petr Dvořak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Patrik Valčak|Valčak]])<br>06:01 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]], [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>16:14 [[Petr Dvořak]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Sebastian Witowski|Witowski]]) 4/5<br><br>19:40 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]], [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>27:40 [[Daniel Laszkiewicz]] ([[Nicolas Besch|Besch]])<br>
|                strzelcy_gospodarz = 5:23 [[Petr Dvořak|Dvořak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Patrik Valčak|Valčak]])<br>6:01 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]], [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>16:14 [[Petr Dvořak|Dvořak]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Sebastian Witowski|Witowski]]) 4/5<br><br>19:40 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]], [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>27:40 [[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]] ([[Nicolas Besch|Besch]])<br>31:31 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]], [[Nicolas Besch|Besch]]) 5/4<br><br>40:46 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Nicolas Besch|Besch]])<br><br>50:10 [[Patryk Noworyta|Noworyta]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Petr Dvořak|Dvořak]])<br><br>59:24 [[Petr Dvořak|Dvořak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Patryk Noworyta|Noworyta]])
31:31 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]], [[Nicolas Besch|Besch]]) 5/4<br><br>40:46 [[Damian Słaboń]] ([[Nicolas Besch|Besch]])<br><br>50:10 [[Patryk Noworyta]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Petr Dvořak|Dvořak]])<br><br>59:24 [[Petr Dvořak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Patryk Noworyta|Noworyta]])
|                             wyniki = 1:0<br>2:0<br>3:0<br>3:1<BR>4:1<br>5:1<br>6:1<br>6:2<br>7:2<br>7:3<br>8:3<br>8:4<br>9:4
|wyniki = 1:0<br>2:0<br>3:0<br>3:1<BR>4:1<br>5:1<br>6:1<br>6:2<br>7:2<br>7:3<br>8:3<br>8:4<br>9:4
|                      strzelcy_gosc = <br><br><br>16:49 Majoch ([[Rafał Twardy|Twardy]])<br><br><br><br>38:13 Majoch ([[Rafał Twardy|Twardy]], M. Kozłowski) 5/4<br><br>41:51 M. Kozłowski (Zachariasz)<br><br>52:06 Cychowski (Podsiadło)
|                      strzelcy_gosc = <br><br><br>16:48 Dawid Majoch ([[Rafał Twardy|Twardy]]) 5/4<br><br><br><br>38:13 Dawid Majoch ([[Rafał Twardy|Twardy]], M. Kozłowski) 5/4<br><br>41:51 Marcin Kozłowski (Zachariasz)<br><br> 52:06 Rafał Cychowski (Podsiadło)
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
Linia 39: Linia 38:
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = Krzysztof Podsiadło
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] (55:46 - [[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] (55:46 [[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                I_piatka_gospodarz = [[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Patrik Valčak|Valčak]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Josef Fojtík|Fojtík]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Patrik Valčak|Valčak]]<br>[[Josef Fojtík|Fojtík]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Robert Kostecki|Kostecki]]
|                      bramkarz_gosc = Nowak
|                      I_piatka_gosc = [[Jarosław Kuc|Kuc]]<br>Duszak<br>Szewczyk<br>T. Kozłowski<br>Dołęga
|                    II_piatka_gosc = Cychowski<br>Jaskólski<br>M. Kozłowski<br>Zachariasz<br>Podsiadło
|                    III_piatka_gosc = Kulik<br>Działo<br>Baca<br>[[Rafał Twardy|Twardy]]<br>Majoch

|              Autor = raf_jedynka
|              Tresc = '''Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego zagwarantowało Cracovii czwarte miejsce przed play-off, a więc przewagę lodowiska w ćwierćfinałowym starciu z HC GKS Katowice. Pierwsze dwa spotkania już we wtorek i środę w Krakowie (odpowiednio o 18,30 i 18,00).'''

Ostatni mecz sezonu zasadniczego tylko dla Cracovii miał realną stawkę. Podopiecznym Rudolfa Rohačka brakowało punktu do zapewnienia sobie czwartego miejsca w tabeli i od pierwszego wznowienia widać było, że gracze Pasów chcą szybko rozstrzygnąć losy spotkania. Szybko zrobiło się 2:0, a kiedy w 17. minucie, podczas gry w osłabieniu Petr Dvořak trafił na 3:0 cel został osiągnięty. Sosnowiczanie – zdecydowany outsider w stawce PLH walczyli ambitnie, jednak ani przez chwilę nie zagrozili supremacji biało-czerwonych, którzy długimi fragmentami wozili się po lodzie, a mimo to powiększali zdobycz bramkową. W końcówce trzeciej tercji trener Rohaček dał kilka minut rezerwowemu bramkarzowi i Mateusz Kulig wybronił kilka uderzeń przyjezdnych.  Do kadry meczowej powrócił Nicolas Besch i wygląda na to że do fazy pucharowej drużyna przystąpi z 7 obrońcami i 13 napastnikami.
Linia 62: Linia 72:

Zwycięzca tej rywalizacji spotka się w półfinale z Ciarko PBS Bank Sanok.

Drugą część drabinki play-off tworzą: JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec oraz GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim.}}
=== Trenerzy po meczu ===
====[[Rudolf Rohaček]], trener Cracovii====
Chcieliśmy ten mecz wygrać. Ważna była pierwsza tercja, w której strzeliliśmy kilka bramek. Możemy być zadowoleni z gry, przeprowadziliśmy kombinacyjne akcje. To był dobry mecz przed rozpoczęciem play offów.
====Krzysztof Podsiadło, trener [[Zagłębie Sosnowiec - hokej mężczyzn|Zagłębia]]====
To był fatalny występ w naszym wykonaniu. Popełniliśmy mnóstwo błędów, spokojnie moglibyśmy je rozdzielić na kilka spotkań. Cały czas uczulam zawodników, by ich nie popełniali, a i tak był ich przesyt. Nie mogę znaleźć słów, by to opisać. Nie mam żadnego usprawiedliwienia.

(4:1; 2:1; 3:2)

Sędzia: Zbigniew Wolas (główny) - Mariusz Smura, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

5:23 Dvořak (Fojtík, Valčak)
6:01 Chmielewski (Piotrowski, S. Kowalówka)
16:14 Dvořak (Valčak, Witowski) 4/5

19:40 Chmielewski (Piotrowski, S. Kowalówka)

52:06 Cychowski (Podsiadło)

4 min. 6 min.