Putivtsev

"Cracovia kontra Bruk-Bet Nieciecza: Uwaga na Gutkovskisa" -
gazetakrakowska.pl

Cracovia kontra Bruk-Bet Nieciecza: Uwaga na Gutkovskisa

W piątek o godz. 18 przy ul. Kałuży Cracovia gości Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w ramach 17. kolejki ekstraklasy.

Niecieczanie przyjadą do Krakowa jako trzeci zespół w tabeli, który na wyjazdach wygrał 4 mecze, ale też tyle samo przegrał. Z kolei „Pasy” większość punktów zdobyły u siebie.

Trener gospodarzy Jacek Zieliński nie będzie mógł skorzystać z Piotra Malarczyka, który nie zagra już do końca roku, bo ma złamany nos i pogruchotane kości policzkowe twarzy. Z kolei Tomas Vestenicky z meczu młodzieżowej kadry Słowacji wrócił z urazem kolana. Niepewny jest występ Erika Jendriska, który ma uraz żeber.

W zespole „Słoników” zabraknie Dalibora Plevy, który nadal musi pauzować za czerwoną kartkę, jaką zobaczył w meczu z Koroną Kielce. Wiele wskazuje na to, że w meczowej „18” nie będzie także byłego gracza Cracovii Dawida Nowaka, który po urazie mięśniowym nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry.

W „Pasach” na środku obrony zapewne zagra Piotr Polczak. Na prawą obronę może wrócić (po pauzie za kartki) Deleu. Z lewą obroną nie ma kłopotów. W Gliwicach grali na tej pozycji najpierw Tomasz Brzyski, potem Paweł Jaroszyński.

Krakowianie byli sfrustrowani po ostatnim meczu (2:2 z Piastem). - Mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w piątkowym spotkaniu - mówi trener Zieliński. - Do tej pory mecze z Bruk-Betem nam nie wychodziły, chcemy to zmienić. Musimy wykonać pierwszy krok. Trener niecieczan Czesław Michniewicz stawia na nowinki techniczne, m.in. używa dronów podczas treningów. - Nowinki są fajne, o ile coś wnoszą do drużyny - mówi Zieliński. - Czesiek zawsze z nich słynął. Pokazywał to w swoich poprzednich klubach. Podchodzę do tego spokojnie. U nas jedynymi „dronami”, które latają nad stadionem, są gołębie.

Michniewicz dobrze zna atuty „Pasów”. - Są bardzo groźnym zespołem, oddającym wiele strzałów z różnych pozycji - podkreśla. - W środku pola piłkę znakomicie rozgrywają Marcin Budziński i Damian Dąbrowski, a gdy dodamy do tego Miroslava Covilo, którego w polu karnym bardzo trudno jest powstrzymać, mamy obraz, jak mocny w ofensywie jest to zespół. Czeka nas więc bardzo trudne zadanie, jesteśmy jednak przygotowani do meczu pod względem taktycznym.

Zaznacza, że drużyna nie boi się rywala, gdyż także ma atuty, z których największym jest gra zespołowa. - Potrafimy dobrze bronić. Poza tym, w pierwszej rundzie, w meczu w Niecieczy, wygraliśmy z Cracovią 3:2. Dlatego liczymy także na dobry występ w Krakowie - mówi Michniewicz.

Zespół „Słoników” od początku sezonu spisuje się dobrze, jest w czołówce tabeli, choć nie tak dawno zaliczył trzy porażki z rzędu. Michniewicz jednak wrócił do sprawdzonego, defensywnego stylu gry, co przyniosło efekt w wygranym spotkaniu z Arką w Gdyni (3:1). Czy Zieliński spodziewa się, że jego zespołowi przyjdzie grać z cofniętą i nastawioną na kontrataki drużyną?

- To może być taki rywal, ale Bruk-Bet ma 27 punktów - zauważa Zieliński. - Jest w czubie tabeli. Trzeba tę drużynę docenić. Jest w niej kilku solidnych zawodników, dobra defensywa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że trzeba się będzie natrudzić, by się przebić. Mamy plan, aby nawet z rywalem ustawionym w ten sposób zagrać tak, by zainkasować trzy punkty.

Źródło: gazetakrakowska.pl 25 listopada 2016 [1]

"Bruk-Bet za twardy dla Cracovii" -

Bruk-Bet za twardy dla Cracovii

W meczu 17. kolejki ekstraklasy Cracovia przegrała z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:3. Goście trzy punkty wywalczyli pod Wawelem w pełni zasłużenie, byli bowiem w przekroju całego spotkania zespołem lepszym, szczególnie w pierwszej połowie.

Trener Jacek Zieliński znów namieszał w składzie, wyrażając wotum zaufania wobec Diego Ferraresso, który sprokurował bezsensowny rzut karny w poprzednim meczu Cracovii z Piastem. Szkoleniowiec „odkurzył” też Florina Bejana, który w tym sezonie zagrał tylko jeden mecz, ze Szkendiją Tetowo. Z kolei w zespole gości nie zobaczyliśmy Vladislavsa Gutkovskisa, najlepszego strzelca zespołu, który nabawił się urazu i nie mógł wystąpić.

Przyjezdni zaczęli ostrożnie, ale jak już zaatakowali, to konkretnie. W 9 min Patrik Misak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go. Gol padł jednak ze spalonego. Niecieczanie nie zrazili się tym i po chwili Słowak znów znalazł się w idealnej okazji i znów posłał piłkę do bramki gospodarzy – tym razem zgodnie z przepisami. Goście uspokoili się i czekali na kolejne szanse. W 18 min z dystansu strzelał Mateusz Kupczak – piłka przeleciała nad „okienkiem”.

W 25 min „Słoniki” zadały drugi cios. Z lewej strony dośrodkował Guilherme, a Kornel Osyra świetnie złożył się do strzału i po raz drugi Grzegorz Sandomierski musiał skapitulować.

Goście poczynali sobie bardzo rozważnie, a „Pasom” w ogóle nie kleiła się gra. Brakowało dokładnego rozegrania w środku pola. Nie mówiąc już o fatalnej grze w obronie.

W 34 min wydawało się, że musi paść gol kontaktowy. Po dograniu piłki przez Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego, do piłki 6 m przed bramką dopadł Jakub Wójcicki, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.

Kibice z sektora ultrasów wywiesili na początku meczu transparent z poparciem dla szkoleniowca „Te trybuny zgodnie krzyczą – ruszysz Jacka, kibice cię rozliczą! 100 % poparcia dla trenera”. Piłkarzy „Pasów” schodzących na przerwę żegnały przeraźliwe gwizdy po fatalnej połowie w ich wykonaniu.

Po przerwie Zieliński postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając ofensywnych zawodników – Mateusza Szczepaniaka i Mateusza Cetnarskiego. Początkowo nie widać było skutków tego ruchu. W 50 min z dystansu strzelał Marcin Budziński, ale Krzysztof Pilarz wybił piłkę na róg. W 68 min gospodarze dopięli swego. Z dystansu strzelał Paweł Jaroszyński, Pilarz odbił piłkę, a ze skuteczną dobitką podążył Szczepaniak. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Po kontrataku strzałem w „długi” róg popisał się Misak i Sandomierski nie sięgnął piłki.

Gospodarze szamotali się jak ryba w sieci, nie mogąc złapać już rytmu gry. W doliczonym czasie gry wysoko strzelił Budziński – wieńcząc to nieudane dla gospodarzy spotkanie.

Cracovia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Misak 10, 0:2 Osyra 25, 1:2 Szczepaniak 68, 1:3 Misak 70.

Cracovia: Sandomierski – Ferraresso (46 Szczepaniak), Bejan, Wołąkiewicz, Jaroszyński – Wójcicki, Covilo, Budziński, Dąbrowski, Brzyski (46 Cetnarski) – Piątek (65 Steblecki).

Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme – Gergel (84 Wróbel), Kupczak, Jovanović, Babiarz, Misak (80 Kędziora) – Stefanik (67 Guba).

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Ferraresso, Budziński – Putiwcew. Widzów: 7164.

1-3 Patrik Misak 70

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Ferraresso, Budziński - Putiwcew. Widzów 7164.

CRACOVIA: Sandomierski - Ferraresso (46 Szczepaniak), Bejan, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Dąbrowski, Covilo - Wójcicki, Budziński, Brzyski (46 Cetnarski) - Piątek (65 Steblecki).

BBT: Pilarz - Fryc, Putiwcew, Osyra, Guilherme - Kupczak - Gergel (85 Wróbel), Jovanovic, Babiarz, Misak (80 Kędziora) - Stefanik (67 Guba).

Cracovia już w piątym z rzędu meczu nie odniosła zwycięstwa, na tę złą serię składają się dwa remisy i trzy porażki. Bruk-Bet Termalica jest z kolei w tym sezonie mocny na wyjazdach, to już piąta wygrana "Słoników" na obcym boisku.

Goście od początku bardzo groźnie atakowali. W 8. minucie Misak zdobył gola, ale ze spalonego. Dwie minuty później wątpliwości już nie było. Budziński przegrał pojedynek w środku pola, Jovanovic zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Misaka, ten poradził sobie z Jaroszyńskim i podcinką posłał piłkę do siatki. W 14. minucie mogło być 0-2. Misak zacentrował z prawego skrzydła, ale nabiegający Stefanik spudłował. Co się odwlecze... W 25. minucie padł drugi gol dla przyjezdnych. Guilherme dośrodkował z lewej strony, a Osyra z 5 m wpakował futbolówkę pod poprzeczkę. Wójcicki nie zdążył go upilnować...

Krakowianie mieli w I połowie 68 procent posiadania piłki, lecz nic z tego nie wynikało. Nie oddali ani jednego celnego strzału. Najlepszą okazję miał w 34. minucie Wójcicki, który w zamieszaniu, z linii "piątki", strzelił nad poprzeczką.

Po przerwie Pasy jeszcze mocniej przycisnęły próbując odrobić straty i w 68. minucie padła bramka kontaktowa. Cetnarski zacentrował z prawej strony, piłkę podbił głową Szczepaniak, niepilnowany Steblecki kąśliwie uderzył z kilkunastu metrów, Pilarz odbił futbolówkę przed siebie, doskoczył do niej Szczepaniak i umieścił w siatce. Riposta gości była natychmiastowa, kontrę sfinalizował celnym strzałem z 14 m Misak (asysta Jovanovica).

Cracovia do końca czyniła starania o poprawę wyniku, ale nie potrafiła sforsować dobrze zorganizowanej defensywy gości. Jedyną sytuację bramkową miał Budziński w 90+3. minucie, lecz uderzył z 13 m nad bramką.

Mimo dużej przewagi optycznej Pasów zasłużenie wygrali niecieczanie, bardziej konsekwentni i konkretni w ofensywie.

ST
Źródło: Sportowe Tempo 26 listopada 2016 [3]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2016/17

Piast Żmigród 2016-06-18 Piast Żmigród - Cracovia 2:9  MŠK Žilina 2016-06-22 Cracovia - MŠK Žilina 1:2  Ruch Chorzów 2016-06-25 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Shkëndija Tetowo 2016-06-30 KF Shkëndija 79 Tetowo - Cracovia 2:0  Shkëndija Tetowo 2016-07-07 Cracovia - KF Shkëndija 79 Tetowo 1:2  Garbarnia Kraków 2016-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:4  Piast Gliwice 2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-07-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:2  Górnik Łęczna 2016-07-31 Górnik Łęczna - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 2016-08-05 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Jagiellonia Białystok 2016-08-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Lech Poznań 2016-08-12 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2016-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Pogoń Szczecin 2016-08-27 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Proszowianka Proszowice 2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5  Lechia Gdańsk 2016-09-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1  Arka Gdynia 2016-09-19 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2016-09-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2016-10-02 Cracovia - Korona Kielce 6:0  Tatran Preszów 2016-10-07 Tatran Preszów - Cracovia 0:2  Wisła Płock 2016-10-14 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Śląsk Wrocław 2016-10-22 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2016-10-30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Legia Warszawa 2016-11-06 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2016-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-11-25 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3  Górnik Łęczna 2016-12-04 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  Wisła Kraków 2016-12-10 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2016-12-17 Cracovia - Lech Poznań 1:1  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-01-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 5:5  Szachtar Donieck 2017-01-22 Cracovia - Szachtar Donieck 0:2  Yanbian Funde 2017-01-25 Cracovia - Yanbian Funde 3:0  Dacia Kiszyniów 2017-01-28 Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1  SV Ried 2017-02-01 Cracovia - SV Ried 0:0  Zemplín Michalovce 2017-02-04 Cracovia - Zemplín Michalovce 0:0  Ruch Chorzów 2017-02-10 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2017-02-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Lechia Gdańsk 2017-02-25 Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2  Arka Gdynia 2017-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Zagłębie Lubin 2017-03-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2017-03-19 Korona Kielce - Cracovia 3:0  Wisła Płock 2017-04-01 Wisła Płock - Cracovia 4:1  Śląsk Wrocław 2017-04-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Jagiellonia Białystok 2017-04-15 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2017-04-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Zagłębie Lubin 2017-05-01 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2  Arka Gdynia 2017-05-08 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Wisła Płock 2017-05-13 Wisła Płock - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2017-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 3:0  Ruch Chorzów 2017-05-19 Cracovia - Ruch Chorzów 2:0  Śląsk Wrocław 2017-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2017-06-02 Cracovia - Piast Gliwice 0:1