Cieślicki
Sznotala

"Punkt z Oświęimia" -

Punkt z Oświęimia

Tylko z jednym punktem wracają z Oświęcimia hokeiści Cracovii. Podopieczni Rudolfa Rohačka mimo że prowadzili przez większą cześć spotkania pozwolili gospodarzom wyrównać. W dogrywce przeważali unici, jednak w dodatkowym czasie bramka nie padła i o wyniku spotkania decydowały rzuty karne. W trzech seriach skuteczniejsi okazali się gracze z Oświęcimia i to oni zagarnęli dwa z trzech punktów o jakie toczyła się gra.

Trzecie w sezonie spotkanie obu drużyn od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Jednak dzięki swoim czeskim napastnikom Pasy niemal całe spotkanie utrzymywały się na prowadzeniu. Wynik w 17. minucie otworzył Marek Kalus i choć gospodarze wykorzystali okres gry w przewadze, to błyskawiczna riposta Milana Kostourka dała biało-czerwonym prowadzenie po pierwszych dwudziestu minutach.

Na początku drugiej tercji wyrównał Wojtarowicz, jednak już po 28 sekundach Pasy powróciły na prowadzenie po skutecznej dobitce Tomasza Kozłowskiego. Kiedy w 50. minucie spotkania czeski atak dał Cracovii dwubramkowe prowadzenie wydawało się że drużyna Rudolfa Rohačka ma szansę na komplet punktów w Oświęcimiu. Jednak wykluczenia i skuteczna gra unitów w przewadze doprowadziła do remisu.

W końcówce i w dogrywce przeważali gospodarze, jednak wynik nie uległ już zmianie i o rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne. Pięknie rozpoczął Aron Chmielewski, jednak po dwóch seriach było 1:1, bo „Radzik” najpierw zatrzymał strzał Bepierszcza, a następnie dał się pokonać Piekarskiemu. Niestety Witek zatrzymał uderzenie Kalusa, a na początku trzeciej serii zablokował strzał Słabonia. Ostatni wyjechał na lód Peter Barinka i dał gospodarzom dwa punkty.

Od wtorku rozpoczyna się czwarta runda sezonu zasadniczego, a więc Cracovia tradycyjnie pauzuje. Następny mecz rozegramy w piątek 6 grudnia w Katowicach z tamtejszym GKS-em. Następne spotkanie w Krakowie zostanie rozegrane w niedzielę 8 grudnia. W hali imienia Adama Rocha Kowalskiego pojawi się ekipa Ciarko PBS Bank Sanok.