|                            wyniki = 1:0
|            kartki_zolte_gospodarz = Cieciura<BR> Brytan
|                  kartki_zolte_gosc = [[Serhij Rajko|Rajko]]<br> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]]
|                  trener_gospodarz = Janusz Batugowski
|                        trener_gosc = [[Ireneusz Adamus]]
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Zajda <br> Gaweł <br> Adamus <br> Karwacki <br> Mosiołek (46' Sejdziński) <br> Cieciura <br> Graba <br> Baćmaga (71' Gaszczyn) <br> Lasocki (46' Anduła) <br> Brytan <br> Żelazowski
|                    ustawienie_gosc =
|                    ustawienie_gosc = 3-5-2
|                        sklad_gosc = [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]]<BR> [[Waldemar Góra]]<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> [[Paweł Depa|Depa]]<BR> [[Edward Kowalik|E. Kowalik]]<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]]<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]]<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]]<BR> [[Piotr Gruchała|Gruchała]]<BR> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]]<BR> [[Serhij Rajko|Rajko]] (66' [[Paweł Zegarek|Zegarek]])
}}
}}
===Widzowie ===
Według krakowskiego dodatku do '''Gazety Wyborczej''' widzów 5200, według '''Tempa''' 3500, a według  kieleckiego '''Słowa Ludu''' 5500

|              Tresc =
W ostatniej minucie na indywidualny rajd zdecydował się Anduła. Po minięciu dwóch rywali pomocnik gospodarzy wpadł w pole karne, gdzie został podcięty przez [[Edward Kowalik|Kowalika]]. Arbiter bez chwili namysłu wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Brytan i KSZO szczęśliwie zainkasował trzy punkty. Do tej pory spotkanie miało bo­wiem przyjacielski charakter i żadnemu z zespołów nie udało się sfina­lizować ofensywnej akcji. Nic więc dziwnego, że gospodarze po strzele­niu gola cieszyli się jak dzieci, goście zaś mieli bardzo smutne miny.<BR>
Wszyscy obserwatorzy byli zgodni - mecz stał na słabym poziomie. Obie drużyny grały zachowawczo, starając się w głównej mierze nie stra­cić gola. Stąd udane akcje można było policzyć na palcach jednej ręki.<BR>
W 15. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej defensywy gości w dogodnej sytuacji był Brytan, lecz zamiast strzelać podawał do Żelazowskiego i arbiter odgwizdał spalonego. W 34. minucie po dwójkowym zagraniu [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]] - [[Edward Kowalik|Kowalik]], [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]] o mały włos nie pokonał Zajdy. W rewanżu sam na sam z Kwedyczenką był Brytan, ale mało precy­zyjny strzał napastnika KSZO został zablokowany przez golkipera kra­kowskiego. Końcówka tej części gry należała do miejscowych. Jednak [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]] pewnie wybronił soczyste uderzenie Adamusa i Baćmagi.<BR>
Po zmianie stron gra stała się jeszcze mniej ciekawa. Gospodarze niby próbowali atakować, niby strzelali, ale w ich poczynaniach brak było po­mysłu na sforsowanie defensywy Cracovii. Goście natomiast grali z kon­try i dwukrotnie w dobrych sytuacjach znalazł się [[Edward Kowalik|Kowalik]] - w 54. minu­cie po sprytnym zagraniu [[Krzysztof Hajduk|Hajduka]] huknął potężnie z narożnika pola kar­nego wprost w Zajdę, a 5 minut potem przegrał w sytuacji jeden na je­den. W samej końcówce goście cofnęli się do głębokiej defensywy, chcąc utrzymać bezbramkowy remis. Jak się okazało taka taktyka okazała się zgubna.
}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Gazeta Wyborcza
|              Autor =
Najbardziej kontrowersyjna była oczywiście sytuacja z 89. min (kibice Cracovii twierdzą, że 93.). Sędzia dał się nabrać napastnikowi KSZO, który zainkasował 3 punkty po rzucie karnym.
| Autor = Maciej Cender
| Tresc = Na niesamowitą próbę nerwów wystawili piłkarze KSZO swoich kibiców. Gospodarze zagrali wczoraj słabiutkie spotkanie i w zasadzie cieszyć należy się tylko z faktu zdobycia kompletu punktów. Gra jaką pokazali podopieczni Janusza Batugowskiego była - najkrócej mówiąc - nijaka. Gospodarze próbowali walczyć, ale w ich szeregach brakowało piłkarza, który pokierowałby poczynaniami kolegów. Od kilku tygodni w słabszej formie jest Graba, a Baćmaga grał wczoraj z kontuzją i nie zawsze wychodziły mu podania. Nic więc dziwnego, że zdegustowani kibice w pewnym momencie gwizdami wyrazali dezaprobatę.
Zaczęło się obiecująco dla „hutników". W 15 min Cracovia źle zastawiła pułapkę offsajdową i Brytan znalazł się w dogodnej sytuacji. Napastnik gospodarzy, zamiast strzelać, zagrał do Żelazowskiego, który był na spalonym. W 34 min. Brytan ponownie zachował się jak nowicjusz i będąc sam na sam z Kwedyczenką trafił w nogi golkipera krakowskiego.

Źródło: ''Tempo''
Po zmianie stron gra stała się jeszcze bardziej nudna. Obie drużyny owszem walczyły, ale bez żadnego efektu. Zdecydowanie najlepszym graczem gospodarzy był w tym okresie Zajda, który dwukrotnie (w 54 i 59 min.) wygrał pojedynki z Kowalikiem.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem nie rozstrzygniętym, na indywidualny rajd zdecydował się Andula. Po ograniu dwóch rywali, pomocnik gospodarzy został podcięty na polu karnym gości i arbiter podyktował ,,11". Pewnym egzekutorem okazał się Brytan i KSZO odniósł kolejne ważne zwycięstwo.

Niestety, we wczorajszym meczu nie popisała się część widowni. W chwili, gdy trener Batugowski zdjął z boiska Baćmagę, pod jego adresem posypały się niewybredne epitety. Jak się potem okazało, Baćmaga drugą połowę grał z kontuzją...

Widzowie

Według krakowskiego dodatku do Gazety Wyborczej widzów 5200, według Tempa 3500, a według kieleckiego Słowa Ludu 5500

Tempo

W ostatniej minucie na indywidualny rajd zdecydował się Anduła. Po minięciu dwóch rywali pomocnik gospodarzy wpadł w pole karne, gdzie został podcięty przez Kowalika. Arbiter bez chwili namysłu wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Brytan i KSZO szczęśliwie zainkasował trzy punkty. Do tej pory spotkanie miało bo­wiem przyjacielski charakter i żadnemu z zespołów nie udało się sfina­lizować ofensywnej akcji. Nic więc dziwnego, że gospodarze po strzele­niu gola cieszyli się jak dzieci, goście zaś mieli bardzo smutne miny.

W 15. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej defensywy gości w dogodnej sytuacji był Brytan, lecz zamiast strzelać podawał do Żelazowskiego i arbiter odgwizdał spalonego. W 34. minucie po dwójkowym zagraniu Wrześniak - Kowalik, Hrapkowicz o mały włos nie pokonał Zajdy. W rewanżu sam na sam z Kwedyczenką był Brytan, ale mało precy­zyjny strzał napastnika KSZO został zablokowany przez golkipera kra­kowskiego. Końcówka tej części gry należała do miejscowych. Jednak Kwedyczenko pewnie wybronił soczyste uderzenie Adamusa i Baćmagi.

Po zmianie stron gra stała się jeszcze mniej ciekawa. Gospodarze niby próbowali atakować, niby strzelali, ale w ich poczynaniach brak było po­mysłu na sforsowanie defensywy Cracovii. Goście natomiast grali z kon­try i dwukrotnie w dobrych sytuacjach znalazł się Kowalik - w 54. minu­cie po sprytnym zagraniu Hajduka huknął potężnie z narożnika pola kar­nego wprost w Zajdę, a 5 minut potem przegrał w sytuacji jeden na je­den. W samej końcówce goście cofnęli się do głębokiej defensywy, chcąc utrzymać bezbramkowy remis. Jak się okazało taka taktyka okazała się zgubna.
Maciej Cender
Źródło: Tempo 23 października 1995

Gazeta Wyborcza

Najbardziej kontrowersyjna była oczywiście sytuacja z 89. min (kibice Cracovii twierdzą, że 93.). Sędzia dał się nabrać napastnikowi KSZO, który zainkasował 3 punkty po rzucie karnym. W ostatniej akcji meczu Węgiel zamiast przytrzymać piłkę z dala od swojej bramki zaczął się kiwać z rywalami, piłkę stracił i szybka akcja przeniosła się na przedpole Cracovii. Napastnik KSZO Anduła wbiegł z piłką między obrońców z Krakowa z wyraźnym zamiarem wyłudzenia karnego. Wpadł na obrońców, położył się na ziemi, sędzia dał karnego, choć stało się to przed lub na linii szesnastu metrów, a nie w polu karnym. Brytan nie zawiódł oczekiwań kibiców, KSZO ma o 3 punkty więcej. W I połowie to gospodarze mieli więcej okazji (najlepsze Baćmaga i Brytan), posiadali też wyraźną przewagę. W II części więcej ataków przeprowadziła Cracovia. Najlepszą okazję zmarnował w 61. min Kowalik, który będąc sam na sam z Zajdą (grał kiedyś m. in. w Wiśle) strzelił mu w nogi.
Źródło: Gazeta Wyborcza 23 października 1995

"Szczęśliwe zwycięstwo" -
Słowo Ludu

Szczęśliwe zwycięstwo

Źródło: Słowo Ludu nr 246 z 23 października 1995

Mecze sezonu 1995/96

FK Spišská Nová Ves 1995-07-09 FK Spišská Nová Ves - Cracovia 2:1  Lokomotíva Koszyce 1995-07-12 Lokomotíva Koszyce - Cracovia 6:1  Ozes Tornaľa 1995-07-14 Ozes Tornaľa - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 1995-07-30 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:3  Unia Tarnów 1995-08-05 Unia Tarnów - Cracovia 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1995-08-13 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0  Avia Świdnik 1995-08-20 Avia Świdnik - Cracovia 2:1  Hetman Zamość 1995-08-26 Cracovia - Hetman Zamość 3:0  Stal Stalowa Wola 1995-09-02 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:1  Hutnik Warszawa 1995-09-10 Cracovia - Hutnik Warszawa 2:1  Lublinianka Lublin 1995-09-17 Lublinianka Lublin - Cracovia 0:4  Jeziorak Iława 1995-09-20 Cracovia - Jeziorak Iława 1:1  Wisła Kraków 1995-09-24 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1995-10-01 Cracovia - Petrochemia Płock 2:2  RKS Radomsko 1995-10-07 RKS Radomsko - Cracovia 4:2  Pomezania Malbork 1995-10-15 Cracovia - Pomezania Malbork 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1995-10-22 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1995-10-29 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Motor Lublin 1995-11-05 Motor Lublin - Cracovia 1:3  Okocimski Brzesko 1995-11-12 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Cracovia_herb 1996 Trening Noworoczny  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1996-02-01 Cracovia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 6:1  Wawel Kraków 1996-02-10 Cracovia - Wawel Kraków 0:1  Favoritner Wiedeń 1996-02-18 Favoritner Wiedeń - Cracovia 2:1  SV Stockerau 1996-02-20 SV Stockerau - Cracovia 0:2  SV Neunkirchen 1996-02-22 SV Neunkirchen - Cracovia 0:6  GKS Katowice 1996-02-28 GKS Katowice - Cracovia 2:0  KS Myszków 1996-03-02 Cracovia - Krisbut Myszków 0:1  Hutnik Kraków 1996-03-10 Hutnik Kraków - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 1996-03-23 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  Unia Tarnów 1996-03-30 Cracovia - Unia Tarnów 2:1  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1996-04-06 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 2:0  Avia Świdnik 1996-04-13 Cracovia - Avia Świdnik 0:0  Hetman Zamość 1996-04-20 Hetman Zamość - Cracovia 0:1  Stal Stalowa Wola 1996-04-24 Cracovia - Stal Stalowa Wola 0:0  Hutnik Warszawa 1996-04-28 Hutnik Warszawa - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1996-05-05 Cracovia - Lublinianka Lublin 0:1  Jeziorak Iława 1996-05-11 Jeziorak Iława - Cracovia 1:1  Wisła Kraków 1996-05-15 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Wisła Płock 1996-05-19 Petrochemia Płock - Cracovia 3:0  RKS Radomsko 1996-05-22 Cracovia - RKS Radomsko 4:0  Pomezania Malbork 1996-05-25 Pomezania Malbork - Cracovia 4:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1996-06-01 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Polonia Warszawa 1996-06-05 Polonia Warszawa - Cracovia 2:0  Motor Lublin 1996-06-08 Cracovia - Motor Lublin 4:1  Okocimski Brzesko 1996-06-12 Okocimski Brzesko - Cracovia 2:0