38:13 Cieślicki (Kozłowski, Laszkiewicz)
51:03 A. Kowalówka (Słaboń, S. Kowalówka) 5/4
56:04 Słaboń (Chmielewski, Noworyta) 5/4
2:1
3:1
4:1
6:19 Akins (Fábry, Wróbel) 5/5

16 min. (w tym 2+10 Laszkiewicz) 10 min.

Próbna ewakuacja

Przed niedzielnym meczem derbowym, na lodowisku pojawili się piłkarze Cracovii. Inspirujące dla podopiecznych Wojciecha Stawowego mogły być jedynie okresy gry w przewadze, które hokeiści Pasów wykorzystywali z dawno nie obserwowaną skutecznością, no i rzecz jasna wynik końcowy. Jednak przez niemal połowę spotkania hokeiści wyglądali tak jakby ćwiczyli próbną ewakuację z lodowiska. Ta jednak była trenowana dopiero po końcowej syrenie.

Trudno było nie odnieść wrażenia, że hokeiści Mistrzów Polski nieco wcześniej niż to było zapowiadane postanowili przetrenować próbną ewakuację z lodowiska. Po pierwszym wznowieniu przebywali co prawda na lodzie, ale wyglądali na zupełnie nieobecnych... Goście przez całą pierwszą tercję prezentowali się lepiej i zabrakło im jedynie umiejętności, aby wykorzystać swoją przewagę. Na szczęście dla biało-czerwonych bytomianie tylko raz zdołali pokonać Rafała Radziszewskiego i po dwudziestu minutach było tylko 0:1.

Druga tercja długo wyglądała bardzo podobnie do pierwszej i poza słupkiem po strzale Žvatory krakowianie nie mieli zbyt dobrych okazji aby pokonać Okoličany’ego. W 38. minucie na ławkę kar powędrował Meidl i jak się okazało było to kluczowe wydarzenie w całym spotkaniu. Już po 14 sekundach był remis. Trzecia formacja szybko założyła zamek, a Michał Piotrowski wykorzystał precyzyjne dogranie Marka Kalusa i trafił do siatki. Nasi zawodnicy zakończyli ewakuację i sprawnie zabrali się do roboty. Po kolejnych czterdziestu sekundach było 2:1, a swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Tomasz Cieślicki.

Trzecia tercja wyglądała już znacznie lepiej, a biało-czerwoni zaprezentowali dawno nie obserwowaną skuteczność podczas gier w przewadze. W 51. minucie profesorską asystę powracającego do składu Damiana Słabonia wykończył z bliska Adrian Kowalówka. A wynik spotkania ustalił profesor Słaboń, finalizując szybkie wprowadzenie krążka do tercji w wykonaniu pierwszego ataku i mocne dogranie od Arona Chmielewskiego.

Spotkanie z Polonią, podobnie jak poprzednie starcie w Krynicy trzeba oceniać przez pryzmat osiągniętego wyniku i nadrzędnego celu jakim jest walka o trzeciej miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W drodze do tego celu Pasy pojadą w niedzielę do Nowego Targu, a ostatni mecz sezonu zasadniczego zagramy we wtorek 25 lutego. Na lodowisku w Krakowie zagramy z Aksam Unią Oświęcim. Początek spotkania o godzinie 18,00.
Źródło: TerazPasy.pl 21 lutego 2014 [1]

"Trzy punkty Pasów" -

Trzy punkty Pasów

W meczu 52. kolejki Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pokonała na własnym Polonię Bytom 4:1.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się 38. minuta. Prowadzący 1:0 bytomianie złapali wykluczenie i Pasy zagrały w przewadze. Wystarczyło im 14 sekund, by założyć zamek i znaleźć sposób na Davida Okoliczanego. Dvorzak z Kalusem rozklepali obronę rywali, a do siatki trafił Piotrowski.

Podopieczni Rudolfa Rohaczka poszli za ciosem i już 40 sekund później wyszli na prowadzenie. Swojego pierwszego gola w sezonie zdobyłTomasz Cieślicki.

Trzecia tercja wyglądała już znacznie lepiej, a podopieczni Rudolfa Rohaczka zaprezentowali solidną skuteczność podczas gier w przewadze. W 51. minucie znakomitą asystę Damiana Słabonia wykończył z bliska Adrian Kowalówka.

Wynik spotkania ustalił sam Słaboń, robiąc użytek z dobrego dogrania Arona Chmielewskiego.