2002-08-14 Cracovia - Skawinka Skawina 7:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Wojciech Stawowy
pilka_ico
III liga grupa IV , 2 kolejka
środa, 14 sierpnia 2002, 17:00

Cracovia - Skawinka Skawina

7
:
2

(2:1)



Herb_Skawinka Skawina

Trener:
Leszek Walankiewicz
Skład:
Paluch
Wacek
Skrzyński (82' Bednarz)
Ziółkowski
Radwański
Piszczek (70' Szwajdych)
Hajduk
Giza
Nowak
Bania (78' Dudziński)
Ankowski

Sędzia: Kołodziejski z Katowic
Widzów: 2 000

bramki Bramki
Bania (26')
Ankowski (27')

Bania (51')
Nowak (55')

Hajduk (67')
Ankowski (71')
Ankowski (89'-karny)
1:0
2:0
2:1
3:1
4:1
4:2
5:2
6:2
7:2


Połomski (28')


Skowronek (60'-karny)
zolte_kartki Żółte kartki
Skrzyński Rapacz
Orzechowski
Barcik
Skład:
Barcik
Rapacz (46' Błasiak)
Orzechowski
Czekaj
Zięba (56' Lelek)
Skowronek
Jezioro
Lewandowski
Woźniak
Frączek
Połomski



Opis meczu

podczas meczu
podczas meczu

Dziennik Polski

Festiwal bramek zobaczyli kibice na stadionie przy ul. Kałuży. Rzadko się zdarza, aby w jednym meczu padło 9 goli. Oba zespoły zagrały ofensywnie, stwarzając mnóstwo sytuacji podbramkowych. A że defensywy tak Cracovii, jak i Skawinki nie stanowiły monolitu, bramkarze mieli mnóstwo pracy.

Odmieniony personalnie zespół "Pasów" pokazał wiele ciekawych, szybkich akcji z pierwszej piłki. W taki sposób padła m.in. pierwsza bramka. Były też soczyste uderzenia z dystansu, co zaowocowało przepięknej urody golami Nowaka i Hajduka. Obaj napastnicy - Bania i Ankowski - zaimponowali skutecznością, strzelając 5 goli.
O ile za grę Cracovii w ofensywie można postawić szkolną szóstkę, o tyle za grę defensywną jej gracze zasłużyli co najwyżej na trójkę. Bardzo niepewnie grał duet stoperów. W pierwszym rzędzie odnosi się to do Skrzyńskiego, który zawinił oba gole, miał jeszcze kilka potknięć. Ten gracz był w środę niedysponowany, wyraźnie źle się czuł na ciężkim po opadach deszczu boisku. Czy musiał grać aż 82 minuty?
Jeszcze więcej błędów w obronie popełniła w środę Skawinka, choć prawdą jest, iż ich spora część została wymuszona przez agresywną postawę piłkarzy Cracovii, którzy nie pozwalali gościom na swobodne rozgrywanie piłki. Tak było przy drugim golu, kiedy Ankowski naciskał Orzechowskiego, odebrał mu piłkę i zdobył gola. Goście z siedmiu bramek trzy stracili po prostych błędach obrony.
Kibice "Pasów" byli jednak bardzo zadowoleni. - To jest zupełnie inna Cracovia, grająca z polotem, szybko. Myślę, że na następnym meczu będzie jeszcze więcej kibiców - powiedział po meczu wielki kibic Cracovii, red. Leszek Mazan.

Jak padły bramki
1-0
Rajd Nowaka po lewym skrzydle, podanie na pole karne, akcję z prawej strony zamknął Bania i celnie strzelił.
2-0
Ankowski wykorzystał błąd Orzechowskiego, odebrał mu piłkę, popędził sam na bramkę i pokonał Barcika.
2-1
Połomski ograł Skrzyńskiego i mocno strzelił tuż obok słupka.
3-1
Moment nieuwagi obrony gości, Bania przejął piłkę, wpadł w pole karne i strzałem po ziemi pokonał bramkarza.
4-1
Kapitalny strzał Nowaka nieco z kąta, z ponad 20 metrów. Podkręcona piłka zatoczyła łuk i wpadła w długi róg.
4-2
Kolejny błąd Skrzyńskiego, faulował w polu karnym Frączka. Karny, Skowronek nie dał szansy Paluchowi.
5-2
Hajduk bez zastanowienia uderzył z ok. 22 metrów w prawy, dolny róg bramki.
6-2
Po centrze Szwajdycha na pole karne Ankowski z paru metrów trafił do siatki.
7-2

Na pole karne szarżował Szwajdych, bramkarz Barcik rzucił mu się pod nogi, zdaniem sędziego faulował. Karny - jedenastkę pewnie wyegzekwował Ankowski.

Źródło: Dziennik Polski 16 sierpnia 2002


"Futbol na tak!" -
Gazeta Krakowska

Futbol na tak!

„Nowa Cracovia" — jak po spotkaniu przyznali trenerzy Stawowy i Jończyk — z dużą niepewnością przystąpiła do pierwszego meczu, nie wiedząc jak wzmocniona wiślackim zaciągiem zostanie przyjęta przy ul. Kałuży. Siedmioma golami podopieczni Wojciecha Stawowego przekonali najwidoczniej kibiców Cracovii do siebie, gdyż początkowa cisza na stadionie na zakończenie spotkania przerodziła się w owację. Gospodarze od początku meczu pracowali na to uznanie. Organizowali atak za atakiem, które jednak początkowe były nazbyt nerwowe i brakowało im wykończenia. Beniaminek ze Skawiny nie przyjął taktyki murowania na szesnastym metrze próbując niepokoić obronę Cracovii częstymi wypadami, mecz mógł się więc podobać. Już w 5 min Frączek odebrał piłkę Ziółkowskiemu — który wraz ze Skrzyńskim jeszcze nie są w optymalnej formie — i uderzył z 16 m, ale minimalnie niecelnie. Gospodarze odpowiedzieli w 11 min płaskim strzałem Skrzyńskiego z 30, który Barcik obronił. W 23 min Skowronek stojąc 7 metrów przed Paluchem nie trafił w piłkę w idealnej sytuacji do zdobycia gola. Cztery minuty później zespołowy kontratak Cracovii, który finalizowała para Nowak — Bania zakończył się trafieniem tego ostatniego z kilku metrów. Zaledwie kilka akcji później było już 2:0. Orzechowski stracił piłkę 30 m od własnej bramki, Ankowski przebiegł z nią kilkanaście metrów i nie zmarnował sytuacji sam na sam z Barcikiem. Za moment w drugim polu karnym Połomski ograł Skrzyńskiego i mocnym strzałem pod poprzeczkę zmniejszył stratę. Sytuacje bramkowe się mnożyły: z jednej strony dwukrotnie Bani (główka obok słupka i strzał w spojenie), a z drugiej Ziębie (słupek) brakło centymetrów do szczęścia. W 52 min wreszcie Bania trafił po raz drugi. Po wrzucie z autu w pole karne Skawinki napastnik Cracovii wykorzystał niezdecydowanie obrońców i z około 10 m płaskim strzałem zdobył swojego drugiego gola. Cztery minuty później Nowak precyzyjnym „rogalem" z 18 m dopisał się do listy strzelców. W 60 min Ziółkowski sfaulowal Frączka w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Skowronek. W 68 min „stary pas" Hajduk po akcji Wacka i zgraniu piłki przez Ankowskiego przymierzył celnie z 18 m. W 71 min utalentowany Szwajdych zakończył swą pierwszą akcję prawą stroną dośrodkowaniem do Ankowskiego, który z półobrotu z 10 m pokonał po raz szósty Barcika. Podsumował mecz ponownie Ankowski, który zamienił karnego podyktowanego za faul bramkarza Skawinki na Szwajdychu na siódmą bramkę.
Janusz NOWIŃSKI
Źródło: Gazeta Krakowska 16 sierpnia 2002


"Strzelanie bez umiaru" -
Gazeta Wyborcza

Strzelanie bez umiaru

Prawdziwie hokejowym wynikiem zakończył się pierwszy w tym sezonie mecz piłkarzy Cracovii przed własną publicznością.

O Podobnie wysokiego zwycięstwa odniesionego przez Cracovię w ligowych potyczkach na stadionie przy ul. Kałuży sympatycy „Pasów” z trudem starali się doszukać w pamięci. Tego problemu nie miał trener Skawinki Leszek Walankiewicz, który przypomniał, że dokładnie pięć lat temu (18 sierpnia) krakowianie - wtedy jeszcze drugoligowi - pokonali u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki aż 7:1. Jednym z piłkarzy Cracovii był wówczas Walankiewicz, któremu teraz przyszło opuszczać ten sam stadion w zupełnie odmiennym nastroju. Gospodarze znów urządzili sobie koncert strzelecki, a w głównych rolach wystąpili napastnicy: Wojciech Ankowski, który popisał się hattrickiem, oraz Piotr Bania, strzelec dwóch bramek. To właśnie Bania jako pierwszy wpisał się na listę strzelców (w 28. min), kończąc akcję Piotra Gizy i Pawła Nowaka. Niespełna minutę później wynik podwyższył Wojciech Ankowski. Odpowiedź przyjezdnych była jednak natychmiastowa i w 31 . min było już 2:1. Po ewidentnym błędzie krakowskich obrońców piłkę w bramce Cracovii umieścił Tomasz Połomski. Już po 45 minutach gra, jaką zaprezentowali gospodarze, przypadła wielu kibicom do gustu. Krakowianie błysnęli kilkoma przemyślanymi i składnymi akcjami, a narzekać można było jedynie na niepewne zagrania obrońców. W drugiej połowie gospodarze zagrali jeszcze lepiej. Już w 50. min na 3:1 podwyższył Bania, a czwartą bramkę w 56. min przepięknym strzałem z dystansu zdobył bardzo aktywny na boisku Paweł Nowak.

Zespół Skawinki jedynie od czasu do czasu starał się zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Palucha. W 60. min atakujący z piłką Sławomir Frączek został sfaulowany na polu karnym przez Łukasza Skrzyńskiego i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Roman Skowronek. Kolejne gole były już wyłącznie dziełem krakowian.

- Wreszcie pokazali ładną grę i szybkie akcje - mówili kibice, opuszczając stadion.
Źródło: Gazeta Wyborcza 16 sierpnia 2002


Trener Cracovii Wojciech Stawowy o meczu

- W ofensywie zagraliśmy bardzo dobrze, w defensywie nasza dyspozycja była na 50 procent. Myślę, że błędy w obronie wynikały z tremy niektórych graczy. Jakby spalili się psychicznie. Zawsze jednak podkreślam, że na grę obronną składa się postawa nie tylko nominalnych defensorów. Nie będę zmieniać ustawienia w obronie, nadal będziemy grać czwórką w linii, musimy natomiast mocno popracować nad tym elementem gry.

Trener Skawinki Leszek Walankiewicz o meczu

- Nie zamierzaliśmy grać defensywnie. Mieliśmy atakować. Momentami wyglądało to nawet dobrze, ale proste błędy w obronie srogo zemściły się. Można rzec, iż ułatwiliśmy grę Cracovii, która ma bardzo mocny skład i jest jednym z faworytów rozgrywek. Ale przestrzegałbym kibiców "Pasów" przed huraoptymizmem. Nasza grupa wygląda na trudną, wyrównaną.


Mecze sezonu 2002/03

Pogoń Szczecin 2002-07-21 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Polonia Warszawa 2002-07-21 Cracovia - Polonia Warszawa 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-07-31 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:1  Lewart Lubartów 2002-08-11 Lewart Lubartów - Cracovia 0:2  Skawinka Skawina 2002-08-14 Cracovia - Skawinka Skawina 7:2  Korona Kielce 2002-08-17 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Siarka Tarnobrzeg 2002-08-25 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2002-08-28 Cracovia - Unia Tarnów 3:0  Proszowianka Proszowice 2002-09-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2002-09-04 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Łada Biłgoraj 2002-09-07 Cracovia - Łada Biłgoraj 7:0  Sandecja Nowy Sącz 2002-09-14 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:2  Polonia Przemyśl 2002-09-21 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 2002-09-29 Stal Rzeszów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2002-10-09 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  Pogoń Staszów 2002-10-13 Cracovia - Pogoń Staszów 6:1  LKS Niedźwiedź 2002-10-19 Cracovia - LKS Niedźwiedź 7:0  Nida Pińczów 2002-10-26 Nida Pińczów - Cracovia 1:3  Hutnik Kraków 2002-11-03 Cracovia - Hutnik Kraków 2:0  Motor Lublin 2002-11-06 Motor Lublin - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2002-11-10 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:0  Pogoń Skotniki 2002-11-17 Pogoń Skotniki - Cracovia 2:4  Cracovia_herb 2003 Trening Noworoczny  Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2003-01-23 Piotrcovia-Ptak Piotrków Trybunalski - Cracovia 5:3  GKS Katowice 2003-01-30 GKS Katowice - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2003-02-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  Viktoria Žižkov 2003-02-09 Viktoria Žižkov - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2003-03-02 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Skawinka Skawina 2003-03-23 Skawinka Skawina - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2003-03-30 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Pogoń Miechów 2003-04-02 Pogoń Miechów - Cracovia 0:3  Siarka Tarnobrzeg 2003-04-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 3:1  Górnik Wieliczka 2003-04-12 Górnik Wieliczka - Cracovia 2:3  Lewart Lubartów 2003-04-16 Cracovia - Lewart Lubartów 5:0  Unia Tarnów 2003-04-19 Unia Tarnów - Cracovia 0:2  Garbarnia Kraków 2003-04-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 k.4:2  Proszowianka Proszowice 2003-04-27 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:1  Łada Biłgoraj 2003-05-01 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2003-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Polonia Przemyśl 2003-05-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:2  Stal Rzeszów 2003-05-14 Cracovia - Stal Rzeszów 2:1  Podgórze Kraków 2003-05-21 Podgórze Kraków - Cracovia 0:8  Pogoń Staszów 2003-05-25 Pogoń Staszów - Cracovia 2:1  Hutnik Kraków 2003-06-01 Hutnik Kraków - Cracovia 5:2  Nida Pińczów 2003-06-08 Cracovia - Nida Pińczów 5:0  LKS Niedźwiedź 2003-06-14 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:3  Motor Lublin 2003-06-21 Cracovia - Motor Lublin 2:0