18:54 Bartoš (Vozdecký, Odrobny) 4/5

29:18 Malasiński (Vozdecký, Bartoš)

48:02 Malasiński (Dziubiński)

64:29 Dziubiński (Dronia, Malasiński) 4/4

49 min. (w tym Valčák 5+20, Dudaš 10) 12 min.

Tylko punkt

Spotkanie mistrza z wicemistrzem dostarczyło spodziewanych emocji. Bramki, bijatyka, kary i w końcu dogrywka. Niestety to goście zdobyli decydujące trafienie i dwa punkty pojechały do Sanoka. Podopieczni Rudolfa Rohačka pozostał tylko punkt oraz uznanie najliczniejszej w tym sezonie widowni.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla Cracovii. Krakowianie rozpoczęli z animuszem zasypując bramkę Odrobnego serią strzałów. Niestety w 5. minucie fatalnie zachowal sie Petr Dvořak, który wyprowadzając krążek z tercji obronnej zagrał idealnie na kij do Dziubińskiego. Gracz Sanoka wyszedl sam na sam z Radziszewskim i bylo 0:1. Kiedy chwilę po tym w boksie kar wyladowal Fojtík sytuacja była naprawdę trudna. Pasy przetrwaly jednak gre w osłabieniu, a kiedy Damian Słaboń idealnym podaniem obsłużył wyskakującego z ławki kar Josefa Fojtíka zrobiło się 1:1. Pierwsza tercja należała jednak do gości. W 14. minucie przyjezdni wykorzystali okres gry w przewadze, a w samej końcówce trafili jeszcze na 1:3 i to w czasie kiedy karę odsiadywał ich zawodnik.

W przerwie trener Rohaček poprzestawiał formacje co wyraźnie ożywiło grę bialo-czerwonych. W 26. minucie Damian Słaboń wykończył kapitalną akcje Leszka Laszkiewicza. Po chwili był już remis po koncertowym rozegraniu zamka w przewadze przez trio Dvořak - Valčák - Leszek Laszkiewicz. Cracovia była na fali ale goście nie zamierzali kapitulować. W 30. minucie swoją drugą bramkę w meczu dołożył Malasiński, ale riposta biało-czerwonych była niemal natychmiastowa. Piątka w składzie: Josef Fojtík, Patrik Valčák, Leszek Laszkiewicz, Sebastian Witowski, Nicolas Besch rozklepała sanoczan, a krążek do sieci posłał obrońca reprezentacji Francji.

Po dwóch tercjach był więc remis 4:4. Ale to w końcówce drugiej tercji miały miejsce kluczowe dla przebiegu rywalizacji wydarzenia. W 35. minucie doszło do starcia pod bramką Rafała Radziszewskiego. Do bójki pierwszy ruszył gracz Sanoka Josef Vítek na dodatek stając do walki zrzucił rękawice, po czym dostał straszny łomot od Patrik Valčáka... Sędzia zawodów Pachucki kompletnie się w tej sytuacji pogubił, bo karą meczu ukarał gracza Cracovii! Dwie kary mniejsze dla zawodnika gości to przyznanie, że pojedynek bokserski rozpoczął Vítek. Przepisy stanowią jasno że zrzucenie rękawic skutkuje karą meczu z automatu. Niestety dla Cracovii Patrik Valčák okazał się zdecydowanie większym „walczakiem”, a sędziowie ukarali go za to, że lepiej bił się na pięści...

Błąd sędziów zdemolował plan taktyczny trenera Rohačka i w trzeciej tercji Pasy grały już tylko na trzy i na dodatek mocno kombinowane formacje. Kiedy w 49. minucie Malasiński ustrzelił swojego hat-tricka wydawało się że Cracovia nie ma już sił na odpowiedź. Na szczęście w 57.minucie świetnie zachował się Josef Fojtík, który sytuacyjnym uderzeniem z back handu przerzucił gumę ponad rozpaczliwie interweniującym Odrobnym i doprowadził do remisu 5:5. Wynik nie uległ zmianie do syreny kończącej trzecią tercję i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Podczas gry 4 na 4 obie drużyny miały swoje szanse. Najpierw w 63. minucie Leszek Laszkiewicz „przestrzelił” Odrobnego ale ten instynktownie zagarnął krążek pod siebie. Po chwili Rafał Radziszewski w nieprawdopodobny sposób obronił parkanem strzał Kolusza. Kiedy wydawało się że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne goście wyszli z szybką kontrą 3 na 2. „Radzik” świetnie obronił dwa kolejne strzały Droni ale guma pechowo trafiła na łopatkę kija Dziubińskiego, który trafił do siatki. Po niezwykle emocjonującym meczu Cracovia oddał gościom dwa spośród trzech punktów. Duży wpływ na losy rywalizacji miały błędy w grze obronnej obu ekip. Dużo sił kosztowała też Cracovię gra w osłabieniach.

Teraz przed biało-czerwonymi dwa trudne wyjazdy. We wtorek 2 października Cracovia zagra w „Satelicie” Spodka z HC GKS Katowice, a w piątek 5 października Pasy zagrają w Oświęcimiu z Aksam Unią. Następne spotkanie w Krakowie zaplanowano w niedzielę 7 października. Rywalem naszej drużyny będzie JKH GKS Jastrzębie.
Źródło: TerazPasy.pl 30 września 2012 [1]

"Reklama hokeja w Krakowie. "Malaś" łowca bramek!" -

Nawet wybitny marketingowiec nie wymyślił by lepszej reklamy hokeja, niż ta, którą oglądaliśmy w niedzielę wieczór na lodowisku w Krakowie. Mieliśmy grad bramek, szybkie akcje, spięcia pod bramkami, a nawet walki 1 na 1. W tym show minimalnie lepsi okazali się goście, którzy wracają na Podkarpacie bogatsi o dwa punkty.

- Nie wyszła nam pierwsza tercja tego spotkania. Od drugiej już nasza gra wyglądała dużo lepiej - ocenił po meczu Rudolf Rohaček i z nim także trudno dyskutować. W 26 minucie dwójkową akcję Leszka Laszkiewicza i Damiana Słabonia kończy celnym strzałem ten ostatni. Po chwili Petr Dvořak umieścił gumę w sieci i licznie zgromadzona i głośno dopingująca publiczność w Krakowie oszalała. Tymczasem goście nie składali broni i po potężnym strzale Malasińskiego podpoprzeczkę ponownie prowadzili. Jednak po drugiej tercji na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4 gdyż świetne podanie Leszka Laszkiewicza na bramkę zamienił Nicolas Besch. - Mamy albo dobre fazy gry, a potem nasza gra w obronie jest straszna - trafnie podsumował szkoleniowiec gości. Na cztery minuty przed końcem drugiej tercji na lodzie doszło do bijatyki pomiędzy Patrikiem Valczakiem a Josefem Vitkem, po której zawodnik Pasów otrzymał karę meczu, a gracz gości 4 minuty kary. Nie on rozpoczął tą bijatykę i nie rzucił rękawic, a dostał karę meczu - denerwował się po meczu trener Cracovii. - To był normalny pojedynek, po którym obaj zawodnicy powinni dostać po dwie minuty kar. Dla mnie decyzja sędziów byłą niezrozumiała - zakończył Rohaček.

W trzeciej tercji nadal oglądaliśmy sporo dobrego hokeja. Na początku kilka kar pod rząd zebrali gospodarze, co wykorzystali hokeiści Ciarko. Kluczowa okazałą się kara 10 minut dla Martina Dudaša, gdyż wicemistrzowie polski nie mogli złapać swojego rytmu gry. Wreszcie, na niespełna cztery minuty przed końcem kolejną wyśmienita okazję przeprowadził Słaboń z Leszkiem Laszkiewiczem, jednak tym razem uderzał popularny Laszka. Przemysław Odrobny zdołał jeszcze odbić krążek w bok, ale był bezradny przy dobitce Fojtika.

Losy tego arcyciekawego spotkania rozstrzygnął w końcówce dogrywki Krystian Dziubiński, ale zawodników gospodarzy żegnały na lodowisku przy Siedleckiego głośne brawa.