Mielech
Prochowski x3

moment z gry

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym

Gra...- bez tego silnego bodźca, który tworzy rywalizacya. Pierwsza połowa z wiatrem prowadzona przez Cracovię przeważnie (jak ???) na boisku lwowskich gości, dała w rezultacie 1 bramkę na korzyść klubu krakowskiego strzeloną przez Prochowskiego. Tenże sam gracz strzelił w drugiej połowie jeszcze dwa razy, wreszcie czwarty punkt zrobił Mielech.

Były świetne epizody, nie było tej rytmiki i planowej gry, jaką zawsze odznaczają się zawody, w które włożone są: ambicya i rywalizacya. Bez tych czynników gra spada i zamienia się w trening zajmujący dla grających, obojętny dla widzów.

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny

Nowości Ilustrowane

Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane

Krakowski klub gry w piłkę nożną Cracovia zaczyna zyskiwać poważne stanowisko w świecie sportowym. Szereg zwycięstw nad poważnemi drużynami zamiejscowymi zapewnił mu palmę pierwszeństwa między tego rodzaju klubami polskimi. Prawie w każdą niedzielę na sportowem boisku Cracovii rozgrywają się zawody, które tłumnie odwiedzane przez publiczność budzą wielkie zainteresowanie w świecie sportowym, a częstokroć dają obraz tęgiej gry i zwycięskiej pewności krakowskich graczy.

Jednym z ostatnich rozegranych w Krakowie zawodów był match między Cracovią a klubem Czarnych ze Lwowa. Klub ten należy do poważnych konkurentów Cracovii. Zawody zakończyły się zupełną klęską gości, którym Cracovia nie pozwoliła zrobić ani jednej bramki. Zawody zakończyły się stosunkiem 4:0 na korzyść Cracovii.

Źródło: Nowości Ilustrowane