1918-10-06 Cracovia - Amateure Wiedeń 2:2: Różnice pomiędzy wersjami

m
Linia 39: Linia 39:
===Zapowiedź meczu===
*[[Grafika:Flaga GER.png]] [[:Grafika: Krakauer Zeitung 1918-10-05.jpg|Zapowiedź meczu w dzienniku ''Krakauer Zeitung'']]
===Opis meczu===
{{Artykuł z opisem meczu
Linia 54: Linia 56:
|              Tresc = Wczorajsze spotkanie wiedeńskich amatorów z Cracovią ściągnęło tłumy widzów na Błonia. Rezultat: 2 do 2 nie daje należytej miary zawodów. Temperamentem i śmiałością ataku górowała lwowska drużyna nad gośćmi, którzy znowu przez swą poprawną grę i wyrównaną technikę kompensowali inne braki. Napad krakowski docierał bardzo często do bramki amatorów, ale w ostatniej chwili nie wyzyskiwał sytuacyi. Padło dużo źle obliczonych strzałów. Przytem bramkarz wiedeński jest niezawodnie graczem klasowym. Bramki dla Cracovii strzelili Kowalski i Poznański.

|                Link =
|                Skan = [[Grafika: Krakauer Zeitung 1918-10-08.jpg|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Krakauer Zeitung'']]

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Wbrew przypuszczeniom gra pozostała nierozstrzygnięta. Cracovia górująca nad gośćmi wiedeńskimi atakiem i kombinacyą, dziwnie ślamazarnie wywiązała się ze swego zadania. Nie miała ani szczęścia, ani nieodzownej dla osiągnięcia zwycięstwa werwy. Zawodziło lewe skrzydło ataku i pomoc, jedynie obrona i bramkarz byli bez zarzutu. Była to gra z przekonaniem o łatwem zwycięstwie i dlatego spadła z poziomu wysokiego, na którym powinna być prowadzona.

Amatorzy mają dobrą obronę, pomoc i doskonałego bramkarza. Atak ich pod bramką jest niezawodny.

W pierwszej połowie Cikowski pod własną bramką zamiast natychmiast odkopać piłkę jak najdalej, dryblował i zawinił gola. Gra skończyła się na 0:1 na korzyść gości.

W drugiej połowie w 5 minucie prześlicznie strzela Kałuża, lecz już w minutę później zdobywają Amatorzy punkt drugi (nie bez winy bramkarza Cracovii). Wreszcie Poznański w 3? m. wyrównuje grę, która dalej mimo widocznej przygniatającej przewagi Cracovii kończy się na remis (2:2).

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 184 z 8 października 1918