1919-07-27 Cracovia - Wiener Sport-Club 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, niedziela, 27 lipca 1919

Cracovia - Wiener Sport-Club

2
:
1

(1:1)Herb_Wiener Sport-Club


Skład:
gracze m.in.
Wiśniewski
Mielech
Dąbrowski


bramki Bramki
Mielech (8')

Dąbrowski (77')
1:0
1:1
2:1

(18')

Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

1919-07-26 Cracovia - Wiener Sport-Club 3:0

1919-07-27 Cracovia - Wiener Sport-Club 2:1
1919-07-27 Cracovia II - Jutrzenka Kraków 7:0


drużyna Wiener Sport-Club
zdjęcie z mecze tego lub poprzedniego dnia

Jako przedmecz pierwotnie zapowiadano spotkanie Cracovia II - Soła Oświęcim.

Zapowiedź meczu

"SPORTKLUB - CRACOVIA" -
Goniec Krakowski

SPORTKLUB - CRACOVIA

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Dzięki usilnym staraniom połączonym z olbrzymami gosztami, udało się Cracovii sprowadzić na dwa spotkania znakomitą drużynę wiedeńskiego Sportklubu Zawody obudziły niezwykłe zainteresowanie. sobotę poprzedzi główne spotkanie mecz „Cracovii b. z tut. Jutrzenką. a w niedzielę z Solą z Oświęcimia. Początek o godz. 4 pop.
Źródło: Goniec Krakowski 27 lipca 1919


"ZE SPORTU" -
Nowa Reforma

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
Dzięki usilnym staraniom połączonym z olbrzymiemi kosztami udało się „Cracovii” sprowadzić na dwa spotkania znakomitą drużynę wiedeńskiego ‘Sportklubu”. Starzy bywalcy meczowi parnię, tają wspaniałą i piękną grę wiedeńskich gości z czasów, kiedy nasz sport piłki nożnej budził się dopiero do życia. Nie potrzeba podnosić, że zawody obudziły niezwykłe zainteresowanie. W sobotę poprzedzi głów¬=ne spotkanie mecz „Cracovii B" z tut. „Jutrzenką”, a w niedziela z „Sołą” z Oświęcimia. Początek o godz. 4 popołudniu.
Źródło: Nowa Reforma 27 lipca 1919


"Ze sportu" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Ze sportu

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
… Dziś w niedzielę match rewanżowy. Drużyna wiedeńska, „rarissima avis“ w bieżącym sezonie, odpocząwszy, będzie grała niewątpliwie o całą klasę wyżej. Spodziewany jest napływ ogromny widzów stęsknionych za grą pierwszoklasowych drużyn, której dotychczas nie mogli oglądać.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 203 z 28 lipca 1919Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Druga relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Sobotnie i niedzielne zwycięstwo "Cracovii" jest zwycięstwem jej niezrównanego bramkarza p. Wiszniewskiego. Gra gości górowała nad grą "Cracovii" pewnością techniki, umiejętnością kombinacyi, doprowadzeniem piłki do pozycyi niebezpiecznych.

(...)

W niedzielę w ? minucie strzelił doskonale Mielech, poczem w dziesięć minut później wyrównał różnicę "Sportclub" strzałem świetnym centrowego z pomocy. Po pauzie potężny strzał Jałowieckiego dał drugi punkt "Cracovii" w 32 m., wolnego rzutu nie wyzyskał "Sportclub" w kilka minut później.

7 kornerów na korzyść "Sportclubu" przeciw 1 są dowodem przewagi gości wiedeńskich, którzy kilkanaście razy ostrzeliwali bramkę "Cracovii" z czego conajmniej 6 bramek obronił Wiszniewski arcykunsztownie. Laury "Cracovii" są laurami jej bramkarza.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 204 z 29 lipca 1919


Goniec Krakowski

Relacja z meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Obydwa spotkania Cracovii z wiedeńskimi footbalistami pozostawiły jak najmilsze wrażenie. Obserwując grę biało-czerwonych trudno dać wiarę, iż zespól ten grał ubiegłej niedzieli z tut. Wisłą. Tempo, ambicya sportowa i kombinacya zrobiły swoje. Dla sportu polskiego jest korzystniejszem, iż Cracovia zwyciężyła drużynę zagraniczną a uległa w spotkaniu z klubem miejscowym. Wiedeńczycy nadali silne tempo, przeprowadzając cały szereg niebezpiecznych ataków. Znakomity ich środkowy pomocnik Jordan odbierał i dzielił wprost po mistrzowsku piłkę, podając zawsze celowo i skutecznie. Obrona ich pewna - bramkarz dobry. Drużyna Cracovii wykazuje jeszcze u niektórych graczy usterki w technice. Widocznie skutkiem braku zawodów z pierwszorzędnemi drużynami gracze nasi dają się łatwo "obstawiać" i tracą piłkę w sytuacyach w których to absolutnie miejsca mieć nie powinno. Publiczność bardzo licznie zebrana opuściła boisko z zupełnem zadowoleniem, omawiając z ożywieniem momenty meczowe.
Źródło: Goniec Krakowski nr 203 z 30 lipca 1919


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
W sobotę i w niedzielę rozegrała "Cracovia" dwa match'e footballowe z wiedeńskim "Sportklubem". Zawody były bardzo interesujące ze względu na żywe tempo, jakie panowało podczas gry, zwłaszcza w niedzielę. "Cracovia" wyszła z obu zawodów zwycięsko: w sobotę w stosunku 3:0, zaś w niedzielę 2:1.
Źródło: Nowa Reforma nr 309 z 29 lipca 1919


Nowości Ilustrowane

Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.2
W ubiegłym miesiącu odbyły się w Krakowie zawody "Cracovii" i wiedeńskiego "Sportklubu". Zwycięsko wyszła "Cracovia" (w sobotę 3:0, w niedzielę 2:1 na korzyść "Cracovii"). Gra gości górowała nad grą "Cracovii" pewnością techniki, umiejętnością kombinacyi, doprowadzeniem piłki do pozycyi niebezpiecznych. Zwycięstwo "Cracovii" jest zasługą jej niezrównanego bramkarza p. Wiśniewskiego.
Źródło: Nowości Ilustrowane nr 32 z 9 sierpnia 1919