Rajko
Hrapkowicz (75' Zegarek)

3-5-2

Tempo

Bardzo dobry mecz, bardzo ostra gra, bardzo słaby sędzia. Go­spodarze, którzy tak dobrze rozpoczęli sezon, a w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt, byli nastawieni na zwycię­stwo. Podobnie krakowskie "Pasy".

Już w 2. minucie Iwanicki z rzutu wolnego strzelił obok słupka. Kilka minut później Solarek po krótkim dryblingu uderzył mocno z linii pola karnego pod poprzeczkę i tylko dzięki nadzwyczajnej sprawności Kwedyczenki krakowianie nie stracili wówczas gola. Nie ograniczali się oni do obrony, raz po raz wyprowadzając piłkę skrzydłami i wrzucając ją w pole karne. Było w tym jednak więcej schematu, niż podań do wychodzących na pozycje napastników. W 14. minucie Błaszczyk podał do Solarka, a ten ku zaskoczeniu obrońców Cracovii przepuścił piłkę do Dopierały, który z 10. me­trów posłał ją w "długi" róg. 4 minuty później goście mogli wyrów­nać - Wrześniak dośrodkował z narożnika pola karnego do Hajdu­ka, po strzale którego piłka trafiła w poprzeczkę, następnie w zie­mię, jednak przed linią bramkową. Kilka minut później, znów po akcji Wrześniaka, piłkę na polu karnym otrzymał Hrapkowicz i lek­kim technicznym strzałem pokonał Jabłońskiego. W 34. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie - Iwanicki podał z rzutu wolnego z 30 metrów na pole karne, gdzie wmurowanego w zie­mię Mroza uprzedził świeżo wprowadzony Stelmach, głową strze­lając bardzo efektowną bramkę. Pod koniec pierwszej części spo­tkania oba zespoły miały po jeszcze jednej okazji do strzelenia go­la. Strzał Nowickiego z 16 metrów minimalnie minął "okienko" bramki Cracovii, a "główkę" Hajduka wyłapał Jabłoński.
W II połowie gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo, im­ponując przy tym celnością podań i szybką zmianą pozycji. Raz po raz kotłowało się pod bramką Cracovii, do czego zresztą walnie przyczyniały się nieporadne poczynania krakowskich defensorów. W 51. minucie groźny strzał Nowickiego z 30 metrów przytomnie wyłapał Kwedyczenko. Dwie minuty później był już jednak bezradny - Iwanicki podał do Krzynówka, piłka po jego strzale odbiła się od słupka i trafiła do Dopierały, który znów uprzedził obronę "Pasów". W 55. minucie bardzo sła­bo w sobotę dysponowany Mróz dał się ograć samotnie szarżują­cemu Dopierale, który minął również Kwedyczenkę i skiero­wał piłkę do pustej bramki. Jed­nak w ostatniej chwili futbolówkę zdołał wybić wracający Mróz. 6 minut później fantastyczną akcję w trójkącie rozegrali Iwa­nicki, Stelmach i Dopierała. Pił­kę po strzelę tego ostatniego wspaniale wyłapał jednak Kwedyczenko. Za chwilę sam na sam z pustą bramką znalazł się Małagowski, ale do niej nie trafił. W rewanżu zaatakowała Cracovia, jednak Rajko z 4 me­trów strzelił nad poprzeczką. W 73. minucie w niezwykle dra­matycznych okolicznościach pa­dła czwarta bramka dla Radom­ska - piłkę po silnym strzale Krzynówka Kwedyczenko zdołał odbić, poprawka trafiła w poprzeczkę, aż wreszcie dopadł do piłki niezawodny przedwczoraj Dopierała.
Od tego momentu piłkarze Radomska, po części zmęczeni, po części usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem, oddali inicjatywę Cracovii, która zresz­tą dużo lepiej wytrzymała spo­tkanie kondycyjnie. W 75. minucie na boisko wszedł Zegarek i niemal natychmiast zdobył bramkę potężnym strzałem z linii pola karnego. Ożywienie jakie wniósł w szeregi Cracovii swą grą, nie wystarczyło jednak na odwrócenie losów spotkania.

Radomsko zwyciężyło w bardzo dobrym stylu, olśniewająco za­grał Dopierała. W Cracovia zawiodła defensywa kierowana przez Mroza. Po meczu trener gości Ireneusz Adamus tłumaczył porażkę nieobecnością Dudy, Depy i Kowalika. Najlepsi w jego drużynie by­li Hajduk, Hrapkowicz i Zegarek. Piękne widowisko popsuła nieste­ty nadmiernie ostra gra i częste faule, w wyniku których Błaszczyk i Kowalski musieli przedwcześnie opuścić boisko. Sędzia miotający kartkami na oślep jeszcze bardziej zaogniał atmosferę.
Sławomir Sowa
Źródło: Tempo 9 października 1995

Gazeta Wyborcza

W 14. min sprytnie z prawej strony zagrał Błaszczyk, Solarek zamarkował strzał i przeskoczył nad piłką, a Dopierała uderzył celnie w "długi" róg. Cztery minuty później krakowianie przeprowadzili ładny kontratak: Wrześniak zacentrował z prawej, a najlepszy na boisku Hajduk głową skierował piłkę w poprzeczkę. Kolejna kontra zakończyła się powodzeniem. Powroźnik podał z prawego skrzydła i Hrapkowicz piętą posłał futbolówkę do bramki. Po jedym z rzutów wolnych Iwanicki idealnie podał do Stelmacha, który ubiegł Mroza i uderzył piłkę celnie głową.

Na początku II połowy groźnie strzelał z daleka Nowicki, lecz nie trafił między słupki. W 53. min Iwanicki zacentrował do Krzynówka, który trafił w słupek, po czym Dopierała kopnął do pustej bramki. Dwie minuty później Kwedyczenko wybiegł za daleko, Dopierała strzelił z prawej strony, lecz Mróz wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

W 60. min z ponad 30 m "huknął" Kutelmach - Jabłoński z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. W 73. min wbiegł w pole karne Krzynówek, strzelił mocno, lecz piłka odbiła się od Kwedyczenki - Krzynówek uderzył jeszcze raz, futbolówkę odbił jeden z krakowian, ale wprost pod nogi Dopierały, który znów nie zmarnował okazji. Cracovia dalej ambitnie walczyła. Radomszczanie zaspali przy jednej z kontr i Zegarek bez asysty obrońców (po 42 sek. bytności na boisku) zdobył gola.
JP
Źródło: Gazeta Wyborcza 9 października 1995

Mecze sezonu 1995/96

FK Spišská Nová Ves 1995-07-09 FK Spišská Nová Ves - Cracovia 2:1  Lokomotíva Koszyce 1995-07-12 Lokomotíva Koszyce - Cracovia 6:1  Ozes Tornaľa 1995-07-14 Ozes Tornaľa - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 1995-07-30 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:3  Unia Tarnów 1995-08-05 Unia Tarnów - Cracovia 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1995-08-13 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0  Avia Świdnik 1995-08-20 Avia Świdnik - Cracovia 2:1  Hetman Zamość 1995-08-26 Cracovia - Hetman Zamość 3:0  Stal Stalowa Wola 1995-09-02 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:1  Hutnik Warszawa 1995-09-10 Cracovia - Hutnik Warszawa 2:1  Lublinianka Lublin 1995-09-17 Lublinianka Lublin - Cracovia 0:4  Jeziorak Iława 1995-09-20 Cracovia - Jeziorak Iława 1:1  Wisła Kraków 1995-09-24 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1995-10-01 Cracovia - Petrochemia Płock 2:2  RKS Radomsko 1995-10-07 RKS Radomsko - Cracovia 4:2  Pomezania Malbork 1995-10-15 Cracovia - Pomezania Malbork 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1995-10-22 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1995-10-29 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Motor Lublin 1995-11-05 Motor Lublin - Cracovia 1:3  Okocimski Brzesko 1995-11-12 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Cracovia_herb 1996 Trening Noworoczny  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1996-02-01 Cracovia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 6:1  Wawel Kraków 1996-02-10 Cracovia - Wawel Kraków 0:1  Favoritner Wiedeń 1996-02-18 Favoritner Wiedeń - Cracovia 2:1  SV Stockerau 1996-02-20 SV Stockerau - Cracovia 0:2  SV Neunkirchen 1996-02-22 SV Neunkirchen - Cracovia 0:6  GKS Katowice 1996-02-28 GKS Katowice - Cracovia 2:0  KS Myszków 1996-03-02 Cracovia - Krisbut Myszków 0:1  Hutnik Kraków 1996-03-10 Hutnik Kraków - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 1996-03-23 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  Unia Tarnów 1996-03-30 Cracovia - Unia Tarnów 2:1  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1996-04-06 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 2:0  Avia Świdnik 1996-04-13 Cracovia - Avia Świdnik 0:0  Hetman Zamość 1996-04-20 Hetman Zamość - Cracovia 0:1  Stal Stalowa Wola 1996-04-24 Cracovia - Stal Stalowa Wola 0:0  Hutnik Warszawa 1996-04-28 Hutnik Warszawa - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1996-05-05 Cracovia - Lublinianka Lublin 0:1  Jeziorak Iława 1996-05-11 Jeziorak Iława - Cracovia 1:1  Wisła Kraków 1996-05-15 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Wisła Płock 1996-05-19 Petrochemia Płock - Cracovia 3:0  RKS Radomsko 1996-05-22 Cracovia - RKS Radomsko 4:0  Pomezania Malbork 1996-05-25 Pomezania Malbork - Cracovia 4:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1996-06-01 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Polonia Warszawa 1996-06-05 Polonia Warszawa - Cracovia 2:0  Motor Lublin 1996-06-08 Cracovia - Motor Lublin 4:1  Okocimski Brzesko 1996-06-12 Okocimski Brzesko - Cracovia 2:0