1912-04-14 Cracovia - BBSV Bielsko 3:0: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 21: Linia 21:
|    serie_rzutow_karnych_gospodarz =  
|    serie_rzutow_karnych_gospodarz =  
|          serie_rzutow_karnych_gosc =  
|          serie_rzutow_karnych_gosc =  
|                            sedzia = Trinks z Wiednia
|                            sedzia = {{Flaga|AUT}} Trinks z Wiednia
|                            widzow =  
|                            widzow =  
|                strzelcy_gospodarz =  [[Józef Kałuża|Kałuża]] (15')<BR> [[Tadeusz Dąbrowski|Dąbrowski I]] (19')<BR> Luska (75')
|                strzelcy_gospodarz =  [[Józef Kałuża|Kałuża]] (15')<BR> [[Tadeusz Dąbrowski|Dąbrowski I]] (19')<BR> Luska (75')

Wersja z 23:31, 9 lis 2010


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, niedziela, 14 kwietnia 1912, 15:00

Cracovia - BBSV Bielsko

3
:
0

(2:0)



Herb_BBSV Bielsko


Skład:
Rogalski
Traub I
Pollak
Traub II
Singer
Synowiec
Dąbrowski I
Poznański
Kałuża
Luska
Prochowski

Ustawienie:
2-3-5

Sędzia: Trinks z Wiednia

bramki Bramki
Kałuża (15')
Dąbrowski I (19')
Luska (75')


Sędzia

Według Czasu, Wędrowca i Illustriertes Österreichisches Sportblatt sędzią był Trinks z Wiednia, natomiast Nowiny podają, że sędziował Trinke z Bielska.

Zapowiedź meczu

Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
Wczorajszy match z "Bielitz-Bialaer F. C." przyniósł Cracovii zwycięstwo 3:0 (2:0), nie wyrażające jednakże w cyfrowym wyniku przewagi, jaką mieli biało-czerwoni nad przeciwnikiem, zwłaszcza w pierwszej połowie, która zapowiadała rezultat z 17 kwietnia 1910 w stosunku 8:0 na korzyść Krakowa. Gra z początku ostra odznaczała się przez cały czas tempem o tyle szybkiem, o ile pozwolić mógł rozmokły teren. Znaczna poprawa w grze "Cracovii", zwłaszcza w napadzie, z wyjątkiem prawego łącznika, pozwoliła na prowadzenie gry wyłącznie na połowie gości. W drugiej połowie sytuacya na pewien czas zmienia się na korzyść niebiesko-czarnych, trzecia bramka Cracovii przywróciła jednak dawny stan rzeczy. Brak celności i zasobu strzałów przyczynił się do tak małej porażki Bielska, którego gra była z resztą prawdziwie dobrą. Wybijał się prawy łącznik i środkowy pomocnik. "Cracovia" grała naogół dobrze, ale trening w strzelaniu okazuje się niezbędnym, gdyż obecny napad, kombinujący już dobrze po tak krótkiem zgraniu, zdolny jest do uzyskiwania lepszych rezultatów niż wczorajszy. Sędzią był p. Trinks z Wiednia.

B.
Źródło: Czas nr 170 z 15 kwietnia 1912


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
      Jeśli możesz, przepisz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.

Źródło: Nowa Reforma nr 170 z 15 kwietnia 1912


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W parku gier "Cracovii" miały miejsce wczoraj (niedziela 14 bm.) zawody piłką nożną między "Klubem bielskim" a "Cracovią".

Od dawna już "Bielsko" nie pokazywało się w Krakowie, toteż zainteresowanie było znaczne, gdyż "Bielsko" tamtegorocznem zwycięstwem nad "Cracovią" zdobyło sobie sławę. Wczoraj jednak na boisku, które przedstawiało się jako błotne trzęsawisko, nie można było wprost grać, gdyż nogi grzęzły i ślizgały się.

Co do samej gry "Cracovii", to cała pomoc grała pięknie, z napadu odznaczyły się skrzydła, zwłaszcza prawe.

"Bielsko" co do samej techniki gry to nawet górowało nad "Cracovią", lecz atak nie był zgranym i dawał się odczuwać brak kombinacyi, którą właśnie odznacza się "Cracovia".

Do pauzy atakuje wciąż "Cracovia" i uzyskuje 2 punkty. Po pauzie tempo "Cracovii" nieco osłabło, zaczynają atakować przeciwnicy ale bezskutecznie. Wreszcie "Cracovia" przeprowadza nader piękny atak i uzyskuje 3-cią bramkę. Ta ostatnia jest zasługą prawego skrzydła. Stosunek ten 3:0 pozostał do końca gry niezmienionym. Jeden z backów "Cracovii" powinien hamować swój zbyt krewki temperament, bo ciągłe nawoływania, raz, że nie są nader przyjemne, a przytem denerwują graczy.

W m.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 86 z 16 kwietnia 1912


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Nowiny cz.2
      Jeśli możesz, przepisz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.

Źródło: Nowiny nr 86 z 16 kwietnia 1912


Wędrowiec

Relacja z meczu w lwowskim dwutygodniku Wędrowiec
W spotkaniu d. 14 bm., jak pisze nasz korespondent (B.), "Cracovia" po raz pierwszy w bieżącym sezonie rozwinęła grę odpowiednią do klasy. Napad, pomoc i obrona nie przedstawiały tak różnolitych i nie związanych wspólnym interesem grup, jak to miało miejsce poprzednio. Wynik nie odpowiadał przewadze, jaką mieli białoczerwoni, natomiast gra dała zupełną satysfakcyę za dawny brak formy.

Pierwsza połowa wykazała ciągłą i nieustanną przewagę "Cracovii", zadokumentowaną dwoma bramkami, strzelonemi przez środkowego napastnika, który w pierwszej drużynie gra po raz trzeci, jednakże znanym już jest w Krakowie ze znacznego opanowania techniki a zwłaszcza dribblingu; młody wiek jednak i idąca w parze mała siła fizyczna stoi narazie na przeszkodzie do zupełnego zastąpienia p. Singera, który przesunięty został do środka pomocy, gdzie nadal jest znakomitym graczem. Na razie p. Poznański nie spełnia pokładanych w nim nadziei, klasyczny na prawem skrzydle, na łączniku nie czuje się na właściwem miejscu, strzał jego dawniej silny i niezawodny, w tym sezonie podobnie jak u całego napadu rzadki i niecelny. Natomiast kombinacya w ataku coraz precyzyjniejsza, przy treningu w strzelaniu powinna wydać rezultaty cyfrowe w dalszych spotkaniach.

Naogół, z wyjątkiem dwudziestu kilku minut po pauzie, "Cracovia" gra na połówce przeciwnika, któremu należy przypisać nadanie tempa grze. Sędzia p. Trinks z Wiednia spotkał się z zadowoleniem publiczności.

Źródło: Wędrowiec nr 12 z 20 kwietnia 1912


Illustriertes Österreichisches Sportblatt

Bielsko-Bialski Klub Sportowy przeciwko Cracovii w Krakowie 0:3.

Relacja z meczu w wiedeńskim tygodniku Illustriertes Österreichisches Sportblatt
Mimo wcześniejszych obfitych opadów śniegu i złych warunków pogodowych obie drużyny grały w sposób otwarty i równorzędny. Podczas gdy w pierwszej połowie Cracovia miała więcej z gry i była w stanie zdobyć dwie bramki, Bielszczanie starali się nadrabiać w drugiej [połowie - przyp. WikiPasy.pl]. Niestety utrudniały im to możliwie najgorsze warunki nawierzchniowych i nie mogli dojść do sytuacji strzeleckich. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Cracovii, który przez sędziego Pana Trinksa kierowany był w sposób niecałkowicie bez zarzutów. Goście dobrze.

Źródło: Illustriertes Österreichisches Sportblatt (oryginalnie w języku niemieckim) nr 17 z 20 kwietnia 1912