2014-09-26 Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 16:1

Wersja z dnia 00:17, 14 sty 2015 autorstwa Raf (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = GKS Katowice | gospodarz_owczesna_nazwa = | ...")

24:53 Danil Semyan 5/5

6 min. 2 min.

Prawie rekordowo

Bardzo okazale wypadła w Krakowie inauguracja ligowych rozgrywek. Cracovia rozstrzelała Katowice 16:1 i raptem dwóch trafień zabrakło do wyrównania ligowego rekordu, jakim pozostaje zwycięstwo 18:1 z Nestą Toruń w październiku 2011. Następny mecz w Krakowie zostanie rozegrany już we wtorek. Zagramy wtedy z Podhalem."

Ekipa z Katowic pozostawała największą niewiadomą nowego sezonu PHL. Najpierw działacze w niewyjaśnionych okolicznościach uzyskali zgodę na grę na najwyższym szczeblu rozgrywek, a następnie zebrali grupę zawodników, która została potwierdzona do gry na kilka dni przed terminem pierwszego spotkania. Trener Maksymilian Lewek przywiózł do Krakowa w sumie 13 zawodników, dla których starcie z Cracovią było pierwszym wspólnym występem na lodzie. W efekcie wynik konfrontacji mógł być tylko jeden, a kiedy w 13. minucie Patrik Valčák trafił na 5:0 wydawało się wręcz, że Cracovia ma szansę odnieść najwyższe zwycięstwo w historii rozgrywek. Niestety końcówka pierwszej tercji oraz początek drugiej części gry to wyraźny zastój w ofensywie biało-czerwonych. W efekcie w 25. minucie goście zdołali zdobyć honorową bramkę. Szczyt niefrasobliwości w grze Pasów przypadł na 28. minutę spotkania. Cracovia grała wtedy w przewadze, ale goście wyszli z kontrą i Księżyk był faulowany w sytuacji sam na sam z Rafałem Radziszewskim. „Radzik” pewnie wybronił rzut karny i od tego momentu podopieczni Rudolfa Rohačka ponownie objęli kontrolę nad wydarzeniami na lodzie i dzierżyli ją już do końcowej syreny. Imponujący finisz w trzeciej tercji pozwolił zbudować okazały, choć nie rekordowy, kapitał bramkowy. Obserwując poczynania katowiczan trudno jednak zakładać że inne ekipy w PHL będą miały kłopot, aby powtórzyć wyczyn biało-czerwonych.

Już w niedzielę Cracovia miała rozegrać mecz w ramach 2. kolejki PHL. Jednak mecz w Bytomiu został przełożony. W tej sytuacji następny ligowy występ Pasów znów przypadnie na własne lodowisko. We wtorek 30. września przejedzie do Krakowa ekipa MMKS Podhale Nowy Targ. Początek spotkania o godzinie 18,30.
Źródło: TerazPasy.pl 26 września 2014 [1]