Pavel Kutsevich

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pavel Kutsevich

Prześlij zdjęcie

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Pavel Kutsevich
Urodzony(a) 1984, BLRDuże wzmocnienia Comarch Cracovii 02.01.2016

Comarch Cracovia zakontraktowała dwóch nowych zawodników. Są to Arciom Bazhko i Pavel Kutsevich. Obaj pochodzą z Białorusi.

Bazhko posiada również rosyjskie obywatelstwo. Ostatnio grał w Nemanie Grodno, który wygrał ubiegłoroczną edycję Pucharu Kontynentalnego. Za naszą połudnowo-wschodnią granicą rozegrał 311 spotkań, zdobywając 103 bramki i 109 asyst. Może pochwalić się złotym i srebrnym medalem mistrzostw Białorusi. W CV ma także grę w lidze rosyjskiej. Umowa 30-latka z krakowskim zespołem obowiązywać będzie do końca sezonu.

Drugi hokeista, który zasilił szeregi Cracovii posiada także polskie korzenie. Pochodzi z Grodna, ma 32 lata i biegle mówi po polsku. Całą karierę spędził w swojej ojczyźnie. Tak jak Bazhko, wcześniej występował w Nemanie Grodno, z którym grał w Lidze Mistrzów. Wcześniej, z HK Gomel wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw kraju.

-Bardzo cieszę się, że dołączyłem do drużyny. Marzyłem o tym, żeby przyjechać do Polski skąd pochodzi moja rodzina – powiedział po pierwszym treningu.

Źródło: polski-sport.pl [1]