Piątek

2017-03-19 Cracovia II - Pcimianka Pcim 5:0

"Cracovia: Dąbrowski gotowy do gry i podbudowany powołaniem do kadry" -

Cracovia: Dąbrowski gotowy do gry i podbudowany powołaniem do kadry

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w niedzielnym meczu Cracovii z Koroną w Kielcach (początek o godz. 15.30) zagrał Damian Dąbrowski.

Po koszmarnej kontuzji Miroslava Covilo, „Pasy” zostały z jednym nominalnym defensywnym pomocnikiem – Damianem Dąbrowskim (jest jeszcze Milan Dimun, ale na niego trener Jacek Zieliński nie stawia). Nie dokończył on ostatniego spotkania, z Zagłębiem Lubin, z powodu rozcięcia skóry na głowie. Zachodziła obawa, że piłkarz może nie wystąpić w kolejnym meczu.

- To był pech, że chłopak dostał akurat butem w czoło. Skończyło się na ośmiu szwach – mówi trener Zieliński. Dodaje: - Poza kadrą z powodu kontuzji są Covilo oraz Piotr Malarczyk, który leczy jeszcze mięsień dwugłowy i nie zagra przeciwko klubowi, w którym się wychował. Damian trenuje normalnie, wygląda dobrze. Obawiałem się tylko, by nie doznał wstrząśnienia mózgu. Podczas meczu z Zagłębiem wrócił do gry i to był nasz błąd, bo nie należało go wpuszczać. Teraz wszystko jest OK. Zawodnik jest podbudowany powołaniem do reprezentacji Polski, jakie dostał na mecz z Czarnogórą.
Źródło: gazetakrakowska.pl 17 marca 2017 [1]

"Bezradna Cracovia zdeklasowana w Kielcach" -

Bezradna Cracovia zdeklasowana w Kielcach

W meczu 26. kolejki ekstraklasy Cracovia przegrała w Kielcach z Koroną 0:3 i spadła na 15. miejsce w tabeli.

Krakowianie przystępowali do tego meczu z perspektywy 15. miejsca w tabeli. Trzy drużyny – Piast, Śląsk i Ruch, które były za „Pasami” w tabeli, wygrały swoje mecze i postawiły krakowian w bardzo trudnej sytuacji. Krakowianie też musieli zwyciężyć, by wyrwać się z matni. Trener Jacek Zieliński zaufał tym samym piłkarzom, którzy zremisowali ostatni mecz – z Zagłębiem Lubin. Dokonał tylko jednej zmiany – Mateusza Szczepaniaka zastąpił Tomas Vestenicky.

Fatalnie zaczął się ten mecz dla krakowian. Jakub Wójcicki ratując sytuację faulował Daniego Abalo. Hiszpan przerzucił piłkę nad Grzegorzem Sandomierskim i Wójcicki ratował się nieprzepisowym zagraniem. Sędzia podyktował za to przewinienie „jedenastkę” . Do piłki podszedł Jacek Kiełb, zmylił Grzegorza Sandomierskiego, ale trafił piłką w słupek. „Pasy” uratowały się od straty gola, ale przyszło im grać w dziesiątkę. Zieliński dokonał korekty, wprowadzając na boisko prawego obrońcę – Deleu. Osłabił zaś drugą linię, ściągając Mateusza Cetnarskiego. Gospodarze „poczuli krew” i starali się przycisnąć przyjezdnych. W 27 min ładny rajd przeprowadził Miguel Palanca. Ograł kilku krakowian, ale sfinalizował ten atak niecelnym strzałem.

Trzy minuty później potężnym uderzeniem popisał się Mateusz Możdżeń – piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Sandomierskiego. Do trzech razy sztuka, mogli powiedzieć piłkarze Korony, bowiem w 33 min po kolejnym strzale z dystansu padł gol. Piłkę potężnie z 30 metrów uderzył Jakub Żubrowski – piłka otarła się o poprzeczkę i wpadła do bramki. Krakowianie od razu odpowiedzieli strzałem Jaroslava Mihalika z rzutu wolnego, po którym piłka trafiła w mur. Goście jednak nie mieli pomysłu na grę, zostali zdominowani przez Koronę, szczególnie w środku pola. A kielczanie nadal stosowali uderzenia z dystansu, tuż przed przerwą próbował Kiełb – pomylił się nieznacznie. W doliczonym czasie gry Abalo trafił w boczną siatkę, a chwilę potem Żubrowski tak zasmakował w uderzeniach z dalszej odległości, że znowu postraszył Sandomierskiego, który nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na róg.

W drugiej połowie Zieliński rzucił do boju Erika Jendriska, w miejsce bezproduktywnego Jaroslava Mihalika. Słowak rozkręcił ataki gości, choćby w 51 min, gdy wyłożył piłkę Marcinowi Budzińskiemu, ale ten strzelił niecelnie. W 54 min krakowianie skontrowali, Krzysztof Piątek przewrócił się w polu karnym, chcąc wymusić karnego, ale Marciniak nie dał się na to nabrać. W 60 min Ilijan Micanski uciekł obrońcom Cracovii, ale strzelił niecelnie. Goście nie byli w stanie nic zrobić, brakowało środków do skutecznego ataku. W 71 min gospodarze byli bardzo bliscy podwyższenia rezultatu, Micanski jednak pomylił się, strzelając z kilku metrów. Niebawem spudłował Możdżeń. Kielczanie byli ciągle w ofensywie, a Cracovia w ogóle nie zagrażała bramce Milana Borjana. W 81 min Korona przeprowadziła popisową kontrę. Zakończył ją Maciej Górski, ale Sandomierski zdołał wybić piłkę na róg.

W 87 min nadzieje krakowian na remis prysły jak bańka mydlana. Po dograniu Abalo z prawej strony gola zdobył Górski strzałem z bliska. Goście jeszcze nie ochłonęli, a stracili trzeciego gola! Na indywidualną akcję zdecydował się Kiełb, który pokonał Sandomierskiego. Korona Kielce – Cracovia 3:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Żubrowski 33, 2:0 Górski 87, 3:0 Kiełb 88.

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Kwiecień, Grzelak – Abalo, Żubrowski (81 Marković), Możdżeń, Palanca (87 Kotarzewski),Kiełb – Micanski (77 Górski).

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz (79 Szczepaniak), Jaroszyński – Mihalik (46 Jendrisek), Dąbrowski, Cetnarski (20 Deleu), Budziński, Vestenicky – Piątek.

Sędziowali: Szymon Marciniak (Płock) oraz Paweł Sokolnicki (Nasielsk) i Tomasz Listkiewicz (Warszawa). Żółte kartki: Rymaniak (37, faul), Kwiecień (39, faul), Abalo (41, faul) - Cetnarski (20, faul), Budziński (43, faul). Czerwona kartka: Wójcicki (7, faul). Widzów: 6328.
Źródło: gazetakrakowska.pl 19 marca 2017 [2]

"Po porażce w Kielcach Cracovia przedostatnia..." -

Po porażce w Kielcach Cracovia przedostatnia...

1-0 Jakub Żubrowski 33

2-0 Maciej Górski 86

3-0 Jacek Kiełb 88

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Rymaniak, Kwiecień, Abalo - Cetnarski, Budziński (8żk). Czerwona kartka: Wójcicki (Cracovia, 7, faul ratunkowy). Widzów 6328.

KORONA: Borjan - Rymaniak, Dejmek, Kwiecień, Grzelak - Możdżeń, Żubrowski (81 Markovic) - Abalo, Palanca (87 Kotarzewski), Kiełb - Micanski (77 Górski).

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz (79 Szczepaniak), Jaroszyński - Dąbrowski, Budziński - Vestenicky, Cetnarski (20 Deleu), Mihalik (46 Jendrisek) - Piątek.

Sytuacja Cracovii w lidze staje się coraz gorsza, widmo spadku zagląda w oczy. Krakowianie ulegli zdecydowanie, nie oddawszy ani jednego celnego strzału! Potwierdza to statystyka: 4:27 w strzałach, 0:5 w celnych...

Goście zaczęli obiecująco, ale w 7. minucie kielczanie przeprowadzili z pozoru niegroźną akcję, która miała kluczowe znaczenie dla tego spotkania. Wrzucona przez Palankę w pole karne piłka przeskoczyła Wójcickiego, Abalo ubiegł Sandomierskiego, po czym został przewrócony przez upadającego obrońcę Cracovii. Sędzia Marciniak nie miał wątpliwości. Pokazał czerwień Wójcickiemu (czy słusznie?) i podyktował rzut karny. Egzekutor jedenastki zmylił bramkarza, po czym trafił w... prawy słupek.

Korona objęła prowadzenie w 33. minucie. Kapitalnym uderzeniem z ok. 30 m popisał się Żubrowski. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła - mimo rozpaczliwej robinsonady golkipera - do siatki.

W doliczonym czasie I połowy gospodarze mogli podwyższyć, lecz najpierw Abalo uderzył w boczną siatkę, a następnie efektem kąśliwego strzału Żubrowskiego był tylko korner.

Cracovia postanowiła po przerwie powalczyć o dobry wynik w dziesiątkę. W 54. minucie solowym rajdem popisał się Piątek, naciskany przez Kwietnia przewrócił się licząc na karnego, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. To była jedyna de facto okazja Pasów w tym meczu.

Końcówka należała do Korony. W 73. minucie szansę miał Możdżeń, piłka po jego strzale odbiła się od nogi Polczaka, rykoszet nie zaskoczył jednak Sandomierskiego. 8 minut później kontrę wyprowadził Rymaniak, Górski uderzył z 14 m, ale i tym razem bramkarzem Pasów poradził się kolejnym rykoszetem.

Ofensywa kielczan przyniosła w końcu efekt. Abalo dośrodkował z prawego skrzydła na czwarty metr, a Górski wykorzystał okazję. Za moment Kiełb zakończył indywidualną akcję celnym strzałem z 20 m i było 3-0. W 90+1. minucie czwartego gola mógł zdobyć Kotarzewski, ale będąc metr przed bramką został w ostatniej chwili zablokowany przez Deleu.

st
Źródło: Sportowe Tempo 19 marca 2017 [3]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2016/17

Piast Żmigród 2016-06-18 Piast Żmigród - Cracovia 2:9  MŠK Žilina 2016-06-22 Cracovia - MŠK Žilina 1:2  Ruch Chorzów 2016-06-25 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Shkëndija Tetowo 2016-06-30 KF Shkëndija 79 Tetowo - Cracovia 2:0  Shkëndija Tetowo 2016-07-07 Cracovia - KF Shkëndija 79 Tetowo 1:2  Garbarnia Kraków 2016-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:4  Piast Gliwice 2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-07-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:2  Górnik Łęczna 2016-07-31 Górnik Łęczna - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 2016-08-05 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Jagiellonia Białystok 2016-08-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Lech Poznań 2016-08-12 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2016-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Pogoń Szczecin 2016-08-27 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Proszowianka Proszowice 2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5  Lechia Gdańsk 2016-09-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1  Arka Gdynia 2016-09-19 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2016-09-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2016-10-02 Cracovia - Korona Kielce 6:0  Tatran Preszów 2016-10-07 Tatran Preszów - Cracovia 0:2  Wisła Płock 2016-10-14 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Śląsk Wrocław 2016-10-22 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2016-10-30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Legia Warszawa 2016-11-06 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2016-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-11-25 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3  Górnik Łęczna 2016-12-04 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  Wisła Kraków 2016-12-10 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2016-12-17 Cracovia - Lech Poznań 1:1  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-01-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 5:5  Szachtar Donieck 2017-01-22 Cracovia - Szachtar Donieck 0:2  Yanbian Funde 2017-01-25 Cracovia - Yanbian Funde 3:0  Dacia Kiszyniów 2017-01-28 Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1  SV Ried 2017-02-01 Cracovia - SV Ried 0:0  Zemplín Michalovce 2017-02-04 Cracovia - Zemplín Michalovce 0:0  Ruch Chorzów 2017-02-10 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2017-02-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Lechia Gdańsk 2017-02-25 Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2  Arka Gdynia 2017-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Zagłębie Lubin 2017-03-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2017-03-19 Korona Kielce - Cracovia 3:0  Wisła Płock 2017-04-01 Wisła Płock - Cracovia 4:1  Śląsk Wrocław 2017-04-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Jagiellonia Białystok 2017-04-15 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2017-04-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Zagłębie Lubin 2017-05-01 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2  Arka Gdynia 2017-05-08 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Wisła Płock 2017-05-13 Wisła Płock - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2017-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 3:0  Ruch Chorzów 2017-05-19 Cracovia - Ruch Chorzów 2:0  Śląsk Wrocław 2017-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2017-06-02 Cracovia - Piast Gliwice 0:1