1918-07-21 Cracovia - Wacker Wiedeń 2:1
1918-07-21 Cracovia II - Makkabi Kraków 4:1

Mecz następnego dnia

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Drużyna „Wacker” zajmuje szóste miejsce wśród klubów mistrzowskich Wiednia. Nierozegrana z budapeszteńskim M. T. K. i z Rapidem są dowodem najlepszym wysokiej klasy tego klubu. Tem ciekawsze są dwa spotkania Cracovii z gośćmi wiedeńskimi.

Wczorajsze zawody skończyły się wygraną Cracovii w stosunku 3:0 aczkolwiek drużyna krakowska grała w słabszym składzie niż zwykle.

Przebieg meczu był następujący: Zaczęła Cracovia pod słońce. Atak przenosił się to pod jedną to pod drugą bramkę. Tempo gry było szalone. Pierwsza połowa skończyła się 0:0, przyczem trzy kornery przypadły na korzyść Cracovii, jeden dla Wackera.

W drugiej połowie grał z wielkiem szczęściem Poznański, który z podania Kałuży, grającego bardzo sprawnie dla klubu, zrobił trzy świetne gola, a to w minucie 2, 20 i 30.

Cracovia zdobyła przewagę tempem nadzwyczajnem i doskonałą kombinacyą.

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 106 z 22 lipca 1918