|                strzelcy_gospodarz = [[Józef Kałuża|Kałuża]]
|                strzelcy_gospodarz = [[Józef Kałuża|Kałuża]] (1')
|                            wyniki = 1:0<BR>1:1<BR>1:2
|                      strzelcy_gosc = <BR>Wagner ( ')<BR>[[Stanisław Mikosz|Mikosz]] ( 'samb)
|            kartki_zolte_gospodarz =
|          kartki_czerwone_gospodarz =
Linia 34: Linia 34:
|              ustawienie_gospodarz = 2-3-5
|                    sklad_gospodarz = [[Stanisław Mikosz|Mikosz]]<BR> [[Władysław Dąbrowski|Dąbrowski II]]<BR> [[Kazimierz Grabowski|Grabowski]]<BR> [[Stanisław Wykręt|Wykręt]]<BR> [[Stanisław Cikowski|Cikowski]]<BR> [[Marian Majcherczyk|Majcherczyk]]<BR> [[Tadeusz Dąbrowski|Dąbrowski I]]<BR> [[Antoni Poznański|Poznański]]<BR> [[Józef Kałuża|Kałuża]]<BR> [[Stanisław Mielech|Mielech]]<BR> [[Tadeusz Prochowski|Prochowski I]]
|                    ustawienie_gosc =
|                    ustawienie_gosc = 2-3-5
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = [[Mieczysław Wiśniewski|Wiśniewski]] "Netschi"<BR> ?<BR> ?<BR> ?<BR>Bielohlavek<BR> ?<BR> ?<BR>Wagner<BR>Necas<BR> ?<BR> ?

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Przyjechała drużyna bardzo dobra, z świetnym bramkarzem, z doskonałą obroną i pomocą, mającą w ataku siły znakomite – takiego n. p. Necasa. Goście zaprezentowali grę piękną. Na wysokim poziomie był ich atak, jak i klasyczna obrona. Sukces swój zawdzięczają Wiedeńczycy w pierwszym rzędzie nieporównanemu bramkarzowi Wiszniewskiemu (Polakowi), który okazał wielką zwinność, zimną krew i wspaniałą technikę.

Niestety w pierwszej połowie sędzia z Wiednia p. Auer bardzo jednostronnie prowadził grę, psując kombinacye tak jednej, jak i drugiej stronie. Wielu rzeczy nie widział – dużo źle ocenił... zwłaszcza offside’y w niejednym wypadku. Również punkt jeden przyznany przez sędziego gościom był nielegalny i o niego nie mogliby gracze wiedeńscy mieć pretensyi.

Cracovia po odebraniu piłki gościom przeprowadziła odrazu kilka wspaniałych ataków przeciw bramce Wiedeńczyków. Z tych jeden uwieńczony był golem w 6 minucie, zrobionym świetnie głową przez Kowalskiego z podania Prochowskiego. Inne ataki bezzasadnie zepsuł sędzia, gwizdając na offside. To zdenerwowało drużynę krakowską. Gra jej zaczęła spadać, straciła brawurę i błyskawiczność. W dodatku sędzia nie dostrzegł, że bramkarz Cracovii odrzucił piłkę, zanim go Wiedeńczycy wepchnęli do siatki i przyznał punkt Rudolfshüglowi w 30 minucie.

Publiczność demonstrowała ostro przeciw sędziemu, w czem podzielali jej zdanie nawet goście...

W drugiej połowie sędzia wszedł na tory bezstronności...

Gra stała się interesująca, niestety precyzya, z jaką grywa Cracovia, literalnie zawodziła jej graczy. Przez dobrych 10 minut trwało formalne oblężenie bramki Rudolfshügla. Wiele strzałów paraliżował świetny bramkarz – wiele jednak pierwszorzędnych sytuacyi zostało przestrzelonych lub zepsutych.

W 80 minucie z korneru zdobywają goście punkt drugi.

Kilka doskonałych ataków Cracovii nie wydaje już pod koniec owoców.

Wczorajszy dzień był złym dniem Cracovii. Po takich widzieliśmy nieraz piękne i gruntowne zwycięstwa...
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 120 z 5 sierpnia 1918

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
W sobotę i niedzielę stoczyła „Cracovia” zawody footballowe z drużyną wiedeńską „Rudolfshügel”. Zawody obfitowały w szereg niezwykle interesujących momentów. Tym razem „Cracovia”, mimo widocznej przewagi uległa wiedeńczykom, w pierwszy dzień stosunek był 2:1, w drugi 1:0. Winę porażki ponosi napad, a zwłaszcza środkowa trójka, która w zupełności zawiodła. Wczorajsze zawody po czterech kwadransach przerwali wiedeńczycy i gremialnie (prócz bramkarza Wiśniewskiego) opuścili boisko, nie przychylając się do rzekomo niesprawiedliwego rozstrzygnięcia sędziego, który rzekomo wykluczył jednego gracza wiedeńskiego za niesportowe zachowanie się. Postępek wiedeńczyków spotkał się z żywem oburzeniem licznie zgromadzonej publiczności. Match bardzo dobrze prowadził p. Lustgarten.
Źródło: Czas nr 338 z 5 sierpnia 1918