|                          rozgrywki = mecz towarzyski
|                        sklad_gosc = [[Marcin Cabaj|Cabaj]] (46' [[Sławomir Olszewski|Olszewski]])<br> [[Tomasz Wacek|Wacek]] (89' [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]])<br> [[Łukasz Skrzyński|Skrzyński]]<br> [[Krzysztof Radwański|Radwański]]<br> [[Dariusz Kłus|Kłus]]<br> [[Jacek Wiśniewski|Wiśniewski]] (46' [[Piotr Giza|Giza]])<br> [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]] (56' [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]])<br> [[Arkadiusz Baran|Baran]] (79' [[Mateusz Jeleń|Jeleń]])<br> [[Paweł Nowak|Nowak]]<br> [[Marcin Bojarski|Bojarski]] (65' [[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]])<br> [[Piotr Bania|Bania]] (71' [[Karol Kostrubała|Kostrubała]])
|                          herby_png = tak

}}
}}

===Prasa===
[[Grafika:22-06-2007 bilet Chicago Cracovia.png|thumb|right|300px|[[Bilety|Bilet z meczu; inne bilety ››]]]]
====Nie przynieśli wstydu - Gazeta Krakowska 25.06.2007====

Na zakończenie tygodniowego pobytu w Chicago Cracovia rozegrała mecz z Chicago Fire – zespołem MSL. „Pasy” nieznacznie przegrały, ale wstydu licznie zgromadzonej Polonii, fantastycznie zresztą dopingującej, krakowianie nie przynieśli. Warto dodać, że był to ich dopiero pierwszy mecz w przerwie letniej, natomiast gospodarze są w pełni rozgrywek.
|              Tresc =
Na zakończenie tygodniowego pobytu w Chicago Cracovia rozegrała mecz z Chicago Fire - zespołem MSL. "Pasy" nieznacznie przegrały, ale wstydu licznie zgromadzonej Polonii, fantastycznie zresztą dopingującej, krakowianie nie przynieśli. Warto dodać, że był to ich dopiero pierwszy mecz w przerwie letniej, natomiast gospodarze są w pełni rozgrywek.

Trener Stefan Majewski dał pograć prawie wszystkim zawodnikom – 18, gdyż Tomasz Moskała uległ pechowej kontuzji palca i szkoleniowiec nie podjął ryzyka jego występu, zaś Karwan dopiero dochodzi do formy sprzed kontuzji.
Trener Stefan Majewski dał pograć prawie wszystkim zawodnikom - 18, gdyż [[Tomasz Moskała]] uległ pechowej kontuzji palca i szkoleniowiec nie podjął ryzyka jego występu, zaś Karwan dopiero dochodzi do formy sprzed kontuzji.

Początek meczu był bardzo ostrożny w wykonaniu obu zespołów. Próbował zaskoczyć Buscha Bania, ale strzał nie był mocny. Tymczasem ze strony miejscowych Carr znalazł się sam przed Cabajem, ale nie strzelił gola. W 37 min to jednak Amerykanie mieli powody do radości. Po faulu Wacka miejscowwi wykonywali rzut wolny i Gutierrez wrzucił piłkę w pole karne – a kierunek jej lotu zmienił Oliveira – piłka odbiła się jeszcze od piersi krakowskiego golkipera i wpadła do siatki.
Początek meczu był bardzo ostrożny w wykonaniu obu zespołów. Próbował zaskoczyć Buscha Bania, ale strzał nie był mocny. Tymczasem ze strony miejscowych Carr znalazł się sam przed Cabajem, ale nie strzelił gola. W 37 min to jednak Amerykanie mieli powody do radości. Po faulu Wacka miejscowwi wykonywali rzut wolny i Gutierrez wrzucił piłkę w pole karne - a kierunek jej lotu zmienił Oliveira - piłka odbiła się jeszcze od piersi krakowskiego golkipera i wpadła do siatki.

Oliveira już przed przerwą mógł strzelić drugą bramkę, ale tym razem górą był Cabaj.
Linia 51: Linia 66:
W drugiej połowie Cracovia wystąpiła w nieco zmienionym składzie, większość zmian nastąpiła jednak w końcówce.

Znowu groźni byli zawodnicy Chicago – tym razem Olszewski musiał bronić w sytuacji sam na sam z Carrem. Z kolei w 69 min Bania strzelił dobrze, ale Busch popisał siękapitalną interwencją. A niebawem znowu błysnął Olszewski po strzale Barretta. 5 min przed końcem Giza podał do Kłusa, który jednak nie zdecydował się na strzał i po chwili został przewrócony w polu karnym, ale sędzia nie podyktował „jedenastki”. Do końca krakowianie starali się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie się nie udało.
Znowu groźni byli zawodnicy Chicago - tym razem Olszewski musiał bronić w sytuacji sam na sam z Carrem. Z kolei w 69 min Bania strzelił dobrze, ale Busch popisał siękapitalną interwencją. A niebawem znowu błysnął Olszewski po strzale Barretta. 5 min przed końcem Giza podał do Kłusa, który jednak nie zdecydował się na strzał i po chwili został przewrócony w polu karnym, ale sędzia nie podyktował "jedenastki". Do końca krakowianie starali się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie się nie udało.

- Przeciwnicy są w trakcie sezonu, my z kolei przystąpiliśmy do tego meczu po niecałym tygodniu treningów i niestety różnicę dało się zauważyć - stwierdził szkoleniowiec Cracovii Stefan Majewski. – Zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy widać było, że „Strażacy” są od nas bardziej dynamiczni. – W II połowie stworzyliśmy sobie sytuacje, ale zabrakło skuteczności.
- Przeciwnicy są w trakcie sezonu, my z kolei przystąpiliśmy do tego meczu po niecałym tygodniu treningów i niestety różnicę dało się zauważyć - stwierdził szkoleniowiec Cracovii Stefan Majewski. - Zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy widać było, że "Strażacy" są od nas bardziej dynamiczni. - W II połowie stworzyliśmy sobie sytuacje, ale zabrakło skuteczności.

Dziś krakowianie zameldują się już w kraju, mają lądować na lotnisku w Balicach około godz. 10.
}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Dziennik Polski
|      Tytul_artykulu = „Strażacy" zgasili „Pasy"
|              Tresc = 16 tysięcy widzów na Toyota Park w Chicago
Nie zagrali w Cracovii Tomasz Moskała i Michał Karwan. Pierwszy we wtorek rozciął sobie palec, trener Majewski nie chciał ryzykować infekcji, z kolei drugi jest po poważnej kontuzji ścięgna Achillesa.
Początek spotkania to wzajemne badanie sił. W 8 min z dystansu strzelił mocno Bania, ale golkiper „Strażaków” Busch nie miał problemów z interwencją. W 15 min tylko Cabajowi „Pasy” zawdzięczają, że nie straciły gola, wygrał on pojedynek z Carr’em.
W przerwie meczu trener Majewski zdecydował się na dwie zmiany - Wiśniewskiego zmienił Giza, z kolei między słupkami pojawił się Olszewski.
Gra w drugiej połowie była szybka, choć sytuacji podbramkowych mało, z dystansu próbowali zaskoczyć bramkarzy Oliveira i Pawlusiński.
W 65 min świetną interwencją popisał się Olszewski, na jego bramkę szarżował Carr, ale bramkarz krakowski wygrał pojedynek z nim.
Im bliżej końca meczu, tym uwidoczniała się przewaga krakowian. W 69 min Bania stanął przed doskonałą okazją - uderzył mocno i precyzyjnie, jednak Busch kapitalną paradą wybił piłkę. Za moment gorąco było pod bramką Cracovii. Olszewski znowu musiał próbować swych sił w pojedynku jeden na jeden z Barrettem i znowu wyszedł z niego zwycięsko.
W 85 min mogła paść bramka wyrównująca. Giza znalazł się na 16 metrze i zdecydował się na prostopadłe podanie do Kłusa. Ten stanął przed doskonałą szansą, ale w ostatniej chwili interweniujący* obrońcy powstrzymali go. Defensywny pomocnik „Pasów” przewrócił się, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Z każdą minutą ataki Cracovii były groźniejsze, jednak zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu.
Dzisiaj piłkarze Cracovii w godzinach rannych wracają do Krakowa. Zaraz po powrocie trener Majewski zaplan¬wał rozbieganie na stadionie przy ul. Wielickiej. Do zespołu ma dołączyć pozyskany z Górnika Polkowice Kamil Witkowski. Na treningi zaproszony został także Brazylijczyk Da Sika, który w maju był już na kilku treningach „Pasów”.
}}

===Trener [[Stefan Majewski]] o meczu===
'''Cracovii nie udało się wygrać z Chicago Fire...'''<br>
Zespół amerykański jest w trakcie sezonu. My z kolei przystąpiliśmy do tego meczu po niecałym tygodniu treningów i niestety różnicę dało się zauważyć. Zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy widać było, że „Strażacy” są od nas bardziej dynamiczni.<br>
Zespół amerykański jest w trakcie sezonu. My z kolei przystąpiliśmy do tego meczu po niecałym tygodniu treningów i niestety różnicę dało się zauważyć. Zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy widać było, że "Strażacy" są od nas bardziej dynamiczni.<br>
'''Mimo to w drugiej połowie to wy mieliście przewagę...'''<br>
Zgadza się, zwłaszcza jeśli chodzi o końcówkę spotkania. Osiągnęliśmy wtedy dużą przewagę, stworzyliśmy sobie sytuacje, ale niestety zabrakło odrobiny skuteczności, by strzelić bramkę wyrównującą.<br>
Linia 69: Linia 118:
'''Przeciwko Chicago Fire zagrało aż osiemnastu zawodników...'''<br>
Zgadza się. Lecieliśmy tu bardzo długo i miałem świadomość tego, że każdy chce wystąpić przeciwko drużynie Chicago Fire. Dlatego też jedni zagrali dłużej, inni krócej.<br>
'''Na placu gry nie pojawili się jedynie: Tomasz Moskała i Michał Karwan...'''<br>
'''Na placu gry nie pojawili się jedynie: [[Tomasz Moskała]] i [[Michał Karwan]]...'''<br>
W ich przypadku nie chciałem ryzykować – Tomek we wtorek rozciął sobie palec i bałem się o jakąś infekcję, z kolei Michał jest po dość poważnej kontuzji, więc szkoda by było, by w spotkaniu coś mu się stało.<br>
W ich przypadku nie chciałem ryzykować - Tomek we wtorek rozciął sobie palec i bałem się o jakąś infekcję, z kolei Michał jest po dość poważnej kontuzji, więc szkoda by było, by w spotkaniu coś mu się stało.<br>

Nie przynieśli wstyd

Trener Stefan Majewski dał pograć prawie wszystkim zawodnikom - 18, gdyż Tomasz Moskała uległ pechowej kontuzji palca i szkoleniowiec nie podjął ryzyka jego występu, zaś Karwan dopiero dochodzi do formy sprzed kontuzji.

Źródło: Gazeta Krakowska 25 czerwca 2007

"„Strażacy" zgasili „Pasy"" -

„Strażacy" zgasili „Pasy"

16 tysięcy widzów na Toyota Park w Chicago

Na zakończenie 5-dniowe- go pobytu w USA piłkarze Cracovii rozegrali z piątku na sobotę polskiego czasu mecz na stadionie Toyota Park w Chicago, przegrywając z miejscową, zawodową drużyną „Strażaków” 0-1. Ten hucznie zapowiadany pojedynek nie zawiódł oczekiwań organizatorów, na trybunach zasiadło blisko 16 tysięcy kibiców, z czego zdecydowaną większość stanowili miejscowi polonusi. Ubrani na biało-czerwono od początku stworzyli świetną atmosferę, dopingując zespół „Pasów”! Nie zagrali w Cracovii Tomasz Moskała i Michał Karwan. Pierwszy we wtorek rozciął sobie palec, trener Majewski nie chciał ryzykować infekcji, z kolei drugi jest po poważnej kontuzji ścięgna Achillesa.

Dalsze minuty upłynęły pod znakiem lekkiej przewagi gospodarzy, którzy udokumentowali to golem w 37 min. Po faulu Wacka (za co ujrzał żółtą kartkę) piłkę na 18 m ustawił sobie Gutierrez i uderzył na bramkę Cabaja. Tor lotu piłki zmienił jeszcze Oliveira, czym zaskoczył bramkarza Cracovii. W 41 min ponownie Oliveira miał szansę na drugiego gola, ale jego strzał wyłapał Cabaj. W przerwie meczu trener Majewski zdecydował się na dwie zmiany - Wiśniewskiego zmienił Giza, z kolei między słupkami pojawił się Olszewski.

Gra w drugiej połowie była szybka, choć sytuacji podbramkowych mało, z dystansu próbowali zaskoczyć bramkarzy Oliveira i Pawlusiński. W 65 min świetną interwencją popisał się Olszewski, na jego bramkę szarżował Carr, ale bramkarz krakowski wygrał pojedynek z nim. Im bliżej końca meczu, tym uwidoczniała się przewaga krakowian. W 69 min Bania stanął przed doskonałą okazją - uderzył mocno i precyzyjnie, jednak Busch kapitalną paradą wybił piłkę. Za moment gorąco było pod bramką Cracovii. Olszewski znowu musiał próbować swych sił w pojedynku jeden na jeden z Barrettem i znowu wyszedł z niego zwycięsko. W 85 min mogła paść bramka wyrównująca. Giza znalazł się na 16 metrze i zdecydował się na prostopadłe podanie do Kłusa. Ten stanął przed doskonałą szansą, ale w ostatniej chwili interweniujący* obrońcy powstrzymali go. Defensywny pomocnik „Pasów” przewrócił się, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Z każdą minutą ataki Cracovii były groźniejsze, jednak zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu.

Źródło: Dziennik Polski 25 czerwca 2007

Trener Stefan Majewski o meczu

Cracovii nie udało się wygrać z Chicago Fire...
Mimo to w drugiej połowie to wy mieliście przewagę...
A jak pan całościowo ocenia ten pojedynek?
Myślę, że mecz był bardzo udany, bo zagrać z tak dobrym zespołem przy świetnych warunkach i przy wspaniałej publiczności było naprawdę czymś bardzo pozytywnym. Mogliśmy skonfrontować swe siły na tle drużyny zza Oceanu i sądzę, że takie spotkanie wiele nas nauczyło.
Wspomniał pan o kibicach. Stworzyli dobrą atmosferę? Atmosfera była znakomita! Na trybunach było około szesnastu tysięcy widzów, z czego zdecydowaną większość stanowili Polacy. Dopingowali nas bardzo dobrze.
Przeciwko Chicago Fire zagrało aż osiemnastu zawodników...
Na placu gry nie pojawili się jedynie: Tomasz Moskała i Michał Karwan...

Film

Nie podano wymaganego parametru EmbedVideo.

Mecze sezonu 2007/08

Chicago Fire 2007-06-22 Chicago Fire - Cracovia 1:0  Górnik Wieliczka 2007-06-30 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 4:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 0:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  BKS Bolesławiec 2007-07-10 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Cracovia 0:4  GKP Gorzów Wielkopolski 2007-07-10 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Rot-Weiß Erfurt 2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1  Plik:Mehrkam Pars Teheran herb.png 2007-07-15 Cracovia - Mehrcampars Teheran 2:1  VfL Osnabrück 2007-07-19 VfL Osnabrück - Cracovia 5:1  Sportfreunde Siegen 2007-07-20 Sportfreunde Siegen - Cracovia 2:1  Hamburger SV (U-23) 2007-07-21 Hamburger SV (U-23) - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2007-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2007-08-04 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Polonia Bytom 2007-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2007-08-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  ŁKS Łódź 2007-08-25 Cracovia - ŁKS Łódź 0:0  Górnik Zabrze 2007-09-01 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-09-15 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:1  Jagiellonia Białystok 2007-09-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:1  Widzew Łódź 2007-09-22 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Znicz Pruszków 2007-09-26 Znicz Pruszków - Cracovia 2:5  Zagłębie Sosnowiec 2007-09-29 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0  Widzew Łódź 2007-10-02 Cracovia - Widzew Łódź 3:2  Korona Kielce 2007-10-06 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków 2007-10-20 Cracovia - Wisła Kraków 1:2  Korona Kielce 2007-10-23 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Lech Poznań 2007-10-26 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Arka Gdynia 2007-10-31 Cracovia - Arka Gdynia 0:1  Zagłębie Lubin 2007-11-03 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2007-11-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2007-11-18 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:2  GKS Bełchatów 2007-11-24 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:2  Jagiellonia Białystok 2007-11-27 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Legia Warszawa 2007-11-30 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Widzew Łódź 2007-12-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 2007-12-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Piast Gliwice 2008-01-19 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Warta Sieradz 2008-01-19 Cracovia - Warta Sieradz 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-01-26 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 2:1  Górnik Wieliczka 2008-02-02 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:1  Stal Stalowa Wola 2008-02-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Rapid Bukareszt 2008-02-08 Rapid Bukareszt - Cracovia 2:1  Dnipro Dniepropietrowsk 2008-02-11 Dnipro Dniepropietrowsk - Cracovia 4:1  Crvena Zvezda Belgrad 2008-02-14 Cracovia - Crvena Zvezda Belgrad 2:1  Śląsk Wrocław 2008-02-16 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1  Górnik Zabrze 2008-02-27 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Jagiellonia Białystok 2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2008-03-05 Cracovia - Górnik Zabrze 0:2  ŁKS Łódź 2008-03-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2008-03-15 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2008-03-22 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Widzew Łódź 2008-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2008-04-05 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2008-04-12 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:1  Wisła Kraków 2008-04-20 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2008-04-26 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Zagłębie Lubin 2008-05-03 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-05-07 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 3:0  GKS Bełchatów 2008-05-10 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:1