Kozłowski
Wiśniewski

"Naprzód Cracovio!" -

Naprzód Cracovio!

Nie było niespodzianki w pierwszym starciu z tegorocznym beniaminkiem. W wyjazdowym spotkaniu w ramach 4. kolejki PHL Cracovia pewnie wypunktowała Naprzód 6:1 i spokojnie może przygotowywać się do niedzielnej konfrontacji z Ciarko w Krakowie. W pierwszej tercji podopieczni Rudolfa Rohačka tylko raz pokonali Elżbieciaka. Pierwsza bramka to w równym stopniu zasługa strzelca, jak i asystenta, który popisał się doskonałym podaniem. Jednak prawdziwy pokaz asyst nadszedł w drugiej tercji, a w roli profesora wystąpił Damian Słaboń, którego wystawy na bramki zamienili najpierw Bartosz Fraszko, a potem Sebastian Kowalówka. Sam Słaboń trafił na początku trzeciej części gry na 5:0, a kiedy nieco ponad minutę później Karol Kisielewski zdobył szóstą bramkę dla Pasów było właściwie po meczu. Ambitni gospodarze zdołali zdobyć honorowe trafienie „psując” shutout „Radzikowi”... Już w niedzielę następny mecz w Krakowie. Od 18,30 zagramy przy Siedleckiego z Ciarko PBS Bank Sanok i jest szansa że w Cracovii już w tym meczu zagra dwóch nowych zawodników.
Źródło: TerazPasy.pl 03 października 2014 [1]

"Cracovia wypunktowała Naprzód" -

Cracovia wypunktowała Naprzód

Kolejną porażkę na własnym lodowisku ponieśli hokeiści MUKS Naprzód Janów. Tym razem podopieczni Waldemara Klisiaka ulegli Comarch Cracovii 1:6. Honorowe trafienie dla gospodarzy w 51. minucie zdobył Rafał Bibrzycki.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gości. W 5. minucie wynik meczu otworzył Filip Stoklasa, który wykorzystał idealne podanie Marka Kalusa i strzałem przy słupku pokonał golkipera gospodarzy. Mimo, iż w tej tercji kibice zgromadzeni przy Nałkowskiej oglądali tylko jedno trafienie, to szans na podwyższenie wyniku było kilka. Jednak w tej tercji Cracovii ciężko było znaleźć sposób na dobrze dysponowanego Michała Elżbieciaka.

Druga odsłona to trzy trafienie drużyny z Krakowa, której w końcu udało przełamać niemoc strzelecką. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Valčak, który „zdjął pajęczynę” z bramki „Eli”. Już pięć minut później na tablicy widniał wynik 0:3, gdy podanie wzdłuż bramki od Damiana Słabonia wykorzystał Bartosz Fraszko.

Kolejne minuty upłynęły na pogodni za wynikiem drużyny z Janowa, jednak to zawodnicy Cracovii zdobyli kolejną bramkę. Okres gry w przewadze wykorzystał Sebastian Kowalówka - Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty, nie zakładaliśmy innego scenariusza i to nam się udało. Wykonaliśmy swoją pracę i myślami jesteśmy już na niedzielnym meczu - zaznaczył.

Trzecia tercja nie zmieniła wyniku spotkania. Najpierw w 45. minucie po raz drugi goście wykorzystali grę w przewadze i Damian Słaboń utonął w ramionach swoich kolegów. Dwie minuty później swoje trafienie zaliczył Karol Kisielewski i goście prowadzili już 0:6. Jedyne trafienie dla drużyny Janowa zaliczył Rafał Bibrzycki.
Kamila Bobola
Źródło: Hokej.net 3 października 2014 [2]

Ostatni mecz przegraliśmy, więc w dzisiejszym meczu wiedzieliśmy, że musimy wygrać. Zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo odpowiedzialnie. Zagraliśmy bardzo szybko, twardo, kombinacyjnie i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Jest początek sezonu, więc zgranie poszczególnych piątek w obronie, jak i ataku nie jest idealne i nadal trzeba nad tym pracować, ale cieszą mnie trzy punkty, jak i styl w jakim je zdobyliśmy. Najlepszy zawodnik? Damian Słaboń.

Waldemar Klisiak, trener Naprzodu

Naszą zmorą są mecze u siebie, a to powinno być naszym atutem. Dobrze gramy na wyjazdach, a u siebie zdecydowanie słabiej. Chłopcy wyszli na dzisiejszy mecz bez wiary, jakby sparaliżowani... Musimy więc nad tym popracować, żeby nasze lodowisko i nasi kibice byli szóstym zawodnikiem. Mamy przed sobą mecze z teoretycznie słabszymi drużynami poprzedniego sezonu i tam musimy szukać punktów. Najlepszy zawodnik: Anton Klemientjew

Źródło: Hokej.net [3]