1919-09-21 Cracovia - Czarni Lwów 5:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 21 września 1919, 16:30

Cracovia - Czarni Lwów

5
:
0

(3:0)Herb_Czarni Lwów


Skład:
Wiśniewski
Gintel
Grabowski
Strycharz
Cikowski
Synowiec
Dąbrowski
Mielech
Kałuża
Czulak
Kubiński

Sędzia: Józef Lustgarten z Krakowa

bramki Bramki
Cikowski
Mielech
Kałuża x3


Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Spotkanie „Cracovii” z „Czarnymi” ze Lwowa zapowiedziane na niedzielę 21 b.m. obudziło wielkie zainteresowanie . „Czarni” zwyciężyli „Wisłę ostatniej niedzieli we Lwowie, „Cracovia” uległa w ostatnich swych spotkaniach tak „Wiśle” jak i „Pogoni”. Przypuszczać należy, że „Cracovia” przerwie w tem spotkaniu szereg swych przegranych z drużynami polskiemi, i dołoży wszelkich starań, by tym razem wyjść z zawodów zwycięsko. Początek zawodów o g. w pół do 5 popoł.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 257 z 21 września 1919


"ZE SPORTU" -
Goniec Krakowski

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Zapowiedziano na niedzielę spotkanie Cracovii z Czarnymi ze Lwowa obudziło niekłamane zainteresowanie naszej sportowej publiczności. Czarni zwyciężyli Wisłę ostatniej niedzieli we Lwowie, Cracovia uległa w ostatnich swych spotkaniach tak Wiśle jak i Pogoni. Przypuszczać należy, że Cracovia przerwie w tem spotkaniu szereg swych przegranych z drużynami polskiemi i dołoży wszelkich starań, by tym razem wyjść z zwodów zwycięsko. Początek zawodów o godzinie 4 i pól popołudniu.
Źródło: Goniec Krakowski 21 września 1919


"S P O R T" -
Gazeta Lwowska

S P O R T

Zapowiedź meczu w dzienniku Gazeta Lwowska

„Cracovia"-„Czarni“ grają jutro w Krakowie.

Źródło: Gazeta Lwowska 21 września 1919Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Inna wzmianka o meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Spragniona matchów publiczność zgromadziła się tłumnie na boisku "Cracovii". Drużyna biało-czerwonych osłabiona w ataku brakiem Stycznia i Poznańskiego przy niedysponowanem prawem skrzydle nie dała takej gry, jakiej należało się spodziewać. "Czarni" wykazali pewien postęp w wytrzymałości - za dużo faulów i niesubordynacyi, która zdaje się była wynikiem zachowania się znanego już w Krakowie z pobytu "Korony" p. Żelechowskiego. Graczowi temu nie poświęcimy więcej słów, by rzeczy niemiłych nie poruszać. Przypuszczamy, że Związek piłki rozwijający obecnie żywszą działalność nie dopuści już raz wreszcie do tego, byśmy tych samych graczy widzieli grających raz w "Koronie", raz u "Czarnych", raz w "Pogoni", to na drugi dzień w Stanisławowie. To są powody, które zdaniem naszem w niemałej mierze przyczyniają się do obniżania karności i przeszkadzają zdrowej rywalizacyi sportowej. O samych zawodach wiele powiedzieć nie można.

Sędzia Dr L. który z zadania swego wywiązał się zupełnie dobrze, musiał niestety często interweniować. Match odgwizdał sędzia w chwili, gdy piłka poraz szósty dosięgnęła siatki czarnych.


Smętne uśmiechy łagodnego słońca oświeciły tę ostatnią niedzielę lata. Naturalnie astronomicznego, gdyż prawdziwego nie było wcale. Rzewny nastrój, jakiby wrażenia dnia pełnego melancholii mogły wywołać starano się o ile możności zatrzeć wszelkimi sposobami. Śmiano się serdecznie na piramidalnej "Polityce" Perzyńskiego, bawiono się z temperamentem na festynie Hallerczyków w parku Jordana, podniecano zapasami piłką na placu sportowym, gdzie staczali fantastyczne boje sympatyczni lwowacy "Czarni" z "Cracovią".
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 259 z 23 września 1919


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Wczorajsze zawody w piłkę nożną "Cracovii" z "Czarnymi" ze Lwowa zakończyły się zwycięstwem pierwszych w stosunku 5:0 (3:0). Gra prowadzona była obustronnie dość chaotycznie i zanadto krzykliwie. Co do "Cracovii", to z dawniejszej jej zeszłorocznej kombinacyjnej gry nie pozostało prawie ani śladu; ma się wrażenie, iż ten niegdyś pierwszoklasową grę prowadzący klub, zaniedbawszy treningów, zatraca coraz bardziej walory klubu pierwszorzędnego.
Źródło: Nowa Reforma nr 364 z 23 września 1919


Gazeta Lwowska

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Lwowska
Match rozegrany w niedzielę w Krakowie przyniósł walne zwycięstwo "Cracovii" w stosunku 5:0.
Źródło: Gazeta Lwowska nr 224 z 28 września 1919