2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Proszowianka Proszowice


pilka_ico
mecz towarzyski
Proszowice, sobota, 3 września 2016, 15:20

Proszowianka Proszowice - Cracovia

0
:
5

(0:2)Herb_Cracovia

Trener:
Jacek Zieliński
Skład:
Zawartka (62' Czarnecki)
Wrona
Głąbicki (24' Orłowski)
Bienias
Mach (46' M. Bździuła)
T. Przeniosło (24' Krówczyński; 75' K. Bździuła)
Dziwiszewski (57' Kozerski)
A. Przeniosło (67' Porębski)
M. Przeniosło
Prochwicz (75' Czaja)
Lampart

Sędzia: Sebastian Krasny z Krakowa

bramki Bramki
0:1
0:2
0:3
0:4
0:5
Steblecki (20')
Budziński (28')
Malarczyk (51')
Cetnarski (73')
Dimun (84')
Skład:
Stępniowski (46' Sandomierski)
Deleu (46' Litauszki)
Malarczyk
Wołąkiewicz (46' Dimun)
Čunta
Wójcicki
Čovilo (46' Polczak)
Dąbrowski
Szczepaniak
Steblecki
Budziński (46' Cetnarski)
Mecze tego dnia:

2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5
2016-09-03 Wiślanka Grabie - Cracovia II 2:4Mecz z okazji Jubileuszu 100-lecia Proszowianki.

Opis meczu

"5 goli Cracovii na jubileusz Proszowianki" -
Sportowe Tempo

5 goli Cracovii na jubileusz Proszowianki

Dziś w Proszowicach Cracovia pokonała 5-0 Nową Proszowiankę, obchodzącą 100-lecie.

MKS NOWA PROSZOWIANKA - CRACOVIA 0-5 (0-2)

0-1 Steblecki 19

0-2 Budziński 28

0-3 Malarczyk 51

0-4 Cetnarski 73

0-5 Dimun 84

Sędziował Sebastian Krasny.

PROSZOWIANKA: Zawartka - Wrona, Głąbicki, Bienias, Mach, M. Przeniosło, T. Przeniosło, Dziwiszewski, Prochwicz, Przeniosło, Lampart oraz Czarnecki, Orłowski, Krówczyński, Kozerski, Czaja, M. Bździuła, K. Bździuła, Porębski.

CRACOVIA: Stępniowski (46 Sandomierski) - Deleu (46 Polczak), Malarczyk, Wołąkiewicz (46 Litauszki), Čunta - Čovilo (46 Dimun), Dąbrowski - Wójcicki, Budziński (46 Cetnarski), Steblecki - Szczepaniak.

cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 3 września 2016 [1]


"Dwieście lat dla klubu z Proszowic. Jubileusz z udziałem piłkarzy Cracovii [ZDJĘCIA]" -
dziennikpolski24.pl

Dwieście lat dla klubu z Proszowic. Jubileusz z udziałem piłkarzy Cracovii [ZDJĘCIA]

Towarzyski mecz z zespołem Cracovii był udanym zwieńczeniem obchodów jubileuszu stulecia Proszowianki. Taryfy ulgowej dla jubilatki jednak nie było. Goście przyjechali w ekstraklasowym składzie, zagrali dobrze i strzelili pięć goli nie tracąc przy tym żadnego.

Zanim na boisku można było podziwiać umiejętności zawodników obu drużyn w pasiastych koszulkach, swoje pięć minut mieli ci, którzy za piłką uganiali się kilkadziesiąt lat temu. W gronie osób uhonorowanych medalami, odznakami i dyplomami było liczne grono dawnych piłkarzy: Marian Kozerski, Włodzimierz i Jacek Dońcowie, Lucjan Kuchmacz, Marek Księżny, Jerzy Jurek ubierali klubowe koszulki jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku. Byli też przedstawiciele młodszych pokoleń.

- Grałem w Proszowiance dość krótko, ale mecze, które rozgrywałem tutaj na poziomie klasy A i B pamiętam nieraz lepiej, niż te w barwach Stali Rzeszów w I lidze - mówi Marian Kozerski, jedyny jak dotąd wychowanek Proszowianki, który dostąpił zaszczytu gry w reprezentacji narodowej (8 występów i 2 gole). Jego zdjęcie, na którym stoi z kolegą z boiska Jackiem Dońcem, zrobione wiosną 1961 roku w Nowym Sączu, znalazło się na okładce wydanej z okazji jubileuszu klubowej monografii. W sobotę była okazja, by obaj panowie zrobili sobie podobne zdjęcie, choć już nie w strojach sportowych. - Minęło 55 lat i nic się nie zmieniliśmy - przekonywał Jacek Doniec, rekordzista pod względem długości boiskowych występów. Między jego pierwszą a ostatnia grą w klubowych barwach minęły... 32 lata!

Gdy już medale trafiły do wyróżnionych przyszła pora na główną atrakcję dnia, czyli pojedynek z Cracovią. Liczący 110 lat klub z ulicy Kałuży podszedł do gry z młodszą o 10 lat jubilatką bardzo serio. Zagrali niemal wszyscy piłkarze z ekstra-klasowego składu. - Od początku mówiłem, że do tego meczu podchodzimy poważnie. Chcieliśmy zakończyć mikrocykl treningowy mocnym akcentem. Przywieźliśmy wszystkich zawodników, którzy byli zdrowi i kilku, którzy wracali po kontuzjach. Poza Jendriskiem, Brzyskim, Wdowiakiem i Vestenickim byli wszyscy najlepsi. Płyta boiska jest super przygotowana i można było naprawdę pograć w piłkę - ocenił trener Pasów Jacek Zieliński.

I goście sobie pograli. Taryfy ulgowej nie było i Cracovia wygrała 5:0 po bramkach: Sebastiana Stebleckiego, Marcina Bu-dzińskiego, Piotra Malarczyka (debiut w Cracovii), Mateusza Cetnarskiego i Milana Dimuna. W kilku innych sytuacjach doskonale spisał się wracający do gry po złamaniu ręki Dominik Zawartka. - Przebieg meczu był taki, jakiego można było się spodziewać. Gdyby było inaczej, byłbym bardzo zdziwiony. Oba zespoły dzieli przepaść i to było widać. Pod każdym względem rywale nas przewyższali. Żałuję tylko, że nie pokusiliśmy się o bramkę bo sytuacje były - ocenił trener gospodarzy Łukasz Gorszkow. Najdogodniejszą okazję zmarnował w 10 minucie Mateusz Lampart, który przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W składzie Proszowianki pojawiło się w sobotę dwóch graczy, dla których było to uroczyste pożegnanie z grą w klubie. Tomasz Przeniosło i Mariusz Głąbicki dzisiaj są już piłkarzami Wierzbowianki, ale za wieloletnie reprezentowanie proszowickich barw mogli przez 20 minut pokazać się na boisku, a potem odebrać podziękowania za grę.

Nie był to jedyny symboliczny akcent. Sędzią głównym pojedynku był Sebastian Krasny, dzisiaj arbiter ligowy, kilkanaście lat temu był masażystą w Proszowiance. Kierownikiem drużyny Cracovii jest z kolei Tomasz Siemieniec. Legenda klubu z ul. Kałuży, ale urodzony w Proszowicach i występujący w miejscowym zespole w czasach jego największej potęgi. W historii dwa razy zdarzyło się, że Proszowianka pokonała Cracovię i w obu przypadkach Tomasz Siemieniec był zawodnikiem klubu z Proszowic.

- W pamięci z tamtych czasów utkwiło mi przede wszystkim to że, fajnie graliśmy w piłkę. Zajęliśmy trzecie miejsce w III lidze, najlepsze w historii klubu - przypomina.

Sobotnia impreza była zwieńczeniem trwających od początku roku obchodów jubileuszu stulecia klubu.

- Dopisali kibice i pogoda. Przyjechali uhonorowani goście, Cracovia też potraktowała nas bardzo poważnie. Byłem nawet zaskoczony, że przyjechał tak mocny skład i pokazał jak należy grać w piłkę. To na pewno będzie dobre doświadczenie dla naszych zawodników. Uważam, że jako klub zrobiliśmy wszystko, by ten jubileusz uczcić godnie. Obchody były pracowite, ale w moim odczuciu udane - uważa prezes Proszowianki Sławomir Mach.

Odznaczenia państwowe:

Srebrny krzyż zasługi: Włodzimierz Doniec, Mirosław Migas, Edward Wypych, Zdzisław Zastawny. Brązowy krzyż zasługi: Andrzej Drożniak, Bogdan Francuz, Tadeusz Gładysz, Sylwester Miśkiewicz.

Odznaczenia samorządowe:

Srebrna odznaka honorowa Krzyż Małopolski: Maksymilian Kozerski, Marian Kozerski.

Odznaczenia związkowe:

Złota odznaka honorowa PZPN: Jacek Doniec

Srebrna odznaka honorowa PZPN: Tadeusz Gładysz, Marian Kozerski

Złota odznaka honorowa MZPN: Marian Dziura, Alfred Pawłowski

Srebrna odznaka honorowa MZPN: Jan Biernacki, Stanisław Biernacki, Tadeusz Bujakowski, Wiesław Chmiela, Janusz Czekajski, Krzysztof Jelonkiewicz, Marek Księżny, Zygmunt Kukuła, Piotr Moliszewski

Brązowa odnaka honorowa MZPN: Jerzy Kowalski, Jan Pardała, Ryszard Pardała, Mirosław Rojewski

Dyplomy: Andrzej Bucki, Ewa Czekajska, Włodzimierz Czyż, Marek Komenda, Jacek (Michał) Kubik, Lucjan Kuchmacz, Eugeniusz Łyduch, Jerzy Nowak, Marek Nowak, Sławomir Pawłowski, Jan Przeniosło, Zbigniew Przeniosło, Henryk Rybak, Robert Rychlicki, Wojciech Socha, Jarosław Szymański i Szczepan Wojasiński.
Aleksander Gąciarz
Źródło: dziennikpolski24.pl 5 września 2016 [2]


"Cracovia pokonała Proszowiankę na jubileusz" -
gazetakrakowska.pl

Cracovia pokonała Proszowiankę na jubileusz

Z okazji 100-lecia Proszowianki towarzyski mecz zagrała z nią Cracovia.

„Pasy” przywiozły do Proszowic mocny skład. Po przerwie spowodowanej kontuzjami mogli już wystąpić Damian Dąbrowski i Mateusz Cetnarski. Szkoleniowiec sprawdzał też na lewej stronie Słowaka Jakuba Cuntę.

Przewaga Cracovii nie podlegała dyskusji. „Pasy” rozgrywały piłkę na połowie gospodarzy i wykorzystały kilka z licznych okazji bramkowych. Sebastian Steblecki popisał się indywidualną akcją, z kolei Marcin Budziński posłał piłkę do siatki głową po centrze Jakuba Wójcickiego. Gospodarze najlepsza szansę na bramkę mieli w 28 min. gdy Maciej Przeniosło przegrał pojedynek z Sebastianem Stępniowskim.

Uroczyście pożegnano kapitana Proszowianki Tomasza Przeniosłę, który zaliczył 265 meczów w zespole.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, zaraz na początku drugiej odsłony gola zdobył nowy nabytek „Pasów” Piotr Malarczyk, który popisał się precyzyjnym strzałem po ziemi. Z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz gospodarzy Dominik Zawartka, który bronił m.in. bardzo ładne uderzenie Stebleckiego. Cudownym golem popisał się natomiast w 73 min. Mateusz Cetnarski, uderzając piłkę z 20 m z rzutu wolnego. Świetną okazję na ramkę miał Steblecki, ale z bliska nie zdołał pokonać bramkarza. Piąty gol jednak padł, po akcji Wójcickiego piłkę do siatki skierował Milan Dimun. Reklama

Mimo, że Proszowianka gra w IV lidze, to był dobry sprawdzian dla "Pasów", które nie zagrały w optymalnym składzie.

Proszowianka – Cracovia 0:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Steblecki 20, 0:2 Budziński 28, 0:3 Malarczyk 52, 0:4 Cetnarski 73, 0:5 Dimun 84.

Proszowianka: Zawartka (62 Czarnecki) – Wrona, Głąbicki (23 Krówczyński, 75 Czaja), Bienias, Mach (46 M. Bździuła) – M. Przeniosło, T. Przeniosło (23 Orłowski), Dziwiszewski (56 Kozerski), A. Przeniosło (69 Porębski), Prochwicz (75 K. Bździuła) – Lampart.

Cracovia: Stępniowski (46 Sandomierski) – Deleu (46 Litauszki), Malarczyk, Wołąkiewicz (46 Polczak), Cunta – Wójcicki, Dabrowski, Budziński (46 Cetnarski), Covilo (46 Dimun), Steblecki – Szczepaniak.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 600.
Jacek Żukowski
Źródło: gazetakrakowska.pl 3 września 2016 [3]Mecze sezonu 2016/17

Piast Żmigród 2016-06-18 Piast Żmigród - Cracovia 2:9  MŠK Žilina 2016-06-22 Cracovia - MŠK Žilina 1:2  Ruch Chorzów 2016-06-25 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Shkëndija Tetowo 2016-06-30 KF Shkëndija 79 Tetowo - Cracovia 2:0  Shkëndija Tetowo 2016-07-07 Cracovia - KF Shkëndija 79 Tetowo 1:2  Garbarnia Kraków 2016-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:4  Piast Gliwice 2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-07-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:2  Górnik Łęczna 2016-07-31 Górnik Łęczna - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 2016-08-05 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Jagiellonia Białystok 2016-08-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Lech Poznań 2016-08-12 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2016-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Pogoń Szczecin 2016-08-27 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Proszowianka Proszowice 2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5  Lechia Gdańsk 2016-09-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1  Arka Gdynia 2016-09-19 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2016-09-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2016-10-02 Cracovia - Korona Kielce 6:0  Tatran Preszów 2016-10-07 Tatran Preszów - Cracovia 0:2  Wisła Płock 2016-10-14 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Śląsk Wrocław 2016-10-22 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2016-10-30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Legia Warszawa 2016-11-06 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2016-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-11-25 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3  Górnik Łęczna 2016-12-04 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  Wisła Kraków 2016-12-10 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2016-12-17 Cracovia - Lech Poznań 1:1  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-01-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 5:5  Szachtar Donieck 2017-01-22 Cracovia - Szachtar Donieck 0:2  Yanbian Funde 2017-01-25 Cracovia - Yanbian Funde 3:0  Dacia Kiszyniów 2017-01-28 Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1  SV Ried 2017-02-01 Cracovia - SV Ried 0:0  Zemplín Michalovce 2017-02-04 Cracovia - Zemplín Michalovce 0:0  Ruch Chorzów 2017-02-10 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2017-02-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Lechia Gdańsk 2017-02-25 Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2  Arka Gdynia 2017-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Zagłębie Lubin 2017-03-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2017-03-19 Korona Kielce - Cracovia 3:0  Wisła Płock 2017-04-01 Wisła Płock - Cracovia 4:1  Śląsk Wrocław 2017-04-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Jagiellonia Białystok 2017-04-15 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2017-04-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Zagłębie Lubin 2017-05-01 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2  Arka Gdynia 2017-05-08 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Wisła Płock 2017-05-13 Wisła Płock - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2017-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 3:0  Ruch Chorzów 2017-05-19 Cracovia - Ruch Chorzów 2:0  Śląsk Wrocław 2017-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2017-06-02 Cracovia - Piast Gliwice 0:1