Bania

4-4-2

Prasa

Lepsi od wicelidera! - Dziennik Polski 31.01.2003

W Katowicach w sparingowym meczu piłkarskim III-ligowa Cracovia pokonała wicelidera ekstraklasy GKS Dospel Katowice 1-0 (0-0), po bramce Zawadzkiego w 65 minucie.

Mecz rozegrano na pokrytym śniegiem boisku Rozwoju Katowice. Wicelider grał w tym sparingu dwiema jedenastkami. Oba zespoły przeprowadziły dużo składnych akcji, w ostatnich 30 minutach zaznaczyła się przewaga krakowian. Jedyna bramka padła po efektownej akcji gości, Piszczek minął dwóch rywali, dośrodkował na długi słupek, gdzie akcję zamknął Zawadzki i strzałem głową z ok. 8 metrów posłał piłkę do siatki.

- Jestem zadowolony nie tylko z wyniku, ale z gry zespołu - powiedział nam trener Cracovii Wojciech Stawowy. - Najbardziej cieszy mnie fakt, że zawodnicy świetnie wytrzymali mecz kondycyjnie, to my w ostatnich minutach dominowaliśmy na boisku. W naszym zespole czwórka nowych graczy i z ich postawy też jestem zadowolony, dobrze bronił Cabaj, bramkę zdobył Zawadzki. W sparingu nie grał Nowak, ma zapalenie ścięgna, na razie bierze zastrzyki. To nic groźnego, ale musi całkowicie wyleczyć uraz. Nie grali też narzekający na uraz mięśnia Podsiadło, a Czerwca zatrzymały sprawy na uczelni, Dudziński i Grzegorz Baran przewidziani są do gry w sobotnim sparingu z Ruchem w Chorzowie.

Kibice Cracovii po raz pierwszy będą mogli zobaczyć "pasy" w sparingu w przyszłą środę ze Stalą Stalowa Wola w Krakowie. (AS)

Patent na "€œGieksę" - Tempo 31.01.2003

"Pasy" znów lepsze od katowiczan. Nie wyciągam wniosków, ale cieszę się, że zabiegaliśmy rywali - stwierdził trener Wojciech Stawowy.

Cracovia znalazła sposób na katowicką "Gieksę". Jesienią, w poprzednim sparingu obydwu drużyn, "Pasy" wygrały na własnym stadionie 2:0. Wczoraj, na boisku Rozwoju Katowice, podopieczni Wojciecha Stawowego znów byli górą. Po bramce Dariusza Zawadzkiego zwyciężyli 1:0.

- Oczywiście nie wyciągam z tego wyniku żadnych wniosków, ale bardzo się cieszę, że zabiegaliśmy rywali - zaciera ręce szkoleniowiec Cracovii. - W drugiej połowie gra toczyła się na połowie katowiczan. Mecz był szybki, agresywny, obie drużyny zastosowały krótkie krycie. Moi chłopcy przeprowadzili naprawdę sporo składnych akcji. Do nikogo nie mam uwag.

Na lekko zaśnieżonym, ale nieźle przygotowanym boisku, zabrakło m.in. Pawła Nowaka i Artura Czerwca, którego zatrzymały w Krakowie obowiązki studenckie.

- Paweł dostał wolne na cztery najbliższe sparingi - wyjaśnia Stawowy. - Co chwilę odnawia mu się niedoleczona kontuzja, po meczach boli go noga. Dlatego dostał serię zastrzyków, poza tym poddawany jest zabiegom. W treningach uczestniczy, jednak meczowe sytuacje - starcia, zwroty, nagłe przyspieszenia - nie są dla niego wskazane. Jutro Cracovia zmierzy się z kolejnym I-ligowcem, chorzowskim Ruchem. Podstawowy skład nie powinien się zmienić. - Nie zamierzam go burzyć. Chcę, żeby ta "żelazna" jedenastka zgrywała się. Pozostali zawodnicy będą wchodzić do zespołu płynnie. Na pewno nie wszyscy razem, bo wtedy trudno im znaleźć się na boisku - twierdzi Wojciech Stawowy. (BOCH)

"Gieksa" im leży... - Gazeta Krakowska 31.01.2003

Mecz rozegrano na żużlowym boisku Rozwoju Katowice, które po opadach śniegu było zmrożone. Pierwsze minuty były wyrównane, ale potem Cracovia zyskała lekką przewagę. Zaowocowało to m.in. swobodnym rozgrywaniem piłki w środku pola. Po dośrodkowaniu z prawej strony Hajduk znalazł się na 11 m, nie atakowany przez nikogo, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. GKS z kolei zdobył gola, ale ze spalonego. W II połowie na boisko weszło kilku nowych zawodników "pasów", m.in. Cabaj, który musiał popisać się udaną interwencją. Ale Cracovia nadal dłużej utrzymywała się przy piłce, grała agresywnie, obrońcy włączali się do akcji ofensywnych. Wreszcie prawą stroną przedarł się Piszczek, z boku pola karnego dośrodkował piłkę, która przeleciała nad obroną i trafiła do stojącego na 7 m przed bramką Zawadzkiego, który strzałem głową zdobył gola. Krakowianie nadal inicjowali ataki skrzydłami, ale więcej bramek już nie było. W drugiej połowie w zespole gospodarzy zagrali nowi napastnicy: Moussa Yahaya (ostatnio Legia Warszawa) i Krzysztof Kłosiński (zawodnik Groclinu, grający ostatnio w lidze cypryjskiej). Cracovia kontynuować będzie sparingi z I-ligowcami, w sobotę zmierzy się z Ruchem Chorzów na wyjeździe. (Żuk)

Mecze sezonu 2002/03

Pogoń Szczecin 2002-07-21 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Polonia Warszawa 2002-07-21 Cracovia - Polonia Warszawa 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-07-31 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:1  Lewart Lubartów 2002-08-11 Lewart Lubartów - Cracovia 0:2  Skawinka Skawina 2002-08-14 Cracovia - Skawinka Skawina 7:2  Korona Kielce 2002-08-17 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Siarka Tarnobrzeg 2002-08-25 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2002-08-28 Cracovia - Unia Tarnów 3:0  Proszowianka Proszowice 2002-09-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2002-09-04 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Łada Biłgoraj 2002-09-07 Cracovia - Łada Biłgoraj 7:0  Sandecja Nowy Sącz 2002-09-14 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:2  Polonia Przemyśl 2002-09-21 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 2002-09-29 Stal Rzeszów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2002-10-09 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  Pogoń Staszów 2002-10-13 Cracovia - Pogoń Staszów 6:1  LKS Niedźwiedź 2002-10-19 Cracovia - LKS Niedźwiedź 7:0  Nida Pińczów 2002-10-26 Nida Pińczów - Cracovia 1:3  Hutnik Kraków 2002-11-03 Cracovia - Hutnik Kraków 2:0  Motor Lublin 2002-11-06 Motor Lublin - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2002-11-10 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:0  Pogoń Skotniki 2002-11-17 Pogoń Skotniki - Cracovia 2:4  Cracovia_herb 2003 Trening Noworoczny  Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2003-01-23 Piotrcovia-Ptak Piotrków Trybunalski - Cracovia 5:3  GKS Katowice 2003-01-30 GKS Katowice - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2003-02-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  Viktoria Žižkov 2003-02-09 Viktoria Žižkov - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2003-03-02 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Skawinka Skawina 2003-03-23 Skawinka Skawina - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2003-03-30 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Pogoń Miechów 2003-04-02 Pogoń Miechów - Cracovia 0:3  Siarka Tarnobrzeg 2003-04-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 3:1  Górnik Wieliczka 2003-04-12 Górnik Wieliczka - Cracovia 2:3  Lewart Lubartów 2003-04-16 Cracovia - Lewart Lubartów 5:0  Unia Tarnów 2003-04-19 Unia Tarnów - Cracovia 0:2  Garbarnia Kraków 2003-04-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 k.4:2  Proszowianka Proszowice 2003-04-27 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:1  Łada Biłgoraj 2003-05-01 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2003-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Polonia Przemyśl 2003-05-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:2  Stal Rzeszów 2003-05-14 Cracovia - Stal Rzeszów 2:1  Podgórze Kraków 2003-05-21 Podgórze Kraków - Cracovia 0:8  Pogoń Staszów 2003-05-25 Pogoń Staszów - Cracovia 2:1  Hutnik Kraków 2003-06-01 Hutnik Kraków - Cracovia 5:2  Nida Pińczów 2003-06-08 Cracovia - Nida Pińczów 5:0  LKS Niedźwiedź 2003-06-14 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:3  Motor Lublin 2003-06-21 Cracovia - Motor Lublin 2:0