1920-11-14 Makkabi Kraków - Cracovia 0:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Makkabi Kraków


pilka_ico
mecz towarzyski
boisko Makkabi, niedziela, 14 listopada 1920

Makkabi Kraków - Cracovia

0
:
5

(0:2)Herb_CracoviaSędzia: Józef Lustgarten z Krakowa

bramki Bramki
Kotapka x3
Kałuża
Kogut
Skład:
Wiśniewski
Fryc
Grabowski
Strycharz
Cikowski
Synowiec
Kubiński
Kotapka
Kałuża
Kogut
Sperling

Ustawienie:
2-3-5

Zapowiedź meczu

Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.1
Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.2
Zawody te odbyły się na boisku "Makkabi" a rozpoczęły się z półgodzinnem opóźnieniem, skutkiem nie zjawienia się w porę drużyny gospodarzy. Rzecz jasna, że opóźnienie to odczuli najwięcej widzowie, którzy po pauzie mogli zupełnie spokojnie wrócić do domu i tu oczekiwać telefonicznych relacyi, o przebiegu zawodów. Gęsta mgła bowiem uniemożliwiła śledzenie przebiegu gry.

Zawody miały zrazu charakter ożywiony, lecz po pewnym czasie przemieniły się w oblężenie bramki "Makkabi" - atak tejże czynił coprawda od czasu do czasu urywane wypady - podjazdy te nie przyniosły jednak żywiołowym footballistom pozytywnego rezultatu, mimo, że mieli niejedną niezawodną sposobność zdobycia goala. "Cracovia" odniosła to zwycięstwo, bez zbyt wielkiego wytężenia swych sił, grając "chwilami" bardzo dobrze.

Rezultat czterech spotkań "Makkabi" z "Cracovią" (stosunek bramek 0:15) wskazuje dosadnie, iż podział naszych klubów na klasy nie jest dobrze przeprowadzony. Tak "Cracovia" jak i "Wisła", grając zbyt wiele z drużynami "Makkabi" i "Jutrzenki", nie podnoszą zbyt wiele swej klasy, lecz owszem wykazują jej spadek. Konieczna tu jest reforma, a z nią wzmożony kontakt z drużynami zagranicznemi. W tym wypadku powrócą nasze kluby z pewnością do formy przedwojennej.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 319 z 21 listopada 1920