1919-06-19 Cracovia - BBSV Bielsko 11:1: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 54: Linia 54:
|                Skan = [[Grafika: Dziennik Polski 1919-06-21.jpg|thumb|Relacja z meczu w ''Dzienniku Polskim'']]
|      Tytul_artykulu =
|              Autor =
|              Autor = r.
|              Tresc =
|              Tresc = Drużyna niemiecka z Bielska gra nadzwyczaj fair i to stanowi jej jedyny plus. Sportowo gra klubu tego nie przedstawia żadnego interesu. Być może, że byłby on odpowiednim przeciwnikiem dla jakiejś naszej prowincyonalnej "Resovii" albo innego "Sanu". - "Cracovia" powinna mieć wyższe aspiracye sportowe. Mimowoli odnosi się wrażenie, że klubem tym kieruje fałszywa ambicya powalenia na obie łopatki możliwie najsłabszego przeciwnika i odnoszenia łatwych tryumfów. Powie ktoś: Trudno, niema z kim grać. Nieprawda - lepiej urządzić w sezonie dwa matche z "Wisłą" i "Pogonią" aniżeli sprowadzać jakąś tandetę niemiecką i kazać płacić publiczności za to widowisko ceny, przypominające chyba ceny jakiejś nadwornej opery.<BR>

{{miejsce na opis}}

Gra sama przypominała raczej w kotka i myszkę. Atak "Cracovii" osłabiony znacznie ubytkiem najlepszego gracza Poznańskiego, który opuścił na dłuższy czas Kraków. W pomocy powitaliśmy po długich latach nieocenionego Synowca. Gintel przedstawia materyał na pierwszorzędnego backa. Z drużyny bielskiej najlepszy środkowy pomocnik, gracz o wielkiej rutynie, dobry również bramkarz, który łapał wszystko co się tylko dało. Sędzia p. Lustgarten odgwizdał pierwszą połowę gry o 10 minut zawcześnie.

Wynik

Wychodzący w 1919 krakowski Dziennik Polski podał wynik 10:1. Wynik 11:1 widnieje w książce Janusza Kukulskiego "Pierwsze mecze, pierwsze bramki..."