1982-03-21 Cracovia - Wisła Płock 3:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
II liga grupa wschodnia , 17 kolejka
niedziela, 21 marca 1982

Cracovia - Wisła Płock

3
:
0

(2:0)Herb_Wisła Płock


Skład:
Koczwara
Podsiadło
Dybczak
Turecki
Nazimek
Surowiec
Karaś
Liszka (72' Smoleń)
Gacek
Błachno
Konieczny

Sędzia: T.Moszkowicz z Katowic
Widzów: 10 000

bramki Bramki
Błachno (21')
Dybczak (44')
Gacek (80')
1:0
2:0
3:0


Opis meczu

Tempo

Krakowianie od samego początku narzucili ostre tempo gry i już w 9 min szansę na uzyskanie prowadzenia miał Konieczny, a w chwilę później bramkarz gości obronił silny strzał Liszki. Na pierwszą bramkę przyszło jednak czekać aż do 21 minuty, kiedy to dokładne podanie Gacka ze skrzydła przejął na głowę Błachno i "szczupakiem" skierował piłkę do siatki.

Zarówno zdobyty przez Błachnę gol, jak i następny w 44 min uzyskany przez Dybczaka po rzucie wolnym dalekim strzałem z odległości ok.. 30 m. były przedniej marki. Stanowiły też ukoronowanie szybkich i pomysłowych akcji zespołu "Pasiaków", którzy niepodzielnie panowali na boisku. Podobać się mogła zwłaszcza gra drugiej linii Cracovii, a szczególnie wszędobylskiego Surowca. Nieźle poczynali sobie także obrońcy oraz Gacek w ataku.

Po zmianie stron gospodarze jakby nieco spasowali i coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goszczący po raz pierwszy w Krakowie piłkarze płoccy. Dwukrotnie w 65 i 72 min. zmuszony został do wykazania pełni swego kunsztu bramkarz Koczwara, broniąc groźne strzały Zaborowskiego. Kolejne przyspieszenie gry przez krakowian przyniosło im jednak w 80 min trzecią bramkę, której strzelcem był Gacek. Otrzymał on idealne podanie od Błachny i z najbliższej odległości nie dał żadnych szans bramkarzowi gości Koszarskiemu.
Źródło: Tempo