1918-07-21 Cracovia - Wacker Wiedeń 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, niedziela, 21 lipca 1918, 17:00

Cracovia - Wacker Wiedeń

2
:
1

(0:1)Herb_Wacker Wiedeń


Skład:
Wittek
Dąbrowski II
Grabowski
Fryc
Mielech
Majcherczyk
Sperling
Poznański
Kałuża
Prochowski I
Dudek I

Ustawienie:
2-3-5

Sędzia: Adam Obrubański z Krakowa
Widzów: 5000

bramki Bramki

Kałuża (50')
Poznański
0:1
1:1
2:1
Wana (20')

Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

1918-07-20 Cracovia - Wacker Wiedeń 3:0

1918-07-21 Cracovia - Wacker Wiedeń 2:1
1918-07-21 Cracovia II - Makkabi Kraków 4:1


Wg zapowiedzi mecz miały poprzedzić o 15:00 zawody Cracovia II - Pogoń Kraków.

1918-07-21 Cracovia - Wacker Wiedeń
Stoją od lewej: Grabowski, Fryc, Poznański, Prochowski I, Kałuża, Mielech, Dąbrowski II, Dudek I, Sperling.
Siedzą od lewej: Majcherczyk, Wittek.

Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

"Piłka nożna" -
Czas

Piłka nożna

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
W sobotę 20 i w niedzielę 21 b. m. rozegra »Cracovia« dwa matche footballowe z klubem sportowym »Wacker« z Wiednia. »Wacker« zajmuje w Wiedniu w mistrzostwie wybitne stanowisko. Publiczności krakowskiej znany jest »Wacker« z zeszłorocznego występu jesiennego. Pozostawił wtedy znakomite wrażenie, pięknej i eleganckiej gry. W drużynie Wackeru gra ośmiu internacyonałów, a Wiedeńczycy przyjadą do Krakowa w najlepszym składzie. W tym sezonie osiągnęli wybitne rezultaty; najznakomitszym jest nierozstrzygnięty 1:1 przeciw mistrzowi Węgier M. T. K. Początek matchu w sobotę o 5 3/4, w niedzielę o 5-tej po południu.
Źródło: Czas nr 306 z 17 lipca 1918


"ZE SPORTU" -
Nowa Reforma

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
W sobotę 20 i w niedzielę 21 b. m. rozegra „Cracovia“ dwa matche footballowe z klubem sportowym „Wacker" z Wiednia. „Wacker” zajmuje w Wiedniu w mistrzowstwie wybitne stanowisko. Publiczności krakowskiej znany jest „Wacker” z zeszłorocznego występu jesiennego. Pozostawił on wtedy znakomite wrażenie. nadzwyczajne piękną i elegancką grę. — W drużynie „Wacker” gra 8 internacyonałów, a Wiedeńczycy przyjadą do Krakowa w najlepszym składzie. W tym sezonie osiągnęli wybitne rezultaty, najznakomitszym jest nierozstrzygnięty 1 : 1 przeciw mistrzowi Węgier M. T. K. Początek matchu w sobotę o godzinie trzy kwadranse na szóstą, w niedzielę o godzinie 5 po południu.
Źródło: Nowa Reforma nr 306 z 18 lipca 1918


"ZE SPORTU" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

ZE SPORTU

Pierwsza zapowiedź meczu w w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
„WACKER”-„CRACOVIA”. W sobotę 20 i w niedzielę 21 b. m. rozegra „Cracovia“ dwa matche footballowe z klubem sportowym „Wacker" z Wiednia. „Wacker“ zajmuje w Wiedniu w mistrzostwie wybitne stanowisko. Publiczności krakowskiej znany jest „Wacker“ z zeszłorocznego występu jesiennego. Pozostawił wtedy silne wrażenie: nadzwyczajnie piękną i elegancką grę. W drużynie „Wackeru” gra 8 internacyonałów, a Wiedeńczycy przyjadą do Krakowa w najlepszym składzie. W tym sezonie osiągnęli wybitne rezultaty, najznakomitszym jest nierozstrzygnięty 1:1 przeciw mistrzowskiej drużynie Węgier M. T. K.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 103 z 19 lipca 1918


"Cracovia — Wacker" -
Czas

Cracovia — Wacker

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Zapowiedziane na sobotę 20 i niedzielę 21 b. m. matche footballowe rozegra »Cracovia« z wiedeńskim »Wackerem« wzbudziły niezwykłe zainteresowanie. »Wacker«  cieszy się wśród publiczności krakowskiej dużą popularnością którą zawdzięcza pięknej, a zarazem dobrej grze. O wy¬sokim poziomie gry Wiedeńczyków świadczę uzyskane przez nich w tym sezonie rezultaty. I tak grali w mistrzowstwie między innymi z »Sportklubem« 2 :0, »Rudolfshűglem« 3 :3, »Amatorami« 4 : 0, z mistrzem Wiednia »Florisdorfem« 0:1, W. H. C. 1:1, »Herthą« 3:1 »Rapidem« 1:1. Z drużyny wiedeńskiej, która przyjeżdża w swym najlepszym składzie, wyróżnią się przedewszystkiem bramkarz, środkowy pomocnik, środek i prawy łącznik w napadzie. Niedzielne zawody poprzedzi o godzinie 3 match »Rezerwy« »Pogonią« krakowską.
Źródło: Czas nr 310 z 19 lipca 1918


"„CRACOVIA”—„WACKER"" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

„CRACOVIA”—„WACKER"

Druga zapowiedź meczu w w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Zapowiedziane na sobotę 20 i niedzielę 21 b. m. matche footballowe „Cracovii” z wiedeńskim „Wackerem" wzbudziły niezwykle zainteresowanie. O wysokim poziomie gry Wiedeńczyków świadczą uzyskane przez nich w tym sezonie rezultaty. I tak grali w mistrzostwie między innymi ze Sportklubem 2:0 Rudolfshueglem 3:3, Amatorami 4:0, z mistrzem Wiednia Floridsdorfem 0:1, W. A. C. 1:1, Herthą 3:1, Rapidem 1:1. Z drużyny wiedeńskiej, która przyjeżdża w swym najlepszym składzie, wyróżnia się przedewszystkiem bramkarz, środkowy pomocnik, środek i prawy łącznik w napadzie. Niedzielne zawody poprzedzi o godzinie 3-ciej match „Rezerwy” z „Pogonią" krakowską.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 104 z 20 lipca 1918


Krakauer Zeitung

Zapowiedź meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
      Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) 20 lipca 1918


Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Wczorajsze zawody obfitowały w zbyt wiele nacisku „fizycznego” zwłaszcza ze strony gości, którzy chcieli wyrównać wczorajszy niedobór.

W 20 minucie Wacker „sforsował” obronę Cracovii i zdobył pierwszego i ostatniego goala. W drugiej połowie burza chwilowo przerwała zawody, podjęte na nowo dały w 21 minucie świetny strzał Kałuży i w 30 m. goal ze strzału wolnego przez Poznańskiego.

Ogólny rezultat z dwóch dni 5:1 na korzyść Cracovii.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 107 z 23 lipca 1918


Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
...
W niedzielnym matchu znalazła się Cracovia początkowo w złej sytuacyi. Pa pauzie i przerwie spowodowanej ulewnym deszczem nabrali Krakowianie animuszu i zdobyli w pierwszej kombinacyi Poznański—Kowalski w 10. minucie 1. bramkę, w 26. drugą, dzięki czemu szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę Krakowian.
Źródło: Nowy Dziennik nr 14 z 22 lipca 1918


Krakauer Zeitung

Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung cz.2
      Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 193 z 23 lipca 1918